Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

L'ouverture officielle. Dewiza Twórczo pracować dla dobra wspólnego: 1.z młodzieńczym entuzjazmem. 2.z rozsądkiem wynikającym z doświadczenia.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "L'ouverture officielle. Dewiza Twórczo pracować dla dobra wspólnego: 1.z młodzieńczym entuzjazmem. 2.z rozsądkiem wynikającym z doświadczenia."— Zapis prezentacji:

1 l'ouverture officielle

2 Dewiza Twórczo pracować dla dobra wspólnego: 1.z młodzieńczym entuzjazmem. 2.z rozsądkiem wynikającym z doświadczenia.

3 Misja 1.Wniesienie twórczego wkładu w tworzenie i transformowanie wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu Inżynierii Komunikacyjnej w celu podnoszenia sprawności i jednorodności systemu komunikacyjnego w Polsce i Unii Europejskiej. 2.Transfer wiedzy z krajów Unii Europejskiej do Polski. 3.Transfer z Polski do krajów Unii Europejskiej. 4.Transfer wiedzy między nauką i praktyką.

4 Słów kilka o Stowarzyszeniu…

5 Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji RP Oddział w Warszawie to: - od 70 lat na rynku transportu w Warszawie - wsparcie eksperckie dla instytucji państwowych i prywatnych - nadzór techniczny nad realizacją robót inwestycyjnych - ok 250 Członków inżynierów, naukowców menadżerów transportu - ok 100 Rzeczoznawców branży drogowej, kolejowej i samochodowej - współpraca z Uczelniami Technicznymi w Warszawie

6 Prezes Klubu Anna Gregier

7 Członkowie zarządu: Wiceprezes - Wiesław Dąbrowski Sekretarz - Arkadiusz Woźniak Członek Zarządu - Grażyna Lendzion Członek Zarządu - Krzysztof Jaroszkiewicz Członek Zarządu - Zbigniew Latoszek Aktualnie Klub liczy 45 członków.

8 STRATEGIA KLUBU INŻYNIERII KOMUNIKACYJNEJ MOBILNOŚĆ XXI !!!

9 Wizja Klubu na najbliższe 4 lata jego działania: Powinien uwzględniać dynamiczny wzrost udziału komunikacji w gospodarce naszego kraju. Warto, aby zwracał uwagę na rosnący udział innowacyjnych rozwiązań w transporcie. Dobrze znany w kręgach inżynierii, komunikacji i logistyki. Ceniony za popularyzację nowoczesnych technologii z obszaru budownictwa, transportu i spedycji. Klub jako propagator polskiej myśli technicznej, poszukujący i wdrażający innowacje z różnych dziedzin do obszaru inżynierii, komunikacji i logistyki. Klub silny młodością i rozumny doświadczeniem.

10 CEL GŁÓWNY Cel, do którego dążyć będzie Klub przez cały okres założony w Wizji, to możliwie szybki transfer technicznej wiedzy teoretycznej i praktycznej, która ma pomóc w rozwiązaniu pilnych problemów w Polsce z obszaru transportu. Klub będzie korzystał z elektronicznych mediów, jako nośnika transferu wiedzy. Klub będzie propagował transport multimodalny – pasażer płynnie się przesiada w trakcie swojej trasy wybierając różne środki lokomocji, ponieważ komunikacja jest ze sobą zintegrowana. Klub będzie propagował wizję zero – zero dla wypadków w transporcie.

11 CELE BIEŻĄCE Program pracy Klubu na 2016 rok, to analiza stanu istniejącego w branży, zdefiniowanie problemów i propozycja ich rozwiązania. Terminy Zebrań : 19 stycznia, 15 marca, 17 maja, 21 czerwca, 20 września, 15 listopada, 20 grudnia. Organizowanie wycieczek i konkursów. Współpraca z magazynami SITK RP, Portalem Budownictwa Komunikacyjnego ViaExpert, magazynem Budownictwo i Prawo. Organizowanie Seminariów i Konferencji na rok 2016. Klub będzie się starał o dotacje z Unii oraz o pozyskanie Sponsorów i Członków wspierających.

12 Konkurs „Pomnik Kultury Drogowej” Klub zamierza zorganizować Konkurs „Pomnik Kultury Drogowej” Dobrym przykładem Pomnika Kultury Drogowej, jest od 55 lat dobrze funkcjonująca aleja miejska o nawierzchni z betonu cementowego w miejscowości Wilga. Jest ona przykładem inżynierii drogowej z lat trzydziestych XX wieku – przykładem unikalnym w skali krajowej, który świadczy o bardzo wysokim poziomie kultury drogowej w Polsce w okresie międzywojennym.

13 Organizacja wycieczek Klub zamierza zorganizować wycieczki po ciekawych zabytkowych ale i nowoczesnych mostach, dworcach i lotniskach, które są przykładem rozwoju komunikacji.

14

15 Dziękuję za uwagę! Zapraszamy Państwa do wstąpienia w szeregi naszego Klubu Inżynierii Komunikacyjnej


Pobierz ppt "L'ouverture officielle. Dewiza Twórczo pracować dla dobra wspólnego: 1.z młodzieńczym entuzjazmem. 2.z rozsądkiem wynikającym z doświadczenia."

Podobne prezentacje


Reklamy Google