Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

POLSKA ZŁOTA JESIEŃ ZADANIE X

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "POLSKA ZŁOTA JESIEŃ ZADANIE X"— Zapis prezentacji:

1 POLSKA ZŁOTA JESIEŃ ZADANIE X

2 W naszej świetlicy cykl tematów jesiennych rozpoczął się 23 września w PIERWSZY DZIEŃ JESIENI. Już tego samego dnia prowadziliśmy wspólne rozmowy na temat skarbów jakie daje nam ta pora roku. Dzieciaki wspólnie tworzyły prace plastyczne poświęcone Pani Jesieni (suknia, twarze, malowanki).

3

4

5 24 września w DZIEŃ GRZYBA I ŚLIWKI dzieciaki opowiadały o zdrowych i smacznych przetworach, które rodzice i dziadkowie robią na zimę. Przyglądnęliśmy się także różnym rodzajom grzybów. Dzieciaki świetnie rozróżniały grzyby jadalne od trujących. W tym dniu także rysowaliśmy grzyby i śliwki oraz stworzyliśmy pierwsze jesienne drzewo świetlicowe z naszych dłoni. Zabawa była przednia, kiedy wybraliśmy się na zbieranie grzybów przy muzyce 

6

7 2 października w EUROPEJSKI DZIEŃ PTAKÓW rozmawialiśmy z wychowankami na temat ptaków odlatujących na zimę do innych krajów, mówiliśmy także o zjawiskach jakie zachodzą w przyrodzie jesienią. Stworzyliśmy wspólnie gazetkę pt. „Jesienne odloty ptaków – jaskółka”.

8 10 października w ŚWIATOWY DZIEŃ DRZEWA założyliśmy HODOWLĘ KASZTANOWCA 

9 Tego samego dnia zorganizowaliśmy szkolny konkurs plastyczno – literacki pt. „Jesienny spacer”, malowanie techniką „mokre w mokrym” oraz opowiadanie . Zwycięzców tego konkursu wybrali uczniowie podczas głosowania.

10

11

12 ZWYCIĘZCY!

13 Z okazji tego wspaniałego dnia dzieciaki wyklejały także jesienne drzewa, które ozdobiły Panią Jesień.

14 W tym dniu również został ogłoszony jesienny konkurs dla świetlic szkolnych z całego Jaworzna pt. „Jeż – fajny zwierz”, który zostanie rozstrzygnięty 10 listopada w DZIEŃ JEŻA 

15 Zajęcia świetlicowe poświęcone POLSKIEJ ZŁOTEJ JESIENI prowadziliśmy od 23 września do 10 października (według świąt typowych i mniej typowych ), miały one na celu dostrzeżenie walorów krajobrazowych, które daje nam ta pora roku. Dzięki nim dzieciaki rozwijały swoje zainteresowania, wrażliwość estetyczną oraz kreatywność. Poprzez czynny udział w zajęciach tematycznych uczniowie utrwalili sobie wiadomości dotyczące jesieni.

16 JESIEŃ DA SIĘ LUBIĆ!!! Dziękujemy za uwagę 


Pobierz ppt "POLSKA ZŁOTA JESIEŃ ZADANIE X"

Podobne prezentacje


Reklamy Google