Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Logistyk.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Logistyk."— Zapis prezentacji:

1 Logistyk

2 Logistyka- wszelkie działania związane z procesem planowania, realizowania i kontrolowania skutecznego i sprawnego przepływu surowców, materiałów do produkcji oraz gotowych wyrobów w celu zaspokojenia wymagań klienta. to specjalista w dziedzinie ekonomii przedsiębiorstw i handlu, zajmujący się zarządzaniem procesem planowania i przepływu surowców, półproduktów i produktów. Zaopatrzenie, planowanie produkcji, dystrybucja, transport, komunikacja, to zakres obowiązków logistyka.

3 Zadania i czynności Organizacja transportu Zawieranie umów handlowych
Przygotowywanie procesu logistycznego Optymalizacja kosztów Sporządzanie dokumentów logistycznych Zadania i czynności Planowanie, organizowanie, kierowanie i kontrolowanie przemieszczania się towarów od producenta do konsumenta Organizacja transportu Dokonywanie wyborów dostawców towarów Przygotowywanie ofert handlowych

4 Środowisko pracy Branże poszukujące logistyków to: przemysł, budownictwo, handel i usługi, informatyka i telekomunikacja. Praca odbywa się w pomieszczeniach biurowych wyposażonych standardowo. Znajomość języków obcych. Kontrakty handlowe mogą dotyczyć także partnerów zagranicznych. Specjaliści ds. Logistyki pracują samodzielnie, ale także współpracują ze swoimi przełożonymi, magazynem, z firmami spedycyjnymi, utrzymują kontakt z dostawcami krajowymi i zagranicznymi.

5 Logistycy mogą pracować jako specjaliści ds.:
sprzedaży i prognozowania popytu, planowania zakupów czy produkcji, handlu elektronicznego, zarządzania centrum dystrybucyjnym, spedycji ( spedytorzy), gospodarki magazynowe i organizacji transportu.

6 Dobra organizacja pracy.
Wymagania zawodu… Dobra organizacja pracy. Wiedza z zakresu ekonomii i zarządzania firmą. Umiejętności planowania. Umiejętności analitycznego myślenia. znajomość rynku. Uzdolnienia rachunkowe. Samodzielność i umiejętność współdziałania. Obsługa komputera. Zdolności negocjacyjne . Zdolności menadżerskie.

7 Kształcenie Praca na stanowisku logistyka wymaga wykształcenia wyższego. Najlepiej ukończyć wyższe studia na kierunku logistyki. Logistyka występuje także w ramach innych kierunków. Są to zarządzanie, marketing i ekonomia.

8 Uczelnie Logistyczne w Polsce:
Politechnika Białostocka, Politechnika Warszawska Politechnika Krakowska, Społeczna Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania w Warszawie, Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu, Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu, Akademia Ekonomiczna w Poznaniu, Akademia Ekonomiczna w Krakowie, Akademia Ekonomiczna w Katowicach, Uniwersytet Gdański, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

9 Czy wiesz, że ? Wynagrodzenie na stanowisku logistyka wynosi średnio 4934 zł brutto miesięcznie. Jednakże zarobki zależą od regionu, wielkości firmy oraz od doświadczenia i pełnionej funkcji.

10 Dziękuję za uwagę!


Pobierz ppt "Logistyk."

Podobne prezentacje


Reklamy Google