Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

www.bydgoszcz.pl www.fb.com/bydgoszczpl Klasa pierwsza to start uczniów do samodzielnego i naukowego poznania świata. W trakcie aktywnego udziału w zajęciach.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "www.bydgoszcz.pl www.fb.com/bydgoszczpl Klasa pierwsza to start uczniów do samodzielnego i naukowego poznania świata. W trakcie aktywnego udziału w zajęciach."— Zapis prezentacji:

1

2 www.bydgoszcz.pl www.fb.com/bydgoszczpl Klasa pierwsza to start uczniów do samodzielnego i naukowego poznania świata. W trakcie aktywnego udziału w zajęciach dziecko poznaje świat poprzez działanie, zabawę, uczenie się wszystkimi zmysłami, osobiste doświadczenia oraz przeżycia. Dotychczasowe wyniki dowodzą, że dziecko sześcioletnie jest do tego w pełni gotowe. Bydgoskie szkoły stwarzają warunki sprzyjające właściwemu i wszechstronnemu rozwojowi małych uczniów, dostosowując proces uczenia się do ich potrzeb indywidualnych oraz możliwości.

3 www.bydgoszcz.pl www.fb.com/bydgoszczpl Nauka w szkole rozwija u dzieci:  samodzielność,  systematyczność,  wytrwałość,  odpowiedzialność. Cechy te ułatwiają dzieciom osiągnięcie sukcesu.

4 www.bydgoszcz.pl www.fb.com/bydgoszczpl W szkole dzieci sześcioletnie:  stają się bardziej odważne i pewne siebie,  są bardziej otwarte w kontaktach z rówieśnikami i dorosłymi,  wykorzystują w pełni naturalny potencjał rozwojowy,

5 www.bydgoszcz.pl www.fb.com/bydgoszczpl  korzystają z zasobów środowiska szkolnego,  rozwijają swoje zainteresowania korzystając z oferty zajęć pozalekcyjnych,  uczą się właściwego wykorzystywania komputera i Internetu,  uczestniczą w zajęciach z języka angielskiego,

6 www.bydgoszcz.pl www.fb.com/bydgoszczpl  dzięki systematyczności zyskują dobre podstawy do dalszej nauki,  zdobywają doświadczenie we współdziałaniu w grupie,  uczą się odpowiedzialności za siebie i innych,  uczą się zasad samorządności.

7 www.bydgoszcz.pl www.fb.com/bydgoszczpl Rozpoczęcie nauki w szkole jest ważnym wydarzeniem w życiu każdego dziecka, a także jego rodziców.

8 www.bydgoszcz.pl www.fb.com/bydgoszczpl Szkoła jest otwarta na przyjęcie sześciolatków z ich naturalnymi potrzebami:  ciekawością poznawczą,  aktywnością,  chęcią wspólnej zabawy z rówieśnikami.

9 www.bydgoszcz.pl www.fb.com/bydgoszczpl  szkoła zapewnia dzieciom warunki prawidłowego rozwoju.  w szkole poznają one środowisko bogatsze i bardziej złożone od tego, z którym miały wcześniej do czynienia.  poznają nowe miejsca i zdarzenia oraz uczą się nowych ról społecznych na terenie klasy, szkoły oraz podczas wycieczek

10 www.bydgoszcz.pl www.fb.com/bydgoszczpl Sale lekcyjne podzielone na :  część edukacyjną, w której znajdują się ławki (dostosowane do wzrostu dzieci), pomoce dydaktyczne,

11 tablice (w tym tablica interaktywna) www.bydgoszcz.pl www.fb.com/bydgoszczpl kąciki tematyczne

12 www.bydgoszcz.pl www.fb.com/bydgoszczpl  część rekreacyjną, gdzie znajduje się dywanowa wykładzina, gry, zabawki, książki, puzzle.

13 www.bydgoszcz.pl www.fb.com/bydgoszczpl Świetlica – ważnym miejscem w szkole

14 www.bydgoszcz.pl www.fb.com/bydgoszczpl Stołówka szkolna

15 www.bydgoszcz.pl www.fb.com/bydgoszczpl W interesujący sposób poznajemy litery

16 www.bydgoszcz.pl www.fb.com/bydgoszczpl Ważymy liczby

17 www.bydgoszcz.pl www.fb.com/bydgoszczpl Uczymy się od siebie

18 www.bydgoszcz.pl www.fb.com/bydgoszczpl Gramy w gry dydaktyczne

19 www.bydgoszcz.pl www.fb.com/bydgoszczpl Poznajemy przyrodę działając w zespole

20 www.bydgoszcz.pl www.fb.com/bydgoszczpl Praca wre

21 www.bydgoszcz.pl www.fb.com/bydgoszczpl Bawimy się

22 www.bydgoszcz.pl www.fb.com/bydgoszczpl Relaksujemy się

23 www.bydgoszcz.pl www.fb.com/bydgoszczpl By wierzyć w siebie, muszę mieć kogoś, kto we mnie wierzy.

24 www.bydgoszcz.pl www.fb.com/bydgoszczpl Nie czekaj. Dołącz do nas


Pobierz ppt "www.bydgoszcz.pl www.fb.com/bydgoszczpl Klasa pierwsza to start uczniów do samodzielnego i naukowego poznania świata. W trakcie aktywnego udziału w zajęciach."

Podobne prezentacje


Reklamy Google