Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zdrowie i edukacja a poziom szczęścia FLOW - Mihaly Csikszentmihalyi Wymęczone przez Katarzynę.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zdrowie i edukacja a poziom szczęścia FLOW - Mihaly Csikszentmihalyi Wymęczone przez Katarzynę."— Zapis prezentacji:

1 Zdrowie i edukacja a poziom szczęścia FLOW - Mihaly Csikszentmihalyi Wymęczone przez Katarzynę.

2 Czym jest FLOW? Flow (przepływ) to stan uskrzydlenia, który pojawia się przy wykonywaniu skomplikowanych czynności.

3 Osoba wykonująca działanie przeżywając flow wykorzystuje do jego realizacji pełnię swoich umiejętności i jest całkowicie nim pochłonięta. Przepływ w dużej mierze oparty jest na sile motywacji i zdolności do koncentracji na wykonywanym zadaniu.

4 Istnieje dość duży związek pomiędzy przepływem a edukacją. Przepływ w trakcie nauki, odczuwany jest w momencie gdy uczymy się czegoś zgodnego z zainteresowaniem. Wtedy flow ma działanie dodatkowo motywujące do dalszego wysiłku. Osoby potrafiące wprowadzić się w stan flow są bardziej produktywne.

5 OVERLEARNING Overlearning (ang. przeuczenie się) jest koncepcją pedagogiczną, według której nowo zdobyte umiejętności powinny być ćwiczone daleko poza zasięg płynności. Csikszentmihalyi uważa, że ta technika pomaga wprowadzić się we flow.

6 Odczuwając flow tracimy poczucie czasu i zatracamy się w działaniu. Nie odczuwamy więc emocji pozytywnych bądź negatywnych. Efekty możemy ocenić dopiero po minięciu tego stanu.


Pobierz ppt "Zdrowie i edukacja a poziom szczęścia FLOW - Mihaly Csikszentmihalyi Wymęczone przez Katarzynę."

Podobne prezentacje


Reklamy Google