Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kinga Krasoń kl. Id G 7. Telefon komórkowy wyposażony jest w wiele dodatkowych opcji. Tej klasy telefon zwany jest smartfonem. Opcje te m.in.: - wykorzystują.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kinga Krasoń kl. Id G 7. Telefon komórkowy wyposażony jest w wiele dodatkowych opcji. Tej klasy telefon zwany jest smartfonem. Opcje te m.in.: - wykorzystują."— Zapis prezentacji:

1 Kinga Krasoń kl. Id G 7

2 Telefon komórkowy wyposażony jest w wiele dodatkowych opcji. Tej klasy telefon zwany jest smartfonem. Opcje te m.in.: - wykorzystują właściwości sieci (np. SMS lub ich rozwinięcia, takie jak EMS, MMS, cyfrowa transmisja danych), - opierają się na dodatkowym oprogramowaniu np. budzik, notes, organizator, kalkulator i innych aplikacjach mobilnych, - posiadają dodatkowe, wbudowane urządzenia np. dyktafon, radio, odtwarzacz MP3, GPS, kamera czy aparat fotograficzny (aparaty pracujące w technologii 3G oferują możliwość prowadzenia wideokonferencji), - łączą się z Internetem, - mają własne gry (najnowsze modele zamiast klawiszy wykorzystują ruchy użytkownika), - niektóre typy posiadają możliwość obsługi dwóch kart SIM jednocześnie.

3 UŻYWAJ KOMÓRKI Z GŁOWĄ!

4 UWA Ż AJ, CO ROBISZ! Jeśli wrzucisz na Facebooka zdjęcie swojej klasy, bez zgody osób sfotografowanych lub np. w sposób obraźliwy opiszesz koleżanki i kolegów, to w ostateczności możesz się z nimi spotkać nawet w Sądzie. Jak to możliwe? Odpowiedź kryje się w danych osobowych i dobrach osobistych.

5 Uważać należy z serwisami, które żądają masy danych osobowych. Korzystanie z portali społecznościowych najczęściej - przy rejestracji - wiąże się z przekazaniem jego właścicielowi wielu swoich danych osobowych. A im ich więcej, tym większe zagrożenie wynikające z groźby ich wycieku bądź przetwarzania w sposób nieuprawniony.

6 Co, jeśli w sposób niedozwolony sami będziemy operować czyimiś danymi osobowymi? Kary za ujawnianie danych osobowych albo naruszanie dóbr osobistych w Sieci są rzadko stosowane, ale dotkliwe. Łącznie z ograniczeniem lub pozbawieniem wolności.

7 PESEL Czyjąś tożsamość można określić dużo bardziej precyzyjnie: np. przez PESEL Co ważne: za daną osobową można też uznać: -numer telefonu, -adres IP, -adres e-mail, -pliki cookies, -numer IMEI, -nick, -login.

8 Oprogramowanie instalowane w smartfonie (np. Android, iOS, Windows Phone) decyduje o jego dzia ł aniu. Ten kto sprawuje nad nim kontrol ę – przede wszystkim producent oprogramowania (odpowiednio: Google, Apple, Microsoft) – jest prawdziwym panem naszego telefonu. I nie waha si ę ze swojej w ł adzy korzysta ć. Producent oprogramowania ma równie ż naj ł atwiejszy i najszerszy dost ę p do informacji, które s ą generowane w trakcie korzystania ze smartfona.

9 Kogo znamy i z kim się przyjaźnimy, gdzie i z kim jesteśmy – w dzień i w nocy, czym się interesujemy, czego nie wiemy, a próbujemy się dowiedzieć, co planujemy: gdzie wybieramy się po pracy czy na urlop – to wszystko (i znacznie więcej) wie o nas szpieg tak mały, że mieści się w dłoni: nasz własny telefon w wersji smart. Mimo to, kto raz zaczął z niego korzystać, łatwo się z nim nie rozstanie.

10

11


Pobierz ppt "Kinga Krasoń kl. Id G 7. Telefon komórkowy wyposażony jest w wiele dodatkowych opcji. Tej klasy telefon zwany jest smartfonem. Opcje te m.in.: - wykorzystują."

Podobne prezentacje


Reklamy Google