Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Przewodnik Bazy Business Source Wyszukiwanie podstawowe

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Przewodnik Bazy Business Source Wyszukiwanie podstawowe"— Zapis prezentacji:

1 Przewodnik Bazy Business Source Wyszukiwanie podstawowe http://support.ebsco.com/training/lang/pl/pl.php

2 Witamy w przewodniku dotyczącym wyszukiwania podstawowego EBSCO w bazach Business Source. W tym przewodniku zajmiemy się przeprowadzaniem wyszukiwania podstawowego, a także kilkoma funkcjami dostępnymi w bazach Business Source, które pomogą Ci znaleźć informacje najbardziej istotne dla wyszukiwanego tematu.

3 Zacznijmy od przeprowadzenia wyszukiwania na ekranie wyszukiwania podstawowego. Wprowadź termin business confidence w polu wyszukiwawczym. Możesz zastosować ograniczenia i rozszerzenia z menu Opcje wyszukiwania. Jeśli menu Opcje wyszukiwania nie jest domyślnie rozwinięte, kliknij link poniżej pola wyszukiwawczego.

4 Zastosuj żądane ograniczenia, jak Pełny tekst i kliknij Szukaj.

5 Lista wyników zawiera domyślnie wszystkie wyniki i można je przefiltrować, aby wyświetlić wyniki według określonego typu źródła, jak czasopisma naukowe, publikacje branżowe, raporty, przeglądy. Możesz zawęzić swoje wyszukiwanie używając ograniczeń wyszczególnionych w części Ogranicz do lub klikając link Pokaż więcej znajdujący się pod suwakiem daty.

6 W oknie Opcje wyszukiwania wybierz pożądane ograniczenia i rozrzeszenia i kliknij Szukaj, aby wyświetlić uaktualnioną listę wyników, która uwzględnia wprowadzone przez Ciebie zmiany.

7 Możesz wydrukować, wysłać e-mailem, zapisać, zacytować lub wyeksportować jeden z wyników z ekranu szczegółowego opisu po kliknięciu odpowiedniej ikony. Możesz również dodać kilka wyników do folderu, następnie wydrukować, wysłać e-mailem, zapisać, zacytować lub wyeksportować z folderu. Zawartość folderu można zapisać klikając link Zarejestruj się, następnie zakładając bezpłatne spersonalizowane konto.

8 Ekran Informacje o przedsiębiorstwie zapewnia dostęp do szczegółowych informacji dotyczących przedsiębiorstw, w tym hierarchicznej struktury i profilu firmy.

9 Link Profile przedsiębiorstwa umożliwia dostęp do tysięcy raportów w formacie PDF. Możesz przeglądać alfabetyczną listę raportów dotyczących firm, które wyświetlają się po kliknięciu przycisku lub wprowadzeniu nazwy firmy w polu Przeglądaj i kliknięciu Przeglądaj.

10 Kliknij link Publikacje, aby przeprowadzić wyszukiwanie w publikacjach dostępnych w bazie danych. Wybierz publikację z wyświetlonej listy lub wprowadź jej nazwę w polu Przeglądaj publikacje, zaznacz pole wyboru przed otrzymanym linkiem z tytułem i kliknij Dodaj. Możesz dodać termin wyszukiwawczy w polu wyszukiwawczym, następnie kliknij Szukaj, aby wyświetlić wszystkie artykuły z tej publikacji, które zawierają Twój termin wyszukiwawczy.

11 Link Tezaurus to kontrolowany słownik terminów biznesowych, które pomagają efektywniej przeszukiwać bazy danych. Dla konkretnego tematu wprowadź termin w polu Przeglądanie i kliknij Przeglądaj. Zaznacz pole wyboru przed wybranym terminem i kliknij Dodaj. Możesz dodać szukane terminy przed kliknięciem Szukaj.

12 W każdej chwili kliknij link Pomoc, aby wyświetlić pełny system pomocy online.

13 Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę Działu Wsparcia EBSCO http://support.ebsco.com http://support.ebsco.com


Pobierz ppt "Przewodnik Bazy Business Source Wyszukiwanie podstawowe"

Podobne prezentacje


Reklamy Google