Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wykresy – różne typy oraz wykresy funkcji. Program Microsoft Office Excel 2007 obsługuje wiele typów wykresów, co ułatwia przedstawianie danych w sposób.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wykresy – różne typy oraz wykresy funkcji. Program Microsoft Office Excel 2007 obsługuje wiele typów wykresów, co ułatwia przedstawianie danych w sposób."— Zapis prezentacji:

1 Wykresy – różne typy oraz wykresy funkcji

2 Program Microsoft Office Excel 2007 obsługuje wiele typów wykresów, co ułatwia przedstawianie danych w sposób czytelny dla odbiorców. Tworząc nowy wykres lub zmieniając typ istniejącego wykresu, można wybrać jeden z poniższych typów wykresów.

3 Takie wykresy umożliwiają przedstawianie zmian danych w czasie, a także ilustrowanie porównań elementów. Na wykresach kolumnowych kategorie są najczęściej umieszczane na osi poziomej, a wartości na osi pionowej.

4 Kolumnowy grupowany i kolumnowy grupowany z efektem 3-W Skumulowany kolumnowy i skumulowany kolumnowy z efektem 3-W 100% skumulowany kolumnowy i 100% skumulowany kolumnowy z efektem 3-W Kolumnowy z efektem 3-W Walcowy, stożkowy i ostrosłupowy

5

6 Wykresy liniowe pozwalają ilustrować zmiany danych ciągłych w czasie przy użyciu wspólnej skali, dlatego umożliwiają pokazywanie trendów zachodzących w danych w równych interwałach.

7 Liniowy i liniowy ze znacznikami Skumulowany liniowy i skumulowany liniowy ze znacznikami 100% skumulowany liniowy i 100% skumulowany liniowy ze znacznikami Liniowy 3-W

8

9 Dane rozmieszczone w jednej kolumnie lub w jednym wierszu arkusza można przedstawić na wykresie kołowym. Wykresy kołowe pokazują rozmiary elementów należących do jednej serii danych w porównaniu do sumy tych elementów.

10 Kołowy i kołowy z efektem 3-W Wykres kołowy kołowego i słupkowy kołowego Wykres kołowy rozsunięty i kołowy rozsunięty z efektem 3-W

11

12 Wykresy słupkowe są przydatne w następujących sytuacjach: Etykiety osi są długie. Prezentowane wartości oznaczają czasy trwania.

13 Słupkowy grupowany i słupkowy grupowany z efektem 3-W Skumulowany słupkowy i skumulowany słupkowy z efektem 3-W 100% skumulowany słupkowy i 100% skumulowany słupkowy z efektem 3-W Walcowy poziomy, stożkowy poziomy i ostrosłupowy poziomy

14 Wykresy warstwowe podkreślają wielkości zmian w czasie i umożliwiają przyciągnięcie uwagi do sumy dla całego trendu Za pomocą sumy uwzględnionych na wykresie wartości pokazana jest także relacja między poszczególnymi częściami i całością.

15 Warstwowy 2-W i warstwowy 3-W Skumulowany warstwowy i skumulowany warstwowy 3-W 100% skumulowany warstwowy i 100% skumulowany warstwowy 3-W

16 Wykresy punktowe ilustrują zależności między wartościami numerycznymi w kilku seriach danych albo dwie grupy liczb jako jedną serię współrzędnych xy. Wartości są łączone w pojedyncze punkty danych i przedstawiane w nierównych interwałach lub grupach. Wykresy punktowe są często używane do wyświetlania i porównywania wartości numerycznych, takich jak dane naukowe, statystyczne czy techniczne.

17 Punktowy tylko ze znacznikami Punktowy z wygładzonymi liniami i punktowy z wygładzonymi liniami i znacznikami Punktowy z prostymi liniami i punktowy z prostymi liniami i znacznikami

18

19 Zgodnie ze swoją nazwą, wykres giełdowy jest najczęściej używany do ilustrowania wahań cen akcji. Bardzo istotny jest sposób organizacji danych wykresu giełdowego w arkuszu. Aby na przykład utworzyć prosty wykres cen maksymalnych, minimalnych i na zamknięcie sesji giełdowej, należy wprowadzić dane w kolumnach o nagłówkach Maks., Min. i Zamknięcie (z zachowaniem tej kolejności).

20 Maks. - min.- zamknięcie Otwarcie -maks. -min. - zamknięcie Obrót - maks. - min. - zamknięcie Obrót – otwarcie - maks. - min. - zamknięcie

21 Wykres powierzchniowy jest przydatny wtedy, gdy trzeba wyszukać optymalne kombinacje między dwoma zestawami danych. Tak jak na mapie topograficznej, tak i na wykresie powierzchniowym kolory i desenie reprezentują obszary należące do tego samego zakresu wartości. Z wykresu powierzchniowego można skorzystać wtedy, gdy kategorie i serie danych są wartościami numerycznymi.

22 Powierzchniowy 3-W Szkieletowo-powierzchniowy 3-W Konturowy Szkieletowo-konturowy

23 Wykres pierścieniowy, podobnie jak wykres kołowy, ilustruje powiązania części z całością. Może jednak zawierać wiele seria danych.

24 Jeśli dane są rozmieszczone w kolumnach arkusza w taki sposób, aby wartości x występowały w pierwszej kolumnie, natomiast odpowiadające im wartości y i wartości określające rozmiary bąbelków — w kolumnach przylegających, można wykreślić te dane na wykresie bąbelkowym.

25 Dane rozmieszczone w kolumnach lub wierszach w arkuszu można przedstawić na wykresie radarowym. Wykresy radarowe umożliwiają porównanie zebranych wartości z kilku seria danych.

26 Wykresy Gantta i wykresy przestawne kolumnowe - Można na przykład użyć wykresu słupkowego w celu zasymulowania wykresu Gantta lub użyć wykresu kolumnowego w celu zasymulowania wykresu przestawnego kolumnowego, który przedstawia wartości minimalne i maksymalne. Wykresy złożone - Aby wyeksponować różne typy informacji na wykresie, można połączyć na nim dwa lub więcej typów wykresów Schematy organizacyjne - Wstawiając grafikę SmartArt, można utworzyć schemat organizacyjny, schemat blokowy lub schemat hierarchii. Histogramy i wykresy Pareto Aby utworzyć histogram lub wykres Pareto w programie Excel, można użyć narzędzi Analiza danych.

27

28

29 Aby w prosty sposób zbudować wykres funkcji w Excelu możemy skorzystać z poprzednio poznanych typów wykresów, a mianowicie liniowych i kropkowych, ponieważ dzięki nim będzie to najłatwiejszy i najszybszy sposób.

30

31 Źródła, które były wykorzystane: https://support.office.comhttps://support.office.com (LINK)


Pobierz ppt "Wykresy – różne typy oraz wykresy funkcji. Program Microsoft Office Excel 2007 obsługuje wiele typów wykresów, co ułatwia przedstawianie danych w sposób."

Podobne prezentacje


Reklamy Google