Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Prezentację p rzygotowały: Angela Gaweł i Julia Sroka SZKOLNE KOŁO HISTORYCZNE 2014/2015.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Prezentację p rzygotowały: Angela Gaweł i Julia Sroka SZKOLNE KOŁO HISTORYCZNE 2014/2015."— Zapis prezentacji:

1 Prezentację p rzygotowały: Angela Gaweł i Julia Sroka SZKOLNE KOŁO HISTORYCZNE 2014/2015

2 20.11.2014r. Zajęcia w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie, poznaliśmy losy Galicji / zaboru austriackiego w latach 1914 – 191 8 /, udział Polaków w walkach na frontach I wojny światowej. W drodze na zajęcia zatrzymaliśmy się przy pomniku,,Żołnierzy wyklętych”. Pani opowiedziała nam kim oni byli, dlaczego tak ich nazwano, jakie były ich losy. (Ciepliński)

3

4  15.01.2015r.  Spacer po starym cmentarzu – histori a rzeszowskich pomników: pomnik powstańców s tyczniowych, Mickiewicza,Kościuszki,histori a rzeszowskiego rynku-jak powstało miasto, jak było duże, pozostałości wałów obronnych  Na zajęciach poznaliśmy życie, wierzenia, zwyczaje, obrzędy ludności chłopskiej Polski południowo- wschodniej.

5

6  23.04.2015r.  Na zajęciach dowiedzieliśmy się o życiu codziennym ludzi zamieszkujących tereny Polski płd.- wsch. w epoce kamienia, brązu, żelaza oraz we wczesnym średniowieczu, sposobem na wytwarzanie narzędzi krzemiennych w drugiej części spotkania – gra planszowa utrwalająca zdjęcie – gramy z uczniami z kółka z SP 19. Zajęcia odbyły się na wystawie ”Odkopana przeszłość”- pradzieje Polski południowo wschodniej.  Przed zajęciami odbyliśmy spacer po reprezentacyjnej ulicy Paniaga. Pani opowiadała o tym jak wyglądała ta ulica w latach 70 i 80- tych oglądaliśmy zdjęcia Rzeszowa z 60 – tych.

7  -pałacyk Lubomirskich  -zamek  -zabytkowe wille z okresu międzywojennego, w której do 1963r. m ieszkał płk. Stefan Kotowicz, ostatni dowódca 27 Wołumińskiej Drużyny Piechoty Armii Krajowej

8

9  30.05.2015r.  Uczniowie brali udział w zawodach sportowych, w konkursie na najciekawszy strój, w konkursie mitologicznym, w konkursie na najciekawszą potrawę grecką, w konkursie na najciekawszy projekt o Grecji. Mogli zajrzeć do salonu piękności i poczuć swoją przyszłość w opoce Pyłu.

10

11  11.06.2015r.  W nagrodę za dobre wyniki w nauce kilkoro uczniów wzięło udział w otwarciu wystawy „ Życie zaklęte w miniaturze ”, na której prezentowane były h istoryczne domki dla lalek z kolekcji Anety Popiel– Machnickiej. W ysłucha liśmy prelekcji „Dom dla lalek – dekoracja, dokumentacja, zabawka ” oraz uczestniczyliśmy w warsztatach robienie zabawek.

12 Międzynarodowy Dzień Archiwów  13.06.2015r.  Wzięliśmy udział w święcie archiwistów. W czasie uroczystości Zosia Tetela otrzymała I nagrodę za pracę „Moja rodzina, moje korzenie”.  Pani Małgorzata Lewicka-Kyc przeprowadziła z Zosią wywiad, który pojawił się w Radiu Via, a na stronie internetowej stacji ukazała się krótka informacja o sukcesie naszej koleżanki: „ Zosia Tetela, uczennica Szkoły Podstawowej Nr 24 w Rzeszowie przygotowywała drzewo genealogiczne swojej rodziny korzystając z pomocy najbliższych i osób spokrewnionych. Zajęło jej to dwa tygodnie. Wysiłek się opłacił. Znalazła się w gronie laureatów zajmując pierwsze miejsce.”

13

14  Warsztaty genealogiczne oraz wystawa prac laureatów konkursu dla dzieci i młodzieży „Moja rodzina, moje korzenie”, w którym pierwsze miejsce zajęła Zofia Tetela z klasy 6b.  Anna Antonik z klasy 6b została finalistką Wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego z historii.  W ogólnopolskim konkursie historycznym „Jak H istek z Napoleonem” zorganizowanym przez GWO 1 miejsce za pracę „Krzyżak” zdobyła Oliwia Purcha z klasy 6a, a Rozalia Krasoń z klasy 6a za pracę „W poczekalni po towar” – 3 miejsce

15 W wojewódzkim konkursie artystycznym „Moja miejscowość i region są piękne” w kategorii praca plastyczna Angela Gaweł zajęła pierwsze miejsce, a w kategorii praca literacko – historyczna Zofia Tetela zajęła drugie miejsce.

16


Pobierz ppt "Prezentację p rzygotowały: Angela Gaweł i Julia Sroka SZKOLNE KOŁO HISTORYCZNE 2014/2015."

Podobne prezentacje


Reklamy Google