Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Łomża. Położenie Łomża to miasto w północno-wschodniej Polsce, w województwie podlaskim nad Narwią. Łomża.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Łomża. Położenie Łomża to miasto w północno-wschodniej Polsce, w województwie podlaskim nad Narwią. Łomża."— Zapis prezentacji:

1 Łomża

2 Położenie Łomża to miasto w północno-wschodniej Polsce, w województwie podlaskim nad Narwią. Łomża

3 StARE mIASTO Stare Miasto– najstarsza część miasta, w której znajduje się wiele zabytków architektury oraz dwa parki miejskie. Ma również tu swoje miejsce większość łomżyńskich urzędów oraz stadion ŁKS-u. W skład Starego Miasta wchodzi Starówka, Rembelin, Os. Monte Cassino oraz nowe osiedla powstałe w miejscu wsi Pociejewo, czyli Os. Skarpa i Os. Pociejewo. Miasto powstało w X wieku w odległości 5 km na wschód od obecnego centrum, na wysokiej skarpie doliny rzeki Narew.

4 Łomża – nowa dzielnica Południe – dzielnica, w której znajdują się głównie bloki mieszkalne. Budynki a razem z nimi dzielnica zaczęły powstawać w latach 70., kiedy nastąpił rozwój gospodarczy miasta po nadaniu rangi województwa. Obszar leży na południe od Starego Miasta, stąd też nazwa. Znajdują się tutaj osiedla: Jantar, Górka Zawadzka, Mazowieckie, Konstytucji, Armii Krajowej, Medykoraz Zawady Przedmieście. Na osiedlu Medyk mieści się Zespolony Szpital Wojewódzki. Dzielnica nadal się rozwija pod względem urbanistycznym.

5 Łomża posiada dużo zabytków architektury.


Pobierz ppt "Łomża. Położenie Łomża to miasto w północno-wschodniej Polsce, w województwie podlaskim nad Narwią. Łomża."

Podobne prezentacje


Reklamy Google