Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Przewodnik Bazy Business Source Wyszukiwanie podstawowe

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Przewodnik Bazy Business Source Wyszukiwanie podstawowe"— Zapis prezentacji:

1 Przewodnik Bazy Business Source Wyszukiwanie podstawowe

2 Witamy w przewodniku dotyczącym wyszukiwania podstawowego EBSCO w bazach Business Source. W tym przewodniku zajmiemy się przeprowadzaniem wyszukiwania podstawowego, a także kilkoma funkcjami dostępnymi w bazach Business Source, które pomogą Ci znaleźć informacje najbardziej istotne dla wyszukiwanego tematu.

3 Zacznijmy od przeprowadzenia wyszukiwania na ekranie wyszukiwania podstawowego. Wprowadź termin business confidence w polu wyszukiwawczym. Możesz zastosować ograniczenia i rozszerzenia z menu Opcje wyszukiwania. Jeśli menu Opcje wyszukiwania nie jest domyślnie rozwinięte, kliknij link poniżej pola wyszukiwawczego.

4 Zastosuj żądane ograniczenia, jak Pełny tekst i kliknij Szukaj.

5 Lista wyników zawiera domyślnie wszystkie wyniki i można je przefiltrować, aby wyświetlić wyniki według określonego typu źródła, jak czasopisma naukowe, publikacje branżowe, raporty, przeglądy. Możesz zawęzić swoje wyszukiwanie używając ograniczeń wyszczególnionych w części Ogranicz do lub klikając link Pokaż więcej znajdujący się pod suwakiem daty.

6 W oknie Opcje wyszukiwania wybierz pożądane ograniczenia i rozrzeszenia i kliknij Szukaj, aby wyświetlić uaktualnioną listę wyników, która uwzględnia wprowadzone przez Ciebie zmiany.

7 Możesz wydrukować, wysłać em, zapisać, zacytować lub wyeksportować jeden z wyników z ekranu szczegółowego opisu po kliknięciu odpowiedniej ikony. Możesz również dodać kilka wyników do folderu, następnie wydrukować, wysłać em, zapisać, zacytować lub wyeksportować z folderu. Zawartość folderu można zapisać klikając link Zarejestruj się, następnie zakładając bezpłatne spersonalizowane konto.

8 Ekran Informacje o przedsiębiorstwie zapewnia dostęp do szczegółowych informacji dotyczących przedsiębiorstw, w tym hierarchicznej struktury i profilu firmy.

9 Link Profile przedsiębiorstwa umożliwia dostęp do tysięcy raportów w formacie PDF. Możesz przeglądać alfabetyczną listę raportów dotyczących firm, które wyświetlają się po kliknięciu przycisku lub wprowadzeniu nazwy firmy w polu Przeglądaj i kliknięciu Przeglądaj.

10 Kliknij link Publikacje, aby przeprowadzić wyszukiwanie w publikacjach dostępnych w bazie danych. Wybierz publikację z wyświetlonej listy lub wprowadź jej nazwę w polu Przeglądaj publikacje, zaznacz pole wyboru przed otrzymanym linkiem z tytułem i kliknij Dodaj. Możesz dodać termin wyszukiwawczy w polu wyszukiwawczym, następnie kliknij Szukaj, aby wyświetlić wszystkie artykuły z tej publikacji, które zawierają Twój termin wyszukiwawczy.

11 Link Tezaurus to kontrolowany słownik terminów biznesowych, które pomagają efektywniej przeszukiwać bazy danych. Dla konkretnego tematu wprowadź termin w polu Przeglądanie i kliknij Przeglądaj. Zaznacz pole wyboru przed wybranym terminem i kliknij Dodaj. Możesz dodać szukane terminy przed kliknięciem Szukaj.

12 W każdej chwili kliknij link Pomoc, aby wyświetlić pełny system pomocy online.

13 Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę Działu Wsparcia EBSCO


Pobierz ppt "Przewodnik Bazy Business Source Wyszukiwanie podstawowe"

Podobne prezentacje


Reklamy Google