Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Bezpieczne ferie Kruchowo 2016 r..

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Bezpieczne ferie Kruchowo 2016 r.."— Zapis prezentacji:

1 Bezpieczne ferie Kruchowo 2016 r.

2 Ferie zimowe to oczekiwany, wymarzony czas zabaw na śniegu i lodzie dla dzieci i młodzieży. Pamiętajcie o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, obowiązujących podczas zorganizowanych wyjazdów zimowych, jak i w miejscu zamieszkania!

3 Zabawy na śniegu, jazda na nartach czy łyżwach, zjazdy z górki oraz inne formy aktywności fizycznej na świeżym powietrzu mogą sprawić wiele radości i wzmocnić naszą kondycję i zdrowie. Pamiętaj! Podstawą jest zdrowy rozsądek i ostrożność!

4 Ubieraj się stosownie do pogody, tak, aby nadmiernie nie wychłodzić swojego organizmu. Idąc na lodowisko, sanki lub dłuższy spacer w zimowej aurze zadbaj o ciepły napój w termosie.

5 Korzystając z zimowej aury, wybieraj miejsca bezpieczne, z dala od ruchliwych ulic, skrzyżowań. Zimą znacznie wydłuża się droga hamowania pojazdów, więc zachowaj szczególną ostrożność bawiąc się w pobliżu jezdni.

6 Duże zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia, stanowią zwisające z balkonów i dachów sople lodu. Nie ryzykuj zabawy w tym miejscu. Powiadom o tym osoby dorosłe lub Straż Pożarną, która usunie niebezpieczeństwo.

7 Korzystaj wyłącznie ze specjalnie przygotowanych lodowisk
Korzystaj wyłącznie ze specjalnie przygotowanych lodowisk. Nie wchodź na lód zamarzniętych zbiorników wodnych, jezior, kanałów, stawów, itp. ! Pozornie tylko gruby lód może w każdej chwili załamać się pod Twoim ciężarem.

8 Nie rzucaj w jadące pojazdy śnieżkami, ponieważ takie zachowanie może być przyczyną kolizji lub wypadku drogowego oraz w kolegów śnieżkami z ubitego śniegu lub z twardymi przedmiotami w środku, gdyż może doprowadzić to do obrażeń ciała.

9 Zawsze informuj rodziców/opiekunów gdzie i z kim będziesz przebywał!
Podczas zabaw na śniegu i lodowisku pilnuj swoich wartościowych przedmiotów. Zawsze informuj rodziców/opiekunów gdzie i z kim będziesz przebywał!

10 Unikaj rozmów z obcymi ludźmi.
Nie przyjmuj od nich prezentów, nie oddalaj się z nieznajomym.

11 Korzystaj ze zorganizowanych form wypoczynku, wykwalifikowana kadra opiekunów zadba o Twój bezpieczny wypoczynek.

12 Literatura: www.policja.pl www.gis.gov.pl

13 Opracowała: Joanna Kańczukowska


Pobierz ppt "Bezpieczne ferie Kruchowo 2016 r.."

Podobne prezentacje


Reklamy Google