Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Fundacja Szkolna Technicznych Zakładów Naukowych w DĄBROWIE GÓRNICZEJ.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Fundacja Szkolna Technicznych Zakładów Naukowych w DĄBROWIE GÓRNICZEJ."— Zapis prezentacji:

1 Fundacja Szkolna Technicznych Zakładów Naukowych w DĄBROWIE GÓRNICZEJ

2 O fundacji słów kilka… Fundacja Szkolna powstała z inicjatywy i na bazie wieloletnich doświadczeń grupy nauczycieli Technicznych Zakładów Naukowych, które są wynikiem realizacji różnorodnych projektów w ramach Programu Leonardo da Vinci i Erasmus+. Głównym celem działalności Fundacji jest wspieranie edukacji na różnych płaszczyznach ze szczególnym uwzględnieniem TZN poprzez między innymi organizację praktyk i staży zawodowych w krajach UE, kursów i szkoleń dla uczniów, nauczycieli oraz pracowników administracyjnych szkół i placówek edukacyjnych.

3 Region Projekty realizujemy w Dąbrowie Górniczej -pięknym, prężnie rozwijającym się mieście Zagłębia Dąbrowskiego. Nasze miasto posiada doskonałą bazę rekreacyjno- sportową: 4 jeziora Pogoria, park wodny NEMO, ośrodek sportów letnich, hala sportowa, wiele kilometrów ścieżek rowerowych. Dąbrowa Górnicza jest świetnie skomunikowana z Europą poprzez przebiegające w pobliżu autostrady i drogi szybkiego ruchu oraz będące w pobliżu 2 lotniska: Katowice- Pyrzowice (15 km) oraz Kraków- Balice (60 km).

4 Dąbrowa Górnicza

5 Innowacyjność Fundacja Szkolna TZN jest dynamicznie rozwijającą się instytucją szkoleniową. Naszym atutem jest otwartość i entuzjazm przy podejmowaniu kolejnych projektów, w trakcie których na pierwszym miejscu zawsze stawiamy na profesjonalizm. Mamy świadomość, iż jednym z najważniejszych warunków dla efektywnego funkcjonowania Fundacji jest otwartość na innowacje oraz kompetentna i wykwalifikowana kadra, która stale podnosi swoje kwalifikacje zawodowych.

6 Doświadczenie Wieloletnie doświadczenie Technicznych Zakładów Naukowych przy realizacji projektów mobilnościowych dla uczniów i nauczycieli jest gwarancją wiarygodności i sukcesu. Współpracujemy z urzędami pracy, instytucjami związanymi z szeroko rozumianym sektorem edukacji (szkoły, uniwersytety, centra praktyk, biblioteki) oraz posiadamy bogatą sieć kontaktów z firmami i przedsiębiorstwami krajowymi oraz zagranicznymi.

7 Oferta dla uczniów Staże w 100% finansowane w ramach Programu Erasmus+, co oznacza iż wszelkie niezbędne koszty uczestnictwa zostają pokryte w ramach funduszu tego programu: Opłata za staż i koszty administracyjne Koszty podróży Zakwaterowanie Ubezpieczenie Dodatek na pokrycie kosztów pobytu (posiłki, komunikacja miejska, zajęcia kulturowe itp.)

8 Realizacja Organizujemy pobyt grup pod względem logistycznym. Już od momentu przylotu na jedno z pobliskich lotnisk w Krakowie lub Katowicach przedstawicie naszej Fundacji towarzyszą beneficjentom. Pomagamy w początkowym okresie adaptacji, zapoznajemy z miejscem praktyk oraz mentorem w firmie, w której będziecie odbywać praktyki zawodowe. Gwarantujemy opiekę rezydenta władającego językiem angielskim, niemieckim bądź hiszpańskim. Jesteśmy otwarci na wybór zakwaterowania w zależności od indywidualnych potrzeb grupy Wszystkie szczegóły realizacji ustalamy na etapie aplikacji wniosku i obustronne ustalenia dokumentujemy listem intencyjnym

9 Oferta dla nauczycieli W ramach programu Erasmus+ wszyscy nauczyciele i dyrektorzy mogą skorzystać z bezpłatnych szkoleń językowych i metodycznych. Proponowane przez nas kursy to doskonała okazja do zdobycia nowych doświadczeń zawodowych oraz nawiązania współpracy międzynarodowej między szkołami w ramach różnorodnych projektów unijnych. Uczestnictwo w szkoleniach daje możliwość poznania nowoczesnych metod uczenia i innowacyjnych form doskonalenia. Fundacja przygotowała szeroką gamę krótkich kursów edukacyjnych (5 -7 dni), których celem jest zaspokojenie współczesnych potrzeb europejskich szkół i kadry nauczycielskiej.

10 Tematyka kursów Polskim system edukacyjnym. Wykorzystanie technologii informatycznych w edukacji (e-learning). Metody aktywizujące w nauczaniu. Nauka języków obcych. Organizacja praktyk zawodowych u pracodawców. Wykorzystanie bazy sportowo-rekreacyjnej w kształtowaniu postaw prozdrowotnych. Ekologiczne polskie produkty żywnościowe w kuchni regionalnej (specjały kuchni śląskiej). Ekologiczne źródła energii odnawialnej – praktyczne zastosowania. Inna tematyka na życzenie Partnera.

11 Skontaktuj się z nami! Nr tel. Fundacji Szkolnej TZN Kom: +48 730 000 578 Stacjonarny: (48) 32 2624313 Adres email: fundacjaszkolnatzn@tzn.dabrowa.pl Adres: Techniczne Zakłady Naukowe W Dąbrowie Górniczej 41-300 ul. Łańcuckiego 10

12 Sprawdź również https://www.facebook.com/FundacjaTZN/ http://www.fundacjaszkolna.tzn.dabrowa.pl/


Pobierz ppt "Fundacja Szkolna Technicznych Zakładów Naukowych w DĄBROWIE GÓRNICZEJ."

Podobne prezentacje


Reklamy Google