Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wstęp Liga Światowa siatkarzy – cykliczne, międzynarodowe rozgrywki w piłce siatkowej mężczyzn, organizowane corocznie (od roku 1990) przez Międzynarodową.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wstęp Liga Światowa siatkarzy – cykliczne, międzynarodowe rozgrywki w piłce siatkowej mężczyzn, organizowane corocznie (od roku 1990) przez Międzynarodową."— Zapis prezentacji:

1

2 Wstęp Liga Światowa siatkarzy – cykliczne, międzynarodowe rozgrywki w piłce siatkowej mężczyzn, organizowane corocznie (od roku 1990) przez Międzynarodową Federację Piłki Siatkowej (FIVB) oraz członków Rady Ligi Światowej (RLŚ) dla wybranych przez nie reprezentacji krajowych. Zaproszenia do udziału w każdej edycji LŚ dostają wyłącznie państwa, których siatkarskie federacje oraz męskie reprezentacje spełniają wszystkie ustalone wcześniej kryteria, uzyskując w ten sposób możliwość zdobycia znaczących nagród pieniężnych.

3 Historia Siatkówki Pomysłodawcą reguł gry w piłkę siatkową był Amerykanin William G. Morgan – na co dzień nauczyciel wychowania fizycznego w Young Men's Christian Associaton (YMCA). 9 lutego 1895 odbył się w tamtejszej sali gimnastycznej premierowy pokaz stworzonej przez niego dyscypliny, którą wówczas nazywano Mintonette.

4 Historia LŚ Pod koniec lat 80. (FIVB) przygotowało projekt zorganizowania zupełnie nowych rozgrywek, mających się odbywać corocznie, w których uczestniczyłyby wyłącznie najlepsze krajowe reprezentacje świata. Imprezie nadano nazwę Liga Światowa, a jej pierwszą edycję przeprowadzono w 1990 roku. Reprezentacja Polski uczestniczy w rozgrywkach Ligi Światowej nieprzerwanie od roku 1998. W 131 meczach odniosła 75 zwycięstw i doznała 58 porażek. Cztery razy zdołała awansować do rundy finałowej - w 2001 roku w Katowicach, w 2002 w Brazylii i w 2005 w Serbii i Czarnogórze (gdzie zajęła najwyższe dotąd miejsce w swoich startach - 4.). Po raz drugi i na razie ostatni Polska była gospodarzem finału Ligi Światowej w 2007 roku. Wtedy to nasi reprezentanci zajęli 4. miejsce.

5 Faza eliminacyjna W fazie eliminacyjnej występuje 16 drużyn podzielonych na cztery grupy, w których mecze rozgrywane są przez sześć kolejnych weekendów systemem "każdy z każdym" (po dwa mecze u siebie i na wyjeździe).

6 Faza finałowa Do turnieju finałowego awansują zwycięzcy grup, gospodarz oraz drużyna z dziką kartą, którą przyznała FIVB. W przypadku tej samej liczby punktów, o kolejności w grupach decydował stosunek małych punktów ze wszystkich meczów (dzieli się punkty zwycięskie przez przegrane, nie ma odejmowania).

7 Dzika Karta termin oznaczający dopuszczenie do zawodów, zwykle rangi mistrzowskiej, drużyny lub zawodnika niespełniającego formalnych warunków uczestnictwa. Prawo to przysługuje zazwyczaj organizatorom rozgrywek. Dziką kartę przyznaje się zwykle za osiągnięcia w zawodach seniorskich niższych rangą lub juniorskich, dawne zasługi, ale także po dokonaniu wpłaty pieniężnej. Wpłata lub kaucja finansowa jest wymagana niemal zawsze przy dopuszczaniu do rozgrywek ligowych w grach zespołowych wikipedia

8 Grupy na rozgrywki Ligi Światowej(World League) 2010: Grupa A: Brazylia, Bułgaria, Holandia, Korea Południowa Grupa B: Włochy, Francja, Chiny, Serbia Grupa C: Rosja, Stany Zjednoczone, Finlandia, Egipt Grupa D: POLSKA, Kuba, Argentyna, Niemcy

9 Tabela Grupa D Liga Światowa 2010 RankDrużynaPkt.Mecze (W:P) Sety 1Kuba114 (4:0)(12:4)(0:0) 2Niemcy64 (2:2)(7:7)(0:0) 3Polska54 (2:2)(7:9)(0:0) 4Argentyn a 14 (0:4)(6:12)(0:0)

10 Maria Baniak IB


Pobierz ppt "Wstęp Liga Światowa siatkarzy – cykliczne, międzynarodowe rozgrywki w piłce siatkowej mężczyzn, organizowane corocznie (od roku 1990) przez Międzynarodową."

Podobne prezentacje


Reklamy Google