Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

,,Do czego służy nam komputer?”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: ",,Do czego służy nam komputer?”"— Zapis prezentacji:

1 ,,Do czego służy nam komputer?”
Daniel Szarek I Maciej Boroń

2 Co to jest komputer? Komputer jest to uniwersalny system cyfrowy zdolny do wykonywania pewnego zbioru rozkazów (różnorodnych operacji elementarnych), w którym użytkownik może określić sekwencję wykonywanych rozkazów koniecznych do realizacji postanowionego zadania. Głównymi częściami składowymi komputera są: procesor, pamięć operacyjna, w której jest zapisany program określający sekwencję wykonywanych operacji oraz dane do przetworzenia oraz układy wejścia – wyjścia, do których są przyłączone urządzenia zewnętrzne umożliwiające kontakt komputera z otoczeniem i użytkownikiem. Istotną cechą komputera, odróżniającą go od innych systemów cyfrowych, jest możliwość zupełnej zmiany realizowanych przez niego funkcji jedynie przez zmianę programu w jego pamięci.

3 Jak to się stało że powstał komputer?
Jaka jest historia komputerów? Komputery początkowo stworzone były dla potrzeb wojska, biznesu i nauki, w tej chwili wkroczyły do naszych domów. Zastosowanie komputerów: biblioteka, szkoła, sterowanie uliczną sygnalizacją świetlną, produkty sprzedawane w sklepach (kod paskowy), bank, obsługa depozytów bankowych, weksli i innych transakcji finansowych, kierowanie startami i lądowaniem na lotniskach, komputerowy system rezerwacji linii lotniczych - CRS, przy budowie samochodów, przy prowadzeniu domu, obliczają korektę torów lotu rakiet wynoszących satelity na orbitę. Komputery to również źródło rozrywki (gry komputerowe), powstało wiele zawodów związanych tylko i wyłącznie z komputerami (programista, koder, grafik komputerowy, informatyk itd..

4 Pierwszy komputer na świecie

5 Do czego służy komputer?
Powstanie dużych sieci komputerowych umożliwiło zastosowanie komputerów w wirtualnych sklepach, bankach, biurach itd. Obecnie trudno jest wymienić dziedzinę, w której nie można by używać komputera. Dzięki zwiększeniu przepustowości łącz internetowych (sieci LAN, sieci internet) można wyobrazić sobie pracę zdalną – tj. zdalny pulpit. Nie ruszając sie z domu możemy pracować na odległym komputerze, znajdującym się nawet tysiące kilometrów od nas.

6 Koniec 


Pobierz ppt ",,Do czego służy nam komputer?”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google