Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Fundacja Pracownia Nauki i Przygody. O Fundacji Działamy od 17 stycznia 2012 r. Naszą inspiracją była wiara w edukacyjną i wychowawczą siłę natury i przygody.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Fundacja Pracownia Nauki i Przygody. O Fundacji Działamy od 17 stycznia 2012 r. Naszą inspiracją była wiara w edukacyjną i wychowawczą siłę natury i przygody."— Zapis prezentacji:

1 Fundacja Pracownia Nauki i Przygody

2 O Fundacji Działamy od 17 stycznia 2012 r. Naszą inspiracją była wiara w edukacyjną i wychowawczą siłę natury i przygody Jesteśmy częścią międzynarodowej sieci Outdoors as a Tool

3 Misja Celem działania Pracowni Nauki i Przygody jest promocja i rozwój pedagogiki przygody w Polsce. Ten nurt pedagogiczny, niezmiernie popularny na świecie, jest z powodzeniem wykorzystywany w edukacji formalnej, nieformalnej, w treningach, szkoleniach oraz po prostu do zabawy z dziećmi i dorosłymi.

4 Nasze projekty Warsztaty naukowe mające na celu wprowadzenie dzieci i dorosłych w świat nowoczesnej, atrakcyjnej nauki.

5 Nasze projekty Celem projektu jest upowszechnienie nowoczesnych metod pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi, wykorzystujących przygodę jako czynnik sprzyjający rozwojowi oraz edukacji człowieka.

6 Nasze projekty Edukacja Przygodą Projekt dotyczący wymiany myśli i doswiadczeń wokół zagadnienia outdoor i adventure education w Polsce Konferencje: Edukacja Przygodą 2011 Edukacja Przygodą 2013. Książki: Edukacja Przygodą. Outdoor i adventure education w Polsce. Teoria, przykłady, konteksty. Przygoda w edukacji I edukacja w przygodze. Outdoor I adventure education w Polsce.

7 Nasze projekty Cykliczne zajęcia, warsztaty i zabawy, tworzenie „czegoś z niczego”, pasjonujące turnieje przy użyciu prostych rzeczy tj. kreda, patyk, kamyki mają na celu pomóc dzieciom w nawiązywaniu prawdziwych relacji z rówieśnikami w ich najbliższym otoczeniu. Celem jest stworzenie płaszczyzny nauki poprzez doświadczenie dla dzieci w przestrzeni miejskiej.

8 Mobilny park linowy

9 Program wolontariacki W Fundacji właśnie kończy się pierwszy rok programu wolontariackiego. Siedmiu wolontariuszy aktywnie uczestniczyło w działaniach i projektach Fundacji.

10 Współpracują z nami Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki Instytut Globalnej Odpowiedzialności Fundacja Synapsis Szkoły Postawowe np. Eureka w Zalesiu Górnym, SP nr 63 Gimnazja i Licea Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Fundacja Nasza Ziemia MOS SOS w Warszawie

11 Dziękujemy


Pobierz ppt "Fundacja Pracownia Nauki i Przygody. O Fundacji Działamy od 17 stycznia 2012 r. Naszą inspiracją była wiara w edukacyjną i wychowawczą siłę natury i przygody."

Podobne prezentacje


Reklamy Google