Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

K RONIKA SKO S ZKOŁY P ODSTAWOWEJ S PECJALNEJ W G RODKOWIE ROK SZKOLNY 2014 – 2015.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "K RONIKA SKO S ZKOŁY P ODSTAWOWEJ S PECJALNEJ W G RODKOWIE ROK SZKOLNY 2014 – 2015."— Zapis prezentacji:

1 K RONIKA SKO S ZKOŁY P ODSTAWOWEJ S PECJALNEJ W G RODKOWIE ROK SZKOLNY 2014 – 2015

2 P RZYPOMNIJMY SOBIE, CZYM JEST SKO ? Lekcje promujące Szkolną Kasę Oszczędności Czym jest SKO? Na jakich zasadach funkcjonuje SKO? Kto może zostać członkiem SKO? Co daje SKO? CAŁY ROK SZKOLNY

3 CZAS ZACZĄĆ… Już tradycją naszej Kasy stał się udział w cyklicznej akcji „SPRZĄTANIA ŚWIATA” – to niebywała okazja, by zaobserwować w praktyce godne naśladowania postawy proekologiczne naszych uczniów, a także utrwalony już schemat działania: SPRZĄTAMY – SORTUJEMY – SKUPUJEMY – ZYSKUJEMY – POMAGAMY!!! WRZESIEŃ 2014r.

4 „C O MI DAJE OSZCZĘDZANIE ?” – PAŹDZIERNIKOWY KONKURS PLASTYCZNY W październiku uczniowie klas szkoły podstawowej przystąpili do pierwszego w tym roku szkolnym konkursu w ramach SKO. Plastycznie przedstawili „efekty” oszczędzania. Rozmarzyli się wszyscy, wyobrażając sobie, co mogą zrealizować, jak będą oszczędzać…?, ale to praca Darii „przemówiła” najbardziej.

5 ZADUMA, REFLEKSJA – LISTOPAD – PAMIĘTAMY! W związku ze Świętem Wszystkich Świętych, uczniowie przygotowali stroiki nagrobne, które w części sprzedali, kupując za zebrane pieniądze znicze, a następnie odwiedzili opuszczone, zaniedbane groby i uczcili pamięć zmarłych.

6 „CZY OSZCZĘDZANIE SIĘ OPŁACA?” - ZNAMY JUŻ ODPOWIEDŹ! Podczas listopadowego konkursu literackiego uczniowie klas gimnazjalnych i zasadniczej szkoły zawodowej zadali sobie pytanie: „Czy oszczędzanie się opłaca?” Odpowiedzi było wiele, ale prace Macieja i Rafała zostały wyróżnione. Kilka cytatów: „Oszczędzanie się opłaca, bo nigdy nie wiemy, kiedy będziemy potrzebować pieniędzy, a oszczędzając jesteśmy spokojniejsi” „Oszczędzając teraz – spełniamy swoje marzenia później.” „Zaoszczędzone pieniądze, zawsze można pomnożyć”

7 OSZCZĘDZAJĄC SPRAWILI SOBIE RADOŚĆ – MIKOŁAJ Z SKO Podobnie, jak w roku ubiegłym członkowie SKO „wsparli” św. Mikołaja – gromadząc pieniążki na „mikołajowe upominki”.

8 OZDOBY BOŻONARODZENIOWE – KIERMASZ ŚWIĄTECZNY W NASZEJ SZKOLE Święta to czas wzajemnej dobroci, obdarowywania, a dobrym upominkiem były ozdoby świąteczne wykonane przez uczniów. Dochód z ich sprzedaży zasilił konto SKO o 200zł, a na kontach emocjonalnych naszych uczniów zabrakło zer – ich zadowolenie – bezcenne!

9 „CO WIEM O POLSKIM PIENIĄDZU?” – I SZKOLNY KONKURS WIEDZY SKO W lutym uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Konkursie Wiedzy o Polskiej Walucie. Pytania dotyczyły historii polskiego złotego, a test najlepiej rozwiązali: szkoła podstawowa: Oliwia i Daria, gimnazjum, zasadnicza szkoła zawodowa: Magda i Iza. Nowy Konkurs wzbudził dość duże zainteresowanie, dlatego uznaliśmy, że na stałe zostanie wpisany w Plan Pracy SKO i Szkolny Kalendarz imprez i apeli.

10 SERDUSZKO PUKA W RYTMIE CZA, CZA… - WALENTYNEK CZAR Część pieniędzy pochodzących ze sprzedaży stroików świątecznych została przeznaczona na produkty spożywcze niezbędne do wypieku walentynkowych ciasteczek. Pyszności popróbowali wszyscy uczniowie, a SKO przyczyniło się do tego, że serca niektórych zabiły szybciej.

11 MAMY POMYSŁ – „INNA WALUTA DLA POLSKI” W kolejnym konkursie plastycznym „podstawówka” projektowała banknoty „nowej waluty”. Pomysły były bardzo ciekawe. Natomiast starsi uczniowie dyskutowali na wspólnym spotkaniu z członkami SKE „Europek” „Czy w Polsce powinno być euro?”. Zdania były podzielone, ale wygrał pogląd, że „własna waluta, to symbol tożsamości narodowej”.

