Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Sławni Białostoczanie

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Sławni Białostoczanie"— Zapis prezentacji:

1 Sławni Białostoczanie

2 Białystok Pierwsza oficjalna wzmianka o mieście pochodzi z roku 1426 choć według legendy Białystok został założony dużo wcześniej przez podróżującego po tych terenach księcia Gedymina. Miasto jest jedenaste w Polsce pod względem liczby ludności i drugie pod względem gęstości zaludnienia. Ale nie wszyscy wiedzą ile sławnych i znanych osób pochodzi z tego miasta... Oto kilka z nich:

3 Tomasz Frankowski Urodził się r. w Białymstoku. Polski piłkarz, były reprezentant Polski i gracz Jagiellonii Białystok. Czterokrotny król strzelców polskiej Ekstraklasy, w której strzelił łącznie 168 goli, co daje mu trzecie miejsce na liście polskiej wszech czasów. Jego słynny przydomek to Franek Łowca Bramek nadany mu ze względu na dużą skuteczność strzałów.

4 Boris Kaufman Urodził się w Białymstoku, w rodzinie księgarza pochodzenia żydowskiego. Przeniósł się do USA gdzie gdzie realizował filmy krótkometrażowe i dokumentalne. W 1954 r. zdobył Oscara za zdjęcia do filmu „Na nabrzeżach”.

5 Ryszard Kaczorowski Polski polityk, działacz społeczny i harcerz, komendant chorągwi Szarych Szeregów w Białymstoku w 1940, od 2009 roku harcmistrz Rzeczypospolitej. Był ostatnim prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej na Uchodźstwie.

6 Izabella Scorupco Urodzona czwartego czerwca 1970 w Białymstoku. Modelka, aktorka i piosenkarka. Polka zasłynęła na świecie rolą sprytnej i nieśmiałej rosyjskiej programistki komputerowej w 17. filmie o przygodach agenta Jamesa Bonda GoldenEye.

7 Ludwik Zamenhof Urodził się w rodzinie żydowskiej w Białymstoku 15 grudnia Z wykształcenia lekarz okulista. Według jego poglądów spory między ludźmi wynikały z różnic kulturowych, a także z odmienności języków. Stworzył więc swój własny język uniwersalny-Esperanto.

8 Marek Twardowski Urodził 9 października 1979 roku w Białymstoku. Kajakarz, trzykrotny mistrz świata, trzykrotny mistrz Europy, wielokrotny mistrz Polski, trzykrotny olimpijczyk (2000), (2004), (2008), jest jednym z najbardziej utytułowanych zawodników w historii polskiego kajakarstwa.

9 Szymon Hołownia Urodzony w Białymstoku Polski dziennikarz, publicysta, prezenter i prowadzący programów telewizyjnych. Aktywnie wspiera fundacje charytatywne, sam założył jedną z nich. Mało kto wie, że jest on działaczem katolickim: wydał kilkanaście książek o tematyce religijnej, długo tez przebywał w jednym zakonów Dominikanów

10 Zakończenie Dziękuję za poświęcenie uwagi mojej pracy, mam nadzieję że się podobała :) Wykonał: Michał Chmielewski


Pobierz ppt "Sławni Białostoczanie"

Podobne prezentacje


Reklamy Google