Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Biuro TRAVELGODS prezentuje:

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Biuro TRAVELGODS prezentuje:"— Zapis prezentacji:

1 Biuro TRAVELGODS prezentuje:
RPA w 10 dni

2 Rezerwaty przyrody, a w nich dzikie zwierzęta.
Kapsztad zaliczany do najpiękniejszych miast świata. Zapierający dech widok na Wodospady Wiktorii. Lasy tropikalne i unikalne formacje skalne. Tereny pustynne i sawanny…

3 RPA - ZIMBABWE Trasa: KAPSZTAD (RPA) - PRZYLĄDEK DOBREJ NADZIEI - JOHANNESBURG - PRETORIA - P.N. KRUGERA - VICTORIA FALLS (Zimbabwe)

4 1 DZIEŃ Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, w terminalu A, w hali odlotów, przy stanowisku odpraw biura. Wylot do RPA.

5 2 DZIEŃ KAPSZTAD Przylot do Kapsztadu (Cape Town). Następnie krótkie zwiedzanie miasta – ratusz, fort, gmach parlamentu, ogrody Kompanii Wschodnio-Indyjskiej z egzotycznymi drzewami i kwiatami. Transfer do hotelu. Krótki odpoczynek. Po południu wjazd (przy sprzyjającej pogodzie) kolejką linową na Górę Stołową (1084 m n.p.m.). Widok na miasto i ocean. Kolacja w jednej z restauracji nad oceanem, znajdującej się w centrum handlowo-rozrywkowym Waterfront. Stojące wokół nowoczesnej galerii handlowej budynki portowe i dawne magazyny, zostały zaadaptowane na sklepy, restauracje i kafejki. Możliwość dokonania atrakcyjnych zakupów.

6 Kapsztad Na tle majestatycznych gór, nad Zatoką Stołową – najpiękniejsze, co natura mogła stworzyć. Centrum Kapsztadu ukryte u podnóża Góry Stołowej. Stare wąskie ulice i dawne budownictwo holenderskie konkurują z szerokimi ulicami i nowoczesnymi budynkami. Tu spotyka się zacofana Afryka z cywilizacją, tu historia podaje rękę przyszłości. Kapsztad (Cape Town) to ładne miasto, z nowoczesnymi domami i pięknymi sklepami. Ludzie prowadzą przyjemny tryb życia, mogą korzystać jednocześnie z dobrodziejstw morza i gór.

7 PRZYLĄDEK DOBREJ NADZIEI
Wycieczka na Przylądek Dobrej Nadziei. Przejazd zachodnim wybrzeżem Przylądka do Zatoki Zadrzewionej (Hout Bay). Następnie rejs stateczkiem do Wyspy Fok. Postój na środku zatoki, skąd można się dokładnie przyjrzeć całemu stadu, które wyleguje się na jednej ze skał. Postoje w Punkcie Przylądkowym i na Przylądku Dobrej Nadziei. Wejście (lub wjazd kolejką zębatą) na wieżę widokową, skąd rozciąga się wspaniała panorama błękitnego oceanu. Przejazd do miejscowości Simons Town, gdzie na plaży żyją pingwiny afrykańskie. Przejście po specjalnych drewnianych pomostach, nad piaskiem, po którym chodzą niewielkie pingwiny – świetna okazja do sfotografowania ich z bliska. Kolacja.

8 Przylądek Dobrej Nadziei
Przylądek Dobrej Nadziei to półwysep na obrzeżach miasta Kapsztadu w RPA. Nazwa Przylądka Dobrej Nadziei pochodzi z czasów odkryć (XV wiek), kiedy mocarstwa europejskie, takie jak Hiszpania i Portugalia wysłały okręty do niezbadanych miejsc w poszukiwaniu bogactwa. Pierwszy europejski kapitan, który zobaczył Przylądek był portugalski odkrywca Bartłomiej Dias. Przylądek odgrywa ważną rolę w historii Republiki Południowej Afryki jako punkt przystankowy statków handlowych pływających między Europą i koloniami w Azji i Ameryce.

