Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ewelina Chojnacka Technik administracji.  1.Trzymać głowę prosto, tak aby szyja nie była wygięta i nie powodowało to odkształceń odcinka szyjnego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ewelina Chojnacka Technik administracji.  1.Trzymać głowę prosto, tak aby szyja nie była wygięta i nie powodowało to odkształceń odcinka szyjnego."— Zapis prezentacji:

1 Ewelina Chojnacka Technik administracji

2

3

4

5

6  1.Trzymać głowę prosto, tak aby szyja nie była wygięta i nie powodowało to odkształceń odcinka szyjnego kręgosłupa.  2.Opierać się plecami o oparcie krzesła, co zmniejszy zmęczenie kręgosłupa w odcinku szyjnym. Ramiona powinny zwisać swobodnie. Trzymać łokcie przy sobie lub oparte na poręczach fotela gdyż nie obciąża to dodatkowo pleców.  3.Siedzieć ergonomicznie tzn. regulować oparcie i wysokość fotela tak, aby nogi swobodnie opierały się o podłogę zgięte w kolanach pod kątem prostym.  4. Klawiaturę ustawić nisko, aby nie powodować zgięcia rąk w nadgarstkach.

7

8 1.Zespół cieśni nadgarstka

9 2.Dolegliwości kręgosłupa i pleców. 3.Impotencja, dolegliwości menstruacyjne i pleców. 4.Podrażnienia skóry i alergie. 5.Zawroty głowy. 6.Zmęczenie oczu.

10

11

12

13  1.Odpowiednia temperatura: w lecie od 20 do 24 ⁰ C w zimie 18-22 ⁰ C  2.Wilgotność powietrza nie mniejsza niż 40%  3.Minimalny hałas  4. Odpowiednie oświetlenie (500 lx)  Warunki materialne środowiska pracy mają wpływ na wydajność i jakość pracy

14

15

16

17


Pobierz ppt "Ewelina Chojnacka Technik administracji.  1.Trzymać głowę prosto, tak aby szyja nie była wygięta i nie powodowało to odkształceń odcinka szyjnego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google