Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Szkolne Koło Caritas w Szkole Podstawowej nr 86 działa już 10 lat.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Szkolne Koło Caritas w Szkole Podstawowej nr 86 działa już 10 lat."— Zapis prezentacji:

1 Szkolne Koło Caritas w Szkole Podstawowej nr 86 działa już 10 lat

2 6 września - we współpracy z parafią przeprowadziliśmy zbiórkę pieniędzy na pomoc uczniom naszej szkoły

3

4 Dzięki temu dzieci z naszej Szkoły które potrzebują pomocy dostają dofinansowanie do: dożywiania, wycieczek, wyjść do teatru, wyjść do kina,

5

6 23 września przeprowadziliśmy w szkole akcję „Promocja Dobra” połączoną ze szkolnym konkursem „Dobro to...”

7

8

9

10 Nasze SKC wybrało się do Domu Seniora na Przymorzu (oprawa muzyczna oraz pomoc w organizacji uroczystości związanej z Osobą św. Jana Pawła II ) nasze Koło od 8 lat współpracuje z Domem uczestnicząc w uroczystościach, pomagając w obsłudze i organizowaniu różnych uroczystości)

11

12

13 SZLACHETNA PACZKA - nasza szkoła od 7 lat przygotowuje paczkę dla rodziny na Święta Bożego Narodzenia. W grudniu 2015 r. przygotowaliśmy paczkę dla rodziny 8 osobowej. Dzięki zaangażowaniu pracowników szkoły, rodziców i uczniów wartość paczki przekroczyła 5 tysięcy zł. Rodzina otrzymała pomoc nie tylko jednorazowo ale znalazły się osoby, które swoją pomoc kontynuują i zadeklarowały pomoc materialną przez cały rok.

14

15

16

17 Odbyło się IV RODZINNE KOLĘDOWANIE, w którym uczestniczyli wolontariusze, rodzice, Dyrekcja Szkoły i nauczyciele (jest to okazja dla promocji wolontariatu w środowisku lokalnym, uwrażliwianie na potrzeby innych oraz czas podziękowań wolontariuszom i ich rodzicom za zaangażowanie w działalność dobroczynną)

18

19

20 SPOTKANIE OPŁATKOWE DLA SENIORÓW PARAFII - od 10 lat uczestniczymy i pomagamy w organizowaniu spotkania opłatkowego dla seniorów parafii św. Judy Tadeusza w Łostowicach.

21

22

23 Jesteśmy i działamy aby pomagać innym, aby pomagać drugiemu człowiekowi. Jesteśmy po to aby uczyć jak być wrażliwym na serce DRUGIEGO

24


Pobierz ppt "Szkolne Koło Caritas w Szkole Podstawowej nr 86 działa już 10 lat."

Podobne prezentacje


Reklamy Google