12 P ISANKI, ZAJĄCZKI, KOSZYCZKI - K IERMASZ WIELKANOCNY 2015 Również wiosenne Święta były barwne i wesołe, dzięki rękodziełu wykonanemu przez naszych Uczniów, a na koncie saldo wzrosło o kolejne 100zł. Tym razem prace Uczniów zaprezentowane zostały szerszemu gronu – społeczności lokalnej podczas Gminnego Jarmarku Wielkanocnego

13 KWIECIEŃ POD HASŁEM EKOLOGII SKO chętnie włącza się w akcje ekologiczne, dlatego uroczyście uczciło „Dzień Ziemi” poświęcony tematyce źródeł odnawialnych, a także ochronie lasów, włączając się tym samym w Ogólnopolskie Dni Przyjaciół Lasu 2015. Tomasz przygotował prezentację Power Point o tej tematyce, którą wyróżniono.

14 KOPALNIA ZŁOTA ZDOBYTA!!! 14 maja, członkowie SKO oraz uczniowie wyróżniający się w działalności na rzecz Szkolnej Kasy brali udział w wycieczce edukacyjnej do Kopalni Złota w Złotym Stoku. Podczas wycieczki poznaliśmy historię miejsca, ale też historię złota, jako środka płatniczego, przedmiotu wymiany handlowej. Wycieczka była sfinansowana przez SKO.

15 NASZ TEATRZYK – NOWA INICJATYWA Od marca funkcjonuje w naszej szkole teatrzyk kukiełkowy. Pomysłodawcą jest opiekun naszego SKO, a aktorami członkowie SKO. Kukiełki teatrzyku wykonane były z nakładów finansowych SKO. Spektakle naszego teatrzyku uświetniły już kilka imprez szkolnych: Dzień Wiosny, Dzień Matki – Festyn Rodzinny. Został też wyróżniony podczas Konkursu w Kadłubie.

16 G ROSZ DO GROSZA I … ZEBRAŁA SIĘ GÓRA GROSZA Jak co roku uczniowie naszej Szkoły włączyli się w akcję „Góra grosza”. Członkowie SKO promując oszczędzanie motywowali pozostałych do wsparcia działania.

17 NASZE CAŁOROCZNE DZIAŁANIA Promocja Szkolnej Kasy Oszczędności na co dzień – każdy, kto chciał poszerzyć swoją wiedzę, mógł skorzystać ze Szkolnego Kącika SKO – to nasz taki ścienny blog. Działania promujące sprawiły, że w roku szkolnym zdecydowanie więcej uczniów angażowało się w inicjatywy SKO - niezależnie od wieku!

18 N ASZE CAŁOROCZNE DZIAŁANIA W tym roku również kontynuowaliśmy wiele zadań, przedsięwzięć: w dalszym ciągu zbieraliśmy makulaturę, nakrętki, by następnie kolejny raz wywołać uśmiech na twarzy naszej koleżanki Kingi. W takich chwilach uświadamiamy sobie, że nie tylko oszczędzanie pieniędzy przynosi radość.

19 NASZE DZIAŁANIA CAŁOROCZNE NASZE CAŁOROCZNE DZIAŁANIA Odzyskujemy, przetwarzamy, przerabiamy, wykorzystujemy – mowa o całorocznej pracy polegającej na tworzeniu szeregu pomocy dydaktycznych, upominków, dekoracji, które bardzo często powstają z surowców naturalnych, przetworzonych, odzyskanych, a pomysłowość uczniów i umiejętności pozwalają na ich 100% wykorzystanie i wspaniałe, niepowtarzające się w innych szkołach efekty.

20 C ZAS PODSUMOWAŃ … Ten rok był trzecim, od momentu reeaktywacji działalności SKO przy naszej Placówce. Przez ten czas wiele udało się zdziałać i z każdym rokiem jest lepiej. Choć na koncie Szkoły kroci nie ma (w tym roku wzrosło o 300zł), bo ze względu na specyfikę pracy nie tylko to jest dla nas priorytetem, to przedsięwzięcia Szkolnej Kasy cieszą się dużą popularnością. Wypracowaliśmy już pewne schematy: akcje, konkursy, na które dzieciaki czekają i nie trzeba już Ich specjalnie zachęcać do udziału. Wykorzystujemy te nasze umiejętności, a pieniążki pozyskujemy dzięki sprzedaży owych wytworów szkolnych talentów. Ten rok pracy był tego potwierdzeniem, a dla nas – opiekunów najlepszym świadectwem wspólnej pracy, także tej wychowawczej. SKO TO JEST TO!!!


Pobierz ppt "K RONIKA SKO S ZKOŁY P ODSTAWOWEJ S PECJALNEJ W G RODKOWIE ROK SZKOLNY 2014 – 2015."

Podobne prezentacje


Reklamy Google