Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Przewodnik Wyszukiwanie eKsiążek EBSCO.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Przewodnik Wyszukiwanie eKsiążek EBSCO."— Zapis prezentacji:

1 Przewodnik Wyszukiwanie eKsiążek EBSCO

2 Witamy w przewodniku Książki elektroniczne EBSCO. W tym przewodniku pokażemy, jak wyszukiwać i czytać e-książki.

3 Ekran Zbiór książek elektronicznych dostępny jest po kliknięciu w link Książki elektroniczne na górnym pasku narzędzi. Na ekranie Zbiór książek elektronicznych możesz wyszukiwać e-książki według słów kluczowych, przeglądać według kategorii lub skorzystać z karuzeli, aby zobaczyć Najczęściej wybierane pozycje lub Wyróżnione e-książki. Kliknij link Wyświetl wszystkie, aby zobaczyć pełną listę najczęściej wybieranych lub wyróżnionych książek elektronicznych.

4 Najedź kursorem na zdjęcie okładki książki, aby wyświetlić krótki opis. Z ukazującego się okna możesz uzyskać dostęp do szczegółowego rekordu, zapisać e-książkę do pliku lub dodać ją do Twojego folderu.

5 Zaczniemy od przeprowadzenia Wyszukiwania podstawowe. Wpisz Twoje terminy wyszukiwawcze i kliknij Szukaj.

6 Na liście wyników masz kilka dostępnych opcji. Możesz zawęzić wyniki za pomocą ograniczników i haseł przedmiotowych w kolumnie po lewej stronie. W zależności od dostępności, możesz przeczytać pełny tekst e-książki w formacie PDF lub EPUB. Albo zapisz e-książkę do pliku, aby przeczytać ją w trybie offline później, wyświetl spis treści dla wybranej książki elektronicznej lub przeglądaj strony e-książki najbardziej odpowiadające Twoim terminom wyszukiwawczym.

7 Zobacz spis treści książki elektronicznej klikając link Spis treści poniżej linku Pełny tekst. Kliknij w hiperłącze tytułu rozdziału, aby przejść bezpośrednio do tego rozdziału w Przeglądarce e-książek. Niektóre rozdziały spisu treści mogą być dodatkowo rozszerzone poprzez kliknięcie znaku + obok tytułu rozdziału.

8 Po kliknięciu w link Pełny tekst PDF lub EPUB na liście wyników, książka otwiera się w Przeglądarce e-książek. Na szczycie kolumny po lewej stronie znajdziesz kilka dostępnych narzędzi. Spis treści dla książki elektronicznej jest dostępny w części Treść.

9 Kliknij Szukaj w, aby wyszukać konkretne terminy w pełnym tekście e-książki.

10 Kliknij Moje uwagi, aby stworzyć uwagę dotyczącą tekstu, która może być zapisana w Twoim osobistym folderze Moje EBSCOhost. Wyszukaj wyrazy w słowniku klikając Słownik w menu narzędzi nad tekstem e-książki. Kliknij przycisk Zapisz do pliku, aby zapisać e-książkę na Twoim komputerze.

11 Korzystając z narzędzi na dole Przeglądarki możesz dostosować sposób wyświetlania e-książki, jak powiększanie i pomniejszanie strony. Możesz także przejść bezpośrednio do konkretnej strony za pomocą strzałek w lewo i w prawo lub wpisując numer strony i naciskając klawisz Enter.

12 Podczas czytania e-książki w formacie EPUB, narzędzia w dolnej części Przeglądarki pozwalają dopasować stronę do okna podglądu oraz powiększyć i pomniejszyć stronę. Możesz także przejść bezpośrednio do początku rozdziału lub części za pomocą strzałek w lewo i w prawo.

13 W dowolnym momencie kliknij link Pomoc, aby wyświetlić pełny system pomocy online.

14 Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę Działu Wsparcia EBSCO


Pobierz ppt "Przewodnik Wyszukiwanie eKsiążek EBSCO."

Podobne prezentacje


Reklamy Google