9 KAPSZTAD - JOHANNESBURG
4 DZIEŃ KAPSZTAD - JOHANNESBURG Wizyta w najstarszej winnicy w okolicy Kapsztadu – Groot Constantia. Malownicza sceneria zielonych upraw winorośli ciągnących się tuż obok zabytkowych budynków nastraja relaksowo. Czas na degustację kilku południowoafrykańskich win, brandy i porto; możliwość zakupu. Transfer na lotnisko. Wylot do Johannesburga. Kolacja w restauracji Carnivore, w której podawane są m.in. dania z mięs dzikich zwierząt (m.in. z impali, elanda, gnu, krokodyla). Transfer do hotelu.

10 JOHANNESBURG - PRETORIA
5 DZIEŃ JOHANNESBURG - PRETORIA Przejazd przez centrum Johannesburga. Podziwianie panoramy miasta z najwyższego budynku – Carlton Center. Przejazd do Pretorii, administracyjnej stolicy kraju. Wjazd na wzgórze, na którym zbudowano okazały Voortrekker Monument (Pomnik Wędrowca). Znajdują się w nim ciekawe eksponaty dotyczące tzw. Wielkiego Marszu, którego uczestnicy w XIX w. opuścili Kapsztad i przez wiele lat wędrowali w głąb lądu. Możliwość wjazdu windą na szczyt budowli, skąd rozciąga się piękny widok. Następnie objazd historycznego centrum Pretorii – Church Square, gdzie stoi pomnik Paula Krugera, przywódcy Burów i prezydenta Transwalu pod koniec XIX wieku. Postój na wzgórzu, gdzie znajduje się dwuczęściowy gmach Union Building – siedziba prezydenta i rządu RPA. Przejazd do skansenu Lesedi, wzorowanego na tradycyjnych wioskach afrykańskich. Kolacja.

11 6 DZIEŃ P.N. KRUGERA Wyjazd w stronę Parku Narodowego Krugera. Po przekroczeniu bram parku – autokarowe safari i możliwość upolowania aparatem fotograficznym wielu dzikich zwierząt, w tym również tzw. wielkiej piątki. Zakwaterowanie w camp (lub w lodge) na terenie parku. Kolacja przy ognisku pod rozgwieżdżonym niebem (o ile pogoda pozwoli).

12 7 DZIEŃ P.N. KRUGERA Pobyt w Parku Narodowym Krugera. Foto safari odkrytymi pojazdami typu 4x4 oraz autokarem. Okazja uwiecznienia na zdjęciu dzikich zwierząt poruszających się na swobodzie, takich jak – żyrafy, zebry, antylopy gnu, kudu, impale, słonie, bawoły, krokodyle oraz wiele gatunków ptaków i mniejszych ssaków. Późnym popołudniem wyjazd z parku. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy. Kolacja.

13 Park Narodowy Krugera Wizyta w RPA nie byłaby kompletna, gdyby zabrakło w niej zwiedzania Parku Narodowego Krugera, położonego w prowincji Mpumalanga i Limpopo, tuż obok granicy z Mozambikiem (na wschodzie) i Zimbabwe (na północy). Ten słynny obszar chronionej przyrody rozciąga się na terenie o powierzchni niemal 20 tys. km². Można tutaj podziwiać prawie wszystkie zwierzęta, jakie występują na kontynencie, np. gepardy, żyrafy, hipopotamy, zebry, krokodyle, małpy, hieny, wiele gatunków antylop itd. Na terenie Parku Narodowego Krugera spotkamy słynną "Wielką Piątkę Afryki".

14 8 DZIEŃ JOHANNESBURG Przejazd do Johannesburga. Droga wiedzie przez najbardziej malowniczą prowincję kraju – Mpumalanga. Przejazd tzw. Panorama Route – kanion rzeki Blyde, okrągłe skalne klify Three Randavels, przypominające wiejskie chaty tubylców. Postój przy oryginalnych formacjach geologicznych w kształcie okrągłych zagłębień wyżłobionych przez wodę – Bourke’s Luck Potholes. Spacer na krawędź wysokiego klifu i widok z Okna Boga (God’s Window) na wzgórza porośnięte tropikalnym lasem. Następnie postój przy wodospadach – Lisbon i Berlin. Przyjazd do Johannesburga. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja.

