Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

st. szer. Krzysztof MAZURKIEWICZ

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "st. szer. Krzysztof MAZURKIEWICZ"— Zapis prezentacji:

1 st. szer. Krzysztof MAZURKIEWICZ
Szeregowy Roku 2015 st. szer. Krzysztof MAZURKIEWICZ Centralna Grupa Taktycznych Zespołów Kontroli Obszaru Powietrznego – 1. Brygada Lotnictwa Wojsk Lądowych. IX zmiana PKW Afganistan – ISAF – Zgrupowanie Bojowe Bravo – Medal ISAF, Wzorowy Żołnierz (2009). W swoim wystąpieniu omówię przeznaczenie, zadania oraz organizację pracy Połączonego Centrum Operacyjnego.

2 Zaangażowanie, profesjonalizm i umiejętności
Szeregowy Roku 2015 Zaangażowanie, profesjonalizm i umiejętności St. szer. Krzysztof Mazurkiewicz posiada niezwykle duże poczucie odpowiedzialności oraz wysoki poziom świadomości. Doświadczenie bojowe żołnierza ma przełożenie na wysokie oceny brygady w trakcie ćwiczeń w kraju i za granicą. Jego postawa, zaangażowanie i profesjonalizm mogą być wzorem dla innych żołnierzy. Największą siłą i zaletą Krzysztofa jest jego otwarty umysł i pasja. Pasja, która pozwala mu łączyć wiedzę z wielu obszarów. Znajomość teorii lotnictwa, szerokie horyzonty oraz praktyczne umiejętności ze współdziałania lotnictwa i pododdziałów lądowych znalazły powszechne uznanie wśród przełożonych i współtowarzyszy z innych armii. Starszy szeregowy wyznacza nowe standardy działania, imponuje duchem, koleżeństwem i nie liczy się dla niego nic poza ofiarną służbą. Jego marzeniem jest rozpoczęcie w życiu nowego etapu i zostanie podoficerem. W pełni jest do tego przygotowany, a charakter, ofiarność oraz cechy przywódcze jakie posiada stawiają go w jednym szeregu z najlepszymi żołnierzami Wojska Polskiego.

3 Ratowanie życia ludzkiego i zdrowia
Szeregowy Roku 2015 Ratowanie życia ludzkiego i zdrowia Podczas IX zmiany ISAF, w czasie wykonywania jednego z konwojów z FOB Warrior do Ghazni, ok. 5km przed COP Qarabagh konwój wpadł w zasadzkę. Większość konwojów wykonywane były wspólnie z amerykańskimi plutonami RCP - Route Clearance Patrol - i to właśnie jedno z bocznych ubezpieczeń amerykańskich wykryło kabel podłączony do ładunku wybuchowego pod drogą. Po bliższych oględzinach okazało się, że kabel na powierzchni to tylko atrapa, a prawdziwa cewka znajduje się kilkanaście centymetrów pod nim. Po tym odkryciu saperzy wpadli pod ogień broni ręcznej i granatników. Działając zgodnie z ROE jako radiotelefonista d-cy plutonu st. szer. Mazurkiewicz wezwał wsparcie powietrzne. Po niedługim czasie na pomoc przyleciały dwa śmigłowce Mi-24, które naprowadził na cel. Ogień broni ręcznej i pokładowej nie mógł unieszkodliwić pozycji partyzantów, dopiero uderzenie śmigłowców uciszyło opór i umożliwiło wyciągnięcie saperów z nieaktywnej już zasadzki.

4 Wynalazczość oraz działalność racjonalizatorska
Szeregowy Roku 2015 Wynalazczość oraz działalność racjonalizatorska st. szer. Krzysztof Mazurkiewicz na bardzo wysokim poziomie posiadł, a także udoskonalił w warunkach bojowych umiejętność tworzenia i zarządzania siecią radiową plutonu oraz utrzymania wielopoziomowej łączności w wielu ośrodkach jednocześnie.

5 Działalność pro patriotyczna oraz promocyjna WP
Szeregowy Roku 2015 Działalność pro patriotyczna oraz promocyjna WP st. szer. Krzysztof Mazurkiewicz jest stałym uczestnikiem działań promocyjnych i godnie reprezentuje Wojsko Polskie oraz swoją Jednostkę Wojskową wśród społeczeństwa, jak również w innych ośrodkach wojskowych. Jest aktywnym działaczem Związku Strzeleckiego „Strzelec”. Był organizatorem i został dowódcą jednostki związku J.S w Inowrocławiu. Działając z inwencją w tej organizacji społeczno – wychowawczej ma bardzo duży wkład w promocję Sił Zbrojnych RP, wychowanie młodzieży oraz jej przygotowanie do pracy w służbach mundurowych. Jest także uczestnikiem corocznych akcji WOŚP.

6 Szeregowy Roku 2015


Pobierz ppt "st. szer. Krzysztof MAZURKIEWICZ"

Podobne prezentacje


Reklamy Google