Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Przewodnik Wyszukiwanie eKsiążek EBSCO.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Przewodnik Wyszukiwanie eKsiążek EBSCO."— Zapis prezentacji:

1 http://support.epnet.com/training/lang/pl/pl.php Przewodnik Wyszukiwanie eKsiążek EBSCO

2 Witamy w przewodniku Książki elektroniczne EBSCO. W tym przewodniku pokażemy, jak wyszukiwać i czytać e-książki.

3 Ekran Zbiór książek elektronicznych dostępny jest po kliknięciu w link Książki elektroniczne na górnym pasku narzędzi. Na ekranie Zbiór książek elektronicznych możesz wyszukiwać e-książki według słów kluczowych, przeglądać według kategorii lub skorzystać z karuzeli, aby zobaczyć Najczęściej wybierane pozycje lub Wyróżnione e-książki. Kliknij link Wyświetl wszystkie, aby zobaczyć pełną listę najczęściej wybieranych lub wyróżnionych książek elektronicznych.

4 Najedź kursorem na zdjęcie okładki książki, aby wyświetlić krótki opis. Z ukazującego się okna możesz uzyskać dostęp do szczegółowego rekordu, zapisać e-książkę do pliku lub dodać ją do Twojego folderu.

5 Zaczniemy od przeprowadzenia Wyszukiwania podstawowe. Wpisz Twoje terminy wyszukiwawcze i kliknij Szukaj.

6 Na liście wyników masz kilka dostępnych opcji. Możesz zawęzić wyniki za pomocą ograniczników i haseł przedmiotowych w kolumnie po lewej stronie. W zależności od dostępności, możesz przeczytać pełny tekst e-książki w formacie PDF lub EPUB. Albo zapisz e-książkę do pliku, aby przeczytać ją w trybie offline później, wyświetl spis treści dla wybranej książki elektronicznej lub przeglądaj strony e-książki najbardziej odpowiadające Twoim terminom wyszukiwawczym.

7 Zobacz spis treści książki elektronicznej klikając link Spis treści poniżej linku Pełny tekst. Kliknij w hiperłącze tytułu rozdziału, aby przejść bezpośrednio do tego rozdziału w Przeglądarce e-książek. Niektóre rozdziały spisu treści mogą być dodatkowo rozszerzone poprzez kliknięcie znaku + obok tytułu rozdziału.

8 Po kliknięciu w link Pełny tekst PDF lub EPUB na liście wyników, książka otwiera się w Przeglądarce e-książek. Na szczycie kolumny po lewej stronie znajdziesz kilka dostępnych narzędzi. Spis treści dla książki elektronicznej jest dostępny w części Treść.

9 Kliknij Szukaj w, aby wyszukać konkretne terminy w pełnym tekście e-książki.

10 Kliknij Moje uwagi, aby stworzyć uwagę dotyczącą tekstu, która może być zapisana w Twoim osobistym folderze Moje EBSCOhost. Wyszukaj wyrazy w słowniku klikając Słownik w menu narzędzi nad tekstem e-książki. Kliknij przycisk Zapisz do pliku, aby zapisać e-książkę na Twoim komputerze.

11 Korzystając z narzędzi na dole Przeglądarki możesz dostosować sposób wyświetlania e-książki, jak powiększanie i pomniejszanie strony. Możesz także przejść bezpośrednio do konkretnej strony za pomocą strzałek w lewo i w prawo lub wpisując numer strony i naciskając klawisz Enter.

12 Podczas czytania e-książki w formacie EPUB, narzędzia w dolnej części Przeglądarki pozwalają dopasować stronę do okna podglądu oraz powiększyć i pomniejszyć stronę. Możesz także przejść bezpośrednio do początku rozdziału lub części za pomocą strzałek w lewo i w prawo.

13 W dowolnym momencie kliknij link Pomoc, aby wyświetlić pełny system pomocy online.

14 Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę Działu Wsparcia EBSCO http://support.ebsco.com http://support.ebsco.com


Pobierz ppt "Przewodnik Wyszukiwanie eKsiążek EBSCO."

Podobne prezentacje


Reklamy Google