Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

"Z lewej Giewont, z prawej Gubałówka, a w środku deszcz..." Tak oto położenie Zakopanego określił członek Polskiej Akademi Literatury Kornel Makuszyński.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: ""Z lewej Giewont, z prawej Gubałówka, a w środku deszcz..." Tak oto położenie Zakopanego określił członek Polskiej Akademi Literatury Kornel Makuszyński."— Zapis prezentacji:

1

2 "Z lewej Giewont, z prawej Gubałówka, a w środku deszcz..." Tak oto położenie Zakopanego określił członek Polskiej Akademi Literatury Kornel Makuszyński.

3 Zakopane nazywane,,zimową stolicą Polski” jest najwyżej położonym miastem w Polsce (leży na wysokości 838 m n.p.m.).

4 Styl Zakopiański jest jednym ze stylów architektonicznych wprowadzony przez Stanisława Witkiewicza w XIX wieku. Styl charakteryzuje się tradycyjnym budownictwem górali podhalańskich, które było wzbogacane elementami secesji.

5

6 Stanisław Witkiewicz urodzony 21 maja 1851 w Poszawszu, herbu Nieczuja studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Petersburgu oraz Monachium. Jest znany jako Polski architekt oraz twórca stylu zakopańskiego. Ojciec Stanisława Ignacego Witkiewicza. Zmarł 5 września 1915 w Lovranie. http://www.zakopane.eu/assets/zakopaneEu/media/files/06076c9 2-0856-478f-ba93-94551a975e7d/witkiewicz.jpg

7 Koliba Dom pod Jedlami Pepita (znana również jako Łada) Korwinówka (obecnie Oksza) Zofiówka kaplicy Najświętszego Serca Jezusowego w Jaszczurówce

8 Witkacy urodzony 24 lutego 1885 w Warszawie. Syn Witkiewicza specjalizował się w podobnych dziedzinach co ojciec. Był polskim pisarzem, malarzem, filozofem, dramaturgiem oraz fotografikiem. Pierwsze lata życia spędził w Warszawie, jednak choroba ojca zadecydowała o przeprowadzce rodzinny do Zakopanego w 1890 roku. http://i.wp.pl/a/f/jpeg/22891/witkacy.jpeg

9

10 Źródła


Pobierz ppt ""Z lewej Giewont, z prawej Gubałówka, a w środku deszcz..." Tak oto położenie Zakopanego określił członek Polskiej Akademi Literatury Kornel Makuszyński."

Podobne prezentacje


Reklamy Google