Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Funkcje w Excelu Wyrażenia, które pobierają wartość lub wartości z komórek, przeprowadzają oprację i zwracają wartość. Funkcje upraszczają i skracają formuły.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Funkcje w Excelu Wyrażenia, które pobierają wartość lub wartości z komórek, przeprowadzają oprację i zwracają wartość. Funkcje upraszczają i skracają formuły."— Zapis prezentacji:

1 Funkcje w Excelu Wyrażenia, które pobierają wartość lub wartości z komórek, przeprowadzają oprację i zwracają wartość. Funkcje upraszczają i skracają formuły. Najczęściej używane funkcje: SUMA ŚREDNIA MAX MIN JEŻELI

2 Wstawianie funkcji Funkcję można wstawić za pomocą menu formuły, lub wpisując bezpośrednio w komórce, bądź też w pasku adresu wpisując znak „=”, nazwę funkcji i argumenty w nawiasach. Kolejne z nich rozdzielamy średnikiem.

3 Zagnieżdżanie funkcji Zagnieżdżanie polega na wywołaniu funkcji w funkcji. Bez zagnieżdżania funkcja JEŻELI jest w stanie wyprowadzić tylko dwa komunikaty. Przykład: Wynik:

4 Zadania Zadanie 1. Wprowadź podane liczby do tabeli, a następnie oblicz ich sumę, średnią i maksymalną wartość. Zadanie 2. Stwórz funkcję, która ma mówić czy dana liczba jest dodatnia, ujemna lub jest równa 0.

5 DZIĘKUJEMY ZA UWAGĘ Maciej Cieplucha i Karol Stawowski


Pobierz ppt "Funkcje w Excelu Wyrażenia, które pobierają wartość lub wartości z komórek, przeprowadzają oprację i zwracają wartość. Funkcje upraszczają i skracają formuły."

Podobne prezentacje


Reklamy Google