Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Opracowała: Zuzanna Jeleśniańska. Największe jezioro w Polsce Śniardwy Głębia jeziora wynosi do 23,4 m. największe jezioro w Polsce, w województwie Warmińsko-

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Opracowała: Zuzanna Jeleśniańska. Największe jezioro w Polsce Śniardwy Głębia jeziora wynosi do 23,4 m. największe jezioro w Polsce, w województwie Warmińsko-"— Zapis prezentacji:

1 Opracowała: Zuzanna Jeleśniańska

2 Największe jezioro w Polsce Śniardwy Głębia jeziora wynosi do 23,4 m. największe jezioro w Polsce, w województwie Warmińsko- Mazurskim. Obejmuje obszar o powierzchni 113,4 km².

3 Porównanie wód w Polsce w Europie i na świecie

4 Co to jest zapora wodna? Zapora wodna – rodzaj, budowli hydrodynamicznej bariera przegradzająca dolinę rzeki w celu spiętrzenia wody, zwykle betonowa, żelbetowa lub ziemna.

5 Woda pitna w Polsce Nazwa handlowaŚrednia cena Muszynianka2,59 Żywiec Zdrój1,95 Mama i Ja1,27 Cisowianka1,35

6 Polska jest zagrożona brakiem wody teraz przyszłość

7

8 W Polsce jest tyle samo wody co w Egipcie Polska Egipt

9 Ile średnio wody przypada na: -mieszkańca Ziemi – 7300 m3 wody, -mieszkańca Europy – 4560 m3 wody, -mieszkańca Polski- 1580 m3 wody.

10 ŹRÓDŁA: Wikipedia.org Google grafika


Pobierz ppt "Opracowała: Zuzanna Jeleśniańska. Największe jezioro w Polsce Śniardwy Głębia jeziora wynosi do 23,4 m. największe jezioro w Polsce, w województwie Warmińsko-"

Podobne prezentacje


Reklamy Google