Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Realizacja VI – XII 2015 r.. Turniej sportowy połączony z quizem wiedzy dla klas IV - VI 17 czerwca 2015 r.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Realizacja VI – XII 2015 r.. Turniej sportowy połączony z quizem wiedzy dla klas IV - VI 17 czerwca 2015 r."— Zapis prezentacji:

1 Realizacja VI – XII 2015 r.

2 Turniej sportowy połączony z quizem wiedzy dla klas IV - VI 17 czerwca 2015 r.

3

4

5

6

7 Międzyszkolny turniej sportowy połączony z quizem wiedzy dla klas IV - VI 19 czerwca 2015 r.

8

9

10

11 Zajęcia wychowawczo-profilaktyczne IX –XII 2015 r.

12 Alkohol to środek odurzający, silnie wpływający na psychikę, funkcjonowanie organizmu i zachowanie człowieka. Jest znany i pity na całym świecie, co wcale nie oznacza że jest to substancja zdrowa i godna polecenia. Uzależnienie od alkoholu, czyli alkoholizm jest chorobą która zaczyna się rozwijać podstępnie, bez udziału świadomości zainteresowanej osoby. Polega na niekontrolowanym piciu napojów alkoholowych i może doprowadzić do przedwczesnej śmierci. Jest to uzależnienie o największym zasięgu i największej szkodliwości. Alkohol zmienia świadomość, nastrój, wpływa na sposób myślenia, mówienia, poruszania się. Przyśpiesza bicie serca, zmienia ciśnienie krwi. Jest silnym obciążeniem dla wątroby, co u osób nadużywających prowadzi do choroby zwanej marskością wątroby. Alkohol zakłóca funkcjonowanie komórek nerwowych i mózgu, powoduje zaburzenia pamięci, wywołuje zakłócenia równowagi, osłabia refleks, uniemożliwia koncentrację, utrudnia podejmowanie decyzji. Zakłóca działanie zmysłów wzroku, słuchu, mówienia, smaku i dotyku. Powoduje bardzo poważne następstwa społeczne. Alkoholizm zazwyczaj powoduje rozbicie rodziny, rozluźnienie więzów społecznych i zawodowych, zmniejszenie dyscypliny pracy. Jest jednym z głównych czynników w rozwoju przestępczości. Znaczna część wypadków komunalnych i zawodowych związana jest z używaniem alkoholu. Dzieci wychowujące się w rodzinie alkoholowej wychowują się w atmosferze nadmiernej lękliwości, nadpobudliwości, ucieczek, awantur, przemocy fizycznej i psychicznej. W takiej rodzinie brakuje miłości, akceptacji, współpracy i wzajemnego szacunku. Alkoholizm jest chroniczną, postępującą i potencjalnie śmiertelną chorobą. Może jednak być powstrzymywana, jeżeli osoba uzależniona podejmuje systematyczną terapię w placówce odwykowej.

13

14

15

16

17

18

19

20

21 16 XII 2015 r.

22

23

24

25

26

27 DZIĘKUJEMY ZA UWAGĘ Iwona Wołowska Kazimiera Sitarz


Pobierz ppt "Realizacja VI – XII 2015 r.. Turniej sportowy połączony z quizem wiedzy dla klas IV - VI 17 czerwca 2015 r."

Podobne prezentacje


Reklamy Google