15 VICTORIA FALLS (Zimbabwe)
9 DZIEŃ VICTORIA FALLS (Zimbabwe) Transfer na lotnisko. Wylot do miasteczka Victoria Falls w Zimbabwe. Popołudniowy rejs statkiem po rzece Zambezi (na pokładzie drinki i przekąski). Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja.

16 10 DZIEŃ VICTORIA FALLS Czas wolny. Możliwość wycieczek fakultatywnych, takich jak rafting lub przejażdżka kajakiem po rzece Zambezi, skoki bungee z mostu na Zambezi, przelot śmigłowcem, safari na grzbiecie słonia, wędrówki z lwami (cena za 1 atrakcję ok. 140 USD) lub całodzienna wycieczka do Parku Chobe w Botswanie (cena przy min. 2 osobach ok. 170 USD). Dla chętnych spacer po miejscowym bazarze, gdzie można kupić tradycyjne wyroby rękodzieła. Kolacja w restauracji Boma, urządzonej w stylu afrykańskim, gdzie podawane są potrawy z dzikich zwierząt. Tańce tubylców przy akompaniamencie tam-tamów i tradycyjnej muzyki plemienia Shona. Powrót do lodge.

17 11 DZIEŃ VICTORIA FALLS Wcześnie rano spacer wzdłuż Wodospadów Wiktorii w scenerii bujnej roślinności lasu deszczowego. Transfer na lotnisko. Wylot do Johannesburga, a następnie do Europy.

18 Victoria Falls (Wodospady Wiktorii)
Wodospad Wiktorii jest jedną z najbardziej spektakularnych atrakcji Afryki i zaliczany do najbardziej niezwykłych wodospadów na świecie. Wodospad został odkryty w 1855 roku przez Davida Livingstone, szkockiego lekarz i misjonarza, który nadał nazwę ku czci królowej Wiktorii. Przy punktach widokowych nie ma stalowych barierek. Widok nie zmienił się od czasów Livingstona. Victoria Falls dostarczają turystom przyjemności nie tylko wizualnych. Na most, który łączy brzegi rzeki i jednocześnie Zimbabwe z Zambią zjeżdżają śmiałkowie z całego świata.

19 12 DZIEŃ Przylot do Warszawy.

20 Cena zawiera: Przeloty międzynarodowe Przeloty wewnętrzne
Przejazdy klimatyzowanym mikrobusem/autokarem Zakwaterowanie w hotelach 3/4*, lodge; pokoje 2-osob., dopłata do pokoju 1-osob PLN Śniadania (zwykle bufet), kolacje Rejs statkiem na wyspę fok Degustacje Pokaz tańców lokalnych plemion Opiekę lokalnego polskojęzycznego pilota-przewodnika w RPA i Zimbabwe

21 Tabela kosztów wycieczki
Przeloty Przejazdy autobusem Zakwaterowanie Wyżywienie Rejs statkiem Degustacje oraz pokaz Opieka Przewodnika Cena 2,312 1,573 4,950 324 149 222 2,450 11,980 zł

22 Cena nie zawiera: UWAGA świadczeń nie zawartych w ofercie
ubezpieczenia (1450 zł) UWAGA • Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki. W paszporcie powinny być min. 2 strony wolne na wizę do Zimbabwe oraz pieczęcie graniczne przy wjeździe do RPA. • Władze RPA wprowadziły nowe przepisy regulujące przyjazd dzieci do 18 lat. Szczegółowe informacje w biurze. • Na bilety wstępu, wizę do Zimbabwe oraz opłaty lotniskowe należy zabrać ze sobą 250 USD. • Na zwyczajowe napiwki sugerujemy przeznaczyć ok. 50 USD.

23 Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty naszego biura! 
- Biuro Podróży TravelGods Kontakt: Tel

24 Prezentację wykonała:
Martyna Kaspar IIIa


Pobierz ppt "Biuro TRAVELGODS prezentuje:"

Podobne prezentacje


Reklamy Google