Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

KATEGORIA B+E PRAWA JAZDY. ► W związku z wprowadzeniem do eksploatacji nowego pojazdu, WORD w Gorzowie Wlkp. przekazuje kandydatom na kierowców kat. B+E.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "KATEGORIA B+E PRAWA JAZDY. ► W związku z wprowadzeniem do eksploatacji nowego pojazdu, WORD w Gorzowie Wlkp. przekazuje kandydatom na kierowców kat. B+E."— Zapis prezentacji:

1 KATEGORIA B+E PRAWA JAZDY

2 ► W związku z wprowadzeniem do eksploatacji nowego pojazdu, WORD w Gorzowie Wlkp. przekazuje kandydatom na kierowców kat. B+E zestaw pomocnych informacji: ► Początek eksploatacji – marzec 2014 r. ► Pojazd – Fiat Scudo 165 Multijet

3

4 Odblokowanie pokrywy silnika. Czerwoną dźwignią po podniesieniu pokrywy A A

5 Pokrywa komory silnika do góry po naciśnięciu przycisku od dołu

6 Płyny eksploatacyjne. Zbiornik płynu chłodzącego Zbiornik płynu do spryskiwaczy Bagnet pomiaru poziomu oleju Zbiornik płynu hamulcowego

7 Sygnał dźwiękowy.

8 Światła pozycyjne z przodu.

9 Światła pozycyjne z tyłu.

10 Światła mijania. Zielona kontrolka

11 Światła drogowe. Niebieska kontrolka Ze świateł mijania ruch dźwignią do kierownicy

12 Kierunkowskazy. Tradycyjnie- ruchy dźwignią w płaszczyźnie kierownicy

13 Światła awaryjne. Przycisk w środkowej części kokpitu

14 Światła cofania. Położenie biegu R po uniesieniu pierścienia X X

15 Światła przeciwmgłowe przednie. Jedno przekręcenie pierścienia do przodu, (wyłączenie do tyłu)

16 Światła przeciwmgłowe tylne. Dwukrotne przekręcenie pierścienia do przodu (po każdym ruchu odskakuje) -wyłączenie odwrotnie obustronnie

17 Położenie hamulca awaryjnego. Po lewej stronie fotela kierowcy

18 Regulacja luster (w drzwiach) Wybór lustra przesuwamy prawo-lewo Regulacja w czterech kierunkach

19 Wykorzystanie czujników parkowania podczas sprzęgania zestawu. Jeden z czterech czujników Podczas cofania do przyczepy główka haka musi być zasłonięta plastikową osłoną, którą zdejmujemy dopiero w ostatniej fazie sprzęgania.

20 Włączenie biegu wstecznego powoduje wyświetlenie schematu parkowania

21 ► W trakcie cofania, gdy odległość haka od zaczepu przyczepy wyniesie około 1 m, rozpocznie się nadawanie sygnału dźwiękowego. Sygnał jest cykliczny a jego częstotliwość rośnie wraz z malejącą odległością. W odległości kilku centymetrów pomiędzy hakiem a zaczepem przyczepy sygnał staje się ciągły i należy przerwać jazdę. Po sprawdzeniu położenia pojazdów względem siebie można dokonać jego korekty. ► Dodatkowo na wyświetlaczu za schematem pojazdu pojawiają się linie oznaczające przeszkodę. Pierwsza związana jest z rozpoczęciem nadawania sygnału dźwiękowego a czwarta oznacza sygnał ciągły.

22


Pobierz ppt "KATEGORIA B+E PRAWA JAZDY. ► W związku z wprowadzeniem do eksploatacji nowego pojazdu, WORD w Gorzowie Wlkp. przekazuje kandydatom na kierowców kat. B+E."

Podobne prezentacje


Reklamy Google