Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

 Pewnego dnia trębacz wstał wcześnie i przybył do wieży Mariackiej. Było spokojnie. Wszyscy spali. Jednak trębacza zerwały na równe nogi głośne krzyki.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: " Pewnego dnia trębacz wstał wcześnie i przybył do wieży Mariackiej. Było spokojnie. Wszyscy spali. Jednak trębacza zerwały na równe nogi głośne krzyki."— Zapis prezentacji:

1

2  Pewnego dnia trębacz wstał wcześnie i przybył do wieży Mariackiej. Było spokojnie. Wszyscy spali. Jednak trębacza zerwały na równe nogi głośne krzyki. To Tatarzy najeżdżają na miasto.

3  Trębacz natychmiast zagrał hejnał krakowski na cztery strony świata aby poinformować ludzi o niebezpiecznej sytuacji. Ludzie się obudzili. Każdy się dziwił dlaczego ten trębacz gra hejnał tak wcześnie. Lecz jednak hejnał nie cichł. Mieszkańcy w końcu zrozumieli że zbliża się niebezpieczeństwo. Krakowianie ruszyli do boju. Krakowski hejnał zagrzewał ich do walki.

4  Wszędzie biegali Tatarzy oraz ludzie z łukami strzelając w siebie nawzajem. Niestety, jedna ze strzał dosięgła odważnego trębacza. Zginą na miejscu trzymając w dłoni swoją trąbkę. Jednak niedługo Tatarzy spostrzegli kto jest silniejszy i uciekli.

5  Na upamiętnienie właśnie tego bohaterskiego czynu trębacza z wieży Mariackiej codziennie o godzinie 12:00 grany jest hejnał Mariacki na cztery strony świata.

6


Pobierz ppt " Pewnego dnia trębacz wstał wcześnie i przybył do wieży Mariackiej. Było spokojnie. Wszyscy spali. Jednak trębacza zerwały na równe nogi głośne krzyki."

Podobne prezentacje


Reklamy Google