Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Przed rozpoczeciem prosze bardzo zrobic to co tu bedzie pisac !! Na gorze ma pani taki pasek, i tam prosze wejsc w ’’Skyggnusyning’’ i tam przycisnac ’’Fra.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Przed rozpoczeciem prosze bardzo zrobic to co tu bedzie pisac !! Na gorze ma pani taki pasek, i tam prosze wejsc w ’’Skyggnusyning’’ i tam przycisnac ’’Fra."— Zapis prezentacji:

1 Przed rozpoczeciem prosze bardzo zrobic to co tu bedzie pisac !! Na gorze ma pani taki pasek, i tam prosze wejsc w ’’Skyggnusyning’’ i tam przycisnac ’’Fra Upphafi’’ I wtedy zacznie sie cala prezentacja, i niech pani powoli przyciska wtedy spacje Dziekuje

2 Teneryfa 899 833 liczba ludności

3 Stolicą Teneryfy jest ’’Santa Cruz de’,’ a to jest zdjęcie stolicy.

4  Na Teneryfie mówi się w języku hiszpańskim, ale jest ktoś tam leci na wakacje może się porozumiewać w języku angielskim.  Tablice ostrzegające, że np. nie można wchodzić do jakiegoś parku są w 3 językach: hiszpańskim, angielskim i niemieckim.  Czemu język hiszpański? Pomimo tego, że wyspa leży blisko Afryki jednak należy jest częścią Hiszpanii, bo została skolonizowana przez Hiszpanów. Wyspa należy do archipelagu Wysp Kanaryjskich.  A tu mamy flagę Teneryf ---->

5  Jakie sa popularne dania/posiłki na Teneryfach:  Ryby  Owoce morza  Oliwa z oliwek  Pikantne wedliny

6  Jaka jest pogoda na Teneryfach?  Jest bardzo dobra. Oczywście wszystkie Wyspy Kanaryjskie są takie ciepłe.  Np: jak lecimy samolotem na Teneryfy z Islandii, a w powietrzu jest -50 stopni i lecimy 5-5:20 min do Teneryfy, to w połowie drogi sa turbolencje. Czasami trzęśnie samolotem nie raz, tylko parę razy przez 10-20 min, właśnie dlatego, że temperatura się zmienia.

7  Wulkan El Teide (3719 m) jest największym szczytem Teneryfy i całej Hiszpanii. Nazwa pochodzi z języka Guanczów i oznacza "Piekielną Górę”.

8 Dziękuję za obejrzenie mojej prezentacji.


Pobierz ppt "Przed rozpoczeciem prosze bardzo zrobic to co tu bedzie pisac !! Na gorze ma pani taki pasek, i tam prosze wejsc w ’’Skyggnusyning’’ i tam przycisnac ’’Fra."

Podobne prezentacje


Reklamy Google