Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

wszelkie działania związane z procesem planowania, realizowania i kontrolowania skutecznego i sprawnego przepływu surowców, materiałów do produkcji oraz.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "wszelkie działania związane z procesem planowania, realizowania i kontrolowania skutecznego i sprawnego przepływu surowców, materiałów do produkcji oraz."— Zapis prezentacji:

1

2 wszelkie działania związane z procesem planowania, realizowania i kontrolowania skutecznego i sprawnego przepływu surowców, materiałów do produkcji oraz gotowych wyrobów w celu zaspokojenia wymagań klienta. to specjalista w dziedzinie ekonomii przedsiębiorstw i handlu, zajmujący się zarządzaniem procesem planowania i przepływu surowców, półproduktów i produktów. Zaopatrzenie, planowanie produkcji, dystrybucja, transport, komunikacja, to zakres obowiązków logistyka.

3 Zadania i czynności Dokonywanie wyborów dostawców towarów Przygotowywanie procesu logistycznego Optymalizacja kosztów Przygotowywanie ofert handlowych Planowanie, organizowanie, kierowanie i kontrolowanie przemieszczani a się towarów od producenta do konsumenta Organizacja transportu Sporządzanie dokumentów logistycznych Zawieranie umów handlowych

4  Branże poszukujące logistyków to: przemysł, budownictwo, handel i usługi, informatyka i telekomunikacja.  Praca odbywa się w pomieszczeniach biurowych wyposażonych standardowo.  Znajomość języków obcych. Kontrakty handlowe mogą dotyczyć także partnerów zagranicznych.  Specjaliści ds. Logistyki pracują samodzielnie, ale także współpracują ze swoimi przełożonymi, magazynem, z firmami spedycyjnymi, utrzymują kontakt z dostawcami krajowymi i zagranicznymi.

5 Logistycy mogą pracować jako specjaliści ds.: Logistycy mogą pracować jako specjaliści ds.: sprzedaży i prognozowania popytu, planowania zakupów czy produkcji, handlu elektronicznego, zarządzania centrum dystrybucyjnym, spedycji ( spedytorzy), gospodarki magazynowe i organizacji transportu.

6 Wiedza z zakresu ekonomii i zarządzania firmą. Uzdolnienia rachunkowe. Umiejętności planowania. Zdolności menadżerskie. Obsługa komputera. Zdolności negocjacyjne. Umiejętności analitycznego myślenia. znajomość rynku. Samodzielność i umiejętność współdziałania. Dobra organizacja pracy.

7 Praca na stanowisku logistyka wymaga wykształcenia wyższego. Najlepiej ukończyć wyższe studia na kierunku logistyki. Logistyka występuje także w ramach innych kierunków. Są to zarządzanie, marketing i ekonomia.

8

9 Wynagrodzenie na stanowisku logistyka wynosi średnio 4934 zł brutto miesięcznie. Jednakże zarobki zależą od regionu, wielkości firmy oraz od doświadczenia i pełnionej funkcji.

10


Pobierz ppt "wszelkie działania związane z procesem planowania, realizowania i kontrolowania skutecznego i sprawnego przepływu surowców, materiałów do produkcji oraz."

Podobne prezentacje


Reklamy Google