Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Praktyka zagraniczna szansą lepszego startu zawodowego dla technika logistyka.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Praktyka zagraniczna szansą lepszego startu zawodowego dla technika logistyka."— Zapis prezentacji:

1 Praktyka zagraniczna szansą lepszego startu zawodowego dla technika logistyka

2 Projekt dotyczy odbycia praktyki zagranicznej w Wielkiej Brytanii przez 30 uczniów ZSE w Brzegu w zawodzie technik logistyk.

3 Projekt będzie realizowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój w ramach projektu „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego ”.

4 Czas trwania projektu 31.12.2015 – 30.12.2017 Kwota dofinansowania 371 758 PLN

5 W ramach projektu współpracować będziemy z partnerem zagranicznym Europa Training - firmą szkoleniową z Anglii, specjalizującą się w organizacji i zarządzaniu europejskimi programami mobilności.

6 Młodzież wyjedzie na praktykę zawodową do Wielkiej Brytanii w dwóch grupach po 15 osób w terminach: 1 grupa: 26.06.2016 – 23.07.2016 2 grupa: 25.06.2017 – 22.07.2017

7 Cele projektu: przygotowanie do podjęcia pracy na europejskim rynku pracy, podniesienie motywacji do systematycznej nauki, podniesienie samooceny uczniów, poprawa zaradności życiowej i odporności na stres.

8 Korzyści z uczestnictwa w projekcie: zdobycie praktycznego doświadczenia zawodowego za granicą, podwyższenie umiejętności językowych, zwiększenie mobilności zawodowej uczniów.

9 Po zakończeniu praktyki uczniowie otrzymają Europass mobilność - dokument zawierający informacje na temat wiedzy i kwalifikacji nabytych w innym kraju europejskim.

10 Kryteria rekrutacji: znajomość języka angielskiego, średnia ocen z przedmiotów, zawodowych za I półrocze 2015/2016 frekwencja na zajęciach,

11 Kryteria rekrutacji cd: ocena zachowania, udział w konkursach przedmiotowych, zaangażowanie na rzecz klasy i szkoły, wolontariat.

12 W ramach projektu uczniowie odbędą: przygotowanie kulturowo-językowe 20 godz. przygotowanie psychologiczno - pedagogiczne 10 godz. szkolenie bhp 4 godz.

13 Zajęcia będą odbywać się w systemie pozalekcyjnym w dniach nauki lub w dniach wolnych od zajęć szkolnych. Obecność uczestników projektu na zajęciach jest obowiązkowa.

14 Miejsce pobytu - Plymouth Jest to miasto na południowym wybrzeżu Anglii, w którym znajduje się jeden z największych portów w Wielkiej Brytanii. Plymouth liczy około 250 tyś. mieszkańców.

15

16 Podczas pobytu w Plymouth młodzież zakwaterowana będzie u rodzin angielskich, otrzyma pełne wyżywieniem i kartę komunikacji miejskiej. Uczestniczyć będzie w programie kulturowym w miarę posiadanych środków.


Pobierz ppt "Praktyka zagraniczna szansą lepszego startu zawodowego dla technika logistyka."

Podobne prezentacje


Reklamy Google