Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Większość Afryki zajmują tereny pustynne. Sahar a Afryka to kontynent położony w większości na półkuli wschodniej.Od Europy oddziela ją Morze Śródziemne,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Większość Afryki zajmują tereny pustynne. Sahar a Afryka to kontynent położony w większości na półkuli wschodniej.Od Europy oddziela ją Morze Śródziemne,"— Zapis prezentacji:

1

2

3 Większość Afryki zajmują tereny pustynne. Sahar a Afryka to kontynent położony w większości na półkuli wschodniej.Od Europy oddziela ją Morze Śródziemne, a od Azji Morze Czerwone.

4

5 To miasto położone w płn.- wsch. Egipcie nad morzem Śródziemnym. Tu rozpoczyna się powieść. W Port Saidzie mieszkali i uczyli się Staś i Nel.

6 Droga dzieci z Port Saidu do Chartumu. W tym czasie dzieci zostają porwane. Przeżywają straszną burzę piaskową. Tu również dowiadują się o zwycięstwie Mahdiego.

7 Podczas wędrówki z Faszody poznali słonia, którego nazwali King. Lew był pierwszym zwierzęciem zabitym przez Stasia.

8 RZEKA NIL

9 W południowo- wschodniej Afryce życie ludzi uzależnione jest od rzeki Nil.

10 Tuż przed dotarciem do Mombasy bohaterom groziła śmierć z powodu braku wody. Jednak dzielnie dotrwali do spotkania z ojcami. To miasto położone w płn.-wsch. Kenii nad Oceanem Indyjskim.

11 Tu już kończy się wędrówka Stasia i Nel po niebezpiecznej Afryce.Każde wyjechało w inne miejsce ze swym ojcem.Jednak po latach ich drogi znowu się zeszły,a przyjaźń, która ich łączyła zamieniła się w miłość. Wykonała: kl. V b z SP 10 w Łomży


Pobierz ppt "Większość Afryki zajmują tereny pustynne. Sahar a Afryka to kontynent położony w większości na półkuli wschodniej.Od Europy oddziela ją Morze Śródziemne,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google