Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Style i szablony w MS Word 2010

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Style i szablony w MS Word 2010"— Zapis prezentacji:

1 Style i szablony w MS Word 2010
Julia Szpek i Miłosz Piątkowski

2 Używanie gotowych stylów
Style znajdują się w zakładce „Narzędzia główne” Aby zastosować styl na wybrany tekst wystarczy go zaznaczyć, a następnie wybrać interesujący nas styl z listy stylów. Możemy też wybrać styl przed rozpoczęciem pisania.

3 Jeszcze więcej stylów możemy znaleźć w rozwijanej liście.

4 Zestawy stylów Do dyspozycji posiadamy już kilka przygotowanych przez MS Word zestawów stylów. Możemy wybrać jeden z nich z tej listy: Możemy z łatwością dopasowywać kolor, rodzaj czcionki oraz odstępy akapitów zestawów styl korzystając z pozostałych list.

5 Modyfikacja stylu Gdy jakiś styl nam się nie podoba możemy go dowolnie modyfikować

6 Modyfikacja stylu w oknie głównym ma podstawowe opcje edycji tekstu jak i nazwy stylu i rozwijaną listę pozostałych stylów, na których możemy oprzeć nasz styl i jaki styl ma być zastosowany w kolejnym akapicie tekstu. Możemy również zdefiniować justowanie tekstu i odstępy. Po więcej opcji modyfikacji możemy zajrzeć do zakładki „Formatuj”, tam znajdziemy pozostałe modyfikacje czcionek, akapitów, tabulatorów, obramowań, języka, ramek, numerowania, klawiszy skrótu i efektów tekstowych. Po dokonaniu zmian zatwierdzamy przyciskiem „OK” i nasz styl jest gotowy do użycia.

7 Tworzenie nowego stylu
Aby utworzyć nowy styl należy zmodyfikować wedle upodobań dowolny tekst, zaznaczyć go , a następnie rozwinąć listę stylów i wybrać opcję „Zapisz zaznaczenie jako nowy szybki styl”.

8 Po tej operacji pojawi nam się okno w którym definiujemy nazwę naszego stylu. Po zatwierdzeniu, nasz styl pojawi się na liście stylów i jest gotowy do użycia. Możemy go później modyfikować w ten sam sposób jak pozostałe style.

9 Ćwiczenie Utworzyć nowy styl ze zmienioną czcionką, rozmiarem, kolorem i justowaniem i zapisać go w galerii stylów pod nazwą Ćwiczenie.

10 Szablony Tworzenie nowego dokumentu na wybranym szablonie
Tworząc nowy dokument, w zakładce Szablony w witrynie Office.com mamy w niej kategorie w których możemy wybrać interesujący nas szablon. Możemy użyć również wyszukiwarki.

11 Po znalezieniu odpowiedniego szablonu klikamy na niego dwa razy lewym przyciskiem myszy, a następnie program utworzy kopię szablonu jako nowy dokument który może być przez nas modyfikowany

12 Tworzenie własnego szablonu
Aby utworzyć własny szablon wystarczy że utworzymy zwykły dokument, a następnie wprowadzimy odpowiednie zmiany w ustawieniach marginesów, rozmiarze i orientacji strony, stylach oraz innych elementach formatu. Po zakończeniu modyfikacji zapisujemy nasz dokument jako Szablon.

13 Aby skorzystać z naszego szablonu, przy tworzeniu nowego pliku wybieramy opcję „Nowy z istniejącego”, a następnie wybieramy nasz szablon.

14 Ćwiczenie Utworzyć szablon dyplomu

15 Źródła: https://www.youtube.com/watch?v=VNwd_G UJQac https://www.youtube.com/watch?v=CcvU70 FktuM https://support.office.com


Pobierz ppt "Style i szablony w MS Word 2010"

Podobne prezentacje


Reklamy Google