Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Carne vale 2012 karnawał trwa Historia Karnawał w Rio Galeria – karnawał w Rio Karnawał w Wenecji Galeria – karnawał w Wenecji Wojciech Furgała SPI 50.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Carne vale 2012 karnawał trwa Historia Karnawał w Rio Galeria – karnawał w Rio Karnawał w Wenecji Galeria – karnawał w Wenecji Wojciech Furgała SPI 50."— Zapis prezentacji:

1 Carne vale 2012 karnawał trwa Historia Karnawał w Rio Galeria – karnawał w Rio Karnawał w Wenecji Galeria – karnawał w Wenecji Wojciech Furgała SPI 50 UW 14.01.12r.

2 Historia karnawału Nazwa pochodzi od włoskiego carne vale, a słowo to zaczerpnięte z łaciny oznaczało pożegnanie mięsa (carne mięso + valere obowiązywać, być ważnym, królować) lub "carne" - mięso + "vale" - żegnaj), przed rozpoczynającym się Wielkim Postem. Inna etymologia tej nazwy, każe szukać jej źródeł w (łac. carrus navalis wóz w kształcie okrętu), nazwie wozu który uczestniczył w procesji świątecznej ku czci bogini Izydy a później Dionizosa w starożytnym Rzymie. Karnawał wywodzi się z kultów płodności i z kultów agrarnych.włoskiego łacinyWielkim Postemłac.IzydyDionizosastarożytnym Rzymie W 2012 roku karnawał kończy się 21 lutego i trwa 46 dni

3 Najsłynniejsze karnawały Rio De Janeiro Wenecja

4 Karnawał w RIO 2012-02-17 - 2012-02-21 (co roku) Ogólnie przyjęło się mówić, że karnawał brazylijski jest jednym z najbardziej barwnych wydarzeń na świecie. Tradycje karnawału w Brazylii sięgają pierwszej połowy siedemnastego wieku, a dokładniej daty około 1641. Sama zabawa w Rio de Janeiro trwa pięć dni ale bez względu na porę dnia, jest równie dynamiczna. Forma opiera się głównie na wielkiej paradzie i sam początek dokonuje się od przekazania uczestnikom karnawału kluczy do miasta. Tradycją rozpoczęcia jest także pokaz sztucznych ogni zakrojony na ogromną skalę. Centralnym punktem pozostaje betonowa konstrukcja w formie stadionu z trybunami, zwana sambodromem.

5 Karnawał w RIO

6

7

8 Zobacz karnawał w RIO:

9 Karnawał w Wenecji 11-21.02.2012 Wenecja w okresie karnawału nazywana jest europejskim Rio de Janeiro. Karnawał w Wenecji to bowiem największe święto, w którym każdy jest incognito. Ulice Wenecji zapełniają się artystami, muzykami, kuglarzami. Nie brakuje też spektakli. Tradycja karnawału w Wenecji sięga już XI wieku! Karnawał rozpoczyna się pod Arsenale w niedzielę przed Tłustym Czwartkiem i stamtąd tłum przebierańców wyrusza pod Bazylikę św. Marka. Oficjalne otwarcie odbywa się pod dzwonnicą Campanile. Punktem kulminacyjnym karnawału jest bal na Placu św. Marka, kiedy to odbywa się parada osób ubranych w tradycyjne stroje z XVII i XVIII wieku. Oczywiście z maską w roli głównej!

10 Karnawał w Wenecji

11

12

13


Pobierz ppt "Carne vale 2012 karnawał trwa Historia Karnawał w Rio Galeria – karnawał w Rio Karnawał w Wenecji Galeria – karnawał w Wenecji Wojciech Furgała SPI 50."

Podobne prezentacje


Reklamy Google