Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

NAJWIĘKSZA RODZINA NA ŚWIECIE Indie Baktwang W górskim stanie Indii Mizoram, we wsi Baktwang mieszka Ziona Chana z rodziną.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "NAJWIĘKSZA RODZINA NA ŚWIECIE Indie Baktwang W górskim stanie Indii Mizoram, we wsi Baktwang mieszka Ziona Chana z rodziną."— Zapis prezentacji:

1

2 NAJWIĘKSZA RODZINA NA ŚWIECIE Indie Baktwang

3 W górskim stanie Indii Mizoram, we wsi Baktwang mieszka Ziona Chana z rodziną.

4 Indyjski stan Mizoram, graniczy z Birmą i Bangladeszem

5 66-letni Ziona Chana,istny rekordzista świata!

6 Najbliższa rodzina Ziona Chana liczy 166 osób! Mężczyzna poślubił 39 żon. Ma 94 dzieci i 33 wnuczęta. Zapewnia, że nie miałby nic przeciwko kolejnym małżonkom.

7 To prawdopodobnie najliczniejsza rodzina na świecie

8 Mężczyzna jest dziedzicznym przywódcą chrześcijańskiej sekty religijnej "Chana", która zezwala na poligamię. Jej członkowie wierzą, że kiedyś będą panować nad światem razem z Chrystusem. Ta wspólnota, założona w 1942 roku, liczy około 200 rodzin. Nazwę nadano sekcie na cześć dziadka Ziony, Challiana Chany,

9

10 Wszyscy mieszkają w trzypiętrowym budynku ze 100 pokojami

11 Dom rodziny Chanów nosi nazwę Chhuanthar Run, co w dosłownym tłumaczeniu znaczy "Dom młodego pokolenia". Położony jest na wzgórzu we wsi Baktwang. Ma swoją własną szkołę, plac zabaw, warsztaty stolarskie, chlewy, kurniki, pola ryżowe i warzywnik, wystarczająco duży, by wyżywić tak liczną rodzinę.

12 Ziona Chana uważa się za szczęśliwego człowieka, mając wokół siebie tyle kobiet, które się o niego troszczą i tak liczne potomstwo, które w dodatku mieszka razem z nim. Mówi, że to przejaw szczególnego błogosławieństwa i dodaje: – Dzisiaj czuję się wyróżnionym dzieckiem Boga. On dał mi pod opiekę tak wiele osób. Uważam, że mam dużo szczęścia będąc mężem 39 żon i głową tak wielkiej rodziny.

13 -Poślubiłem kiedyś 10 kobiet w ciągu jednego roku - ujawnił Ziona Chana indyjskim mediom. Jego sąsiedzi mówią, że zawsze ma koło siebie siedem, osiem małżonek. Wszyscy mężczyźni w rodzinie pracują jako cieśle. – Nie potrzebujemy pomocy od rządu – mówi z dumą Ziona. Nikt w tej rodzinie nie korzysta z zasiłków.

14 Zathiangi, pierwsza, najstarsza żona. Jest starsza od Ziona o 3 lata. Poznał ją, gdy miał 17 lat. 69 letnia Zathiangi kieruje pracami domowymi, wyznaczając zadania pozostałym żonom, ich córkom i synowym, sprzątanie, pranie, gotowanie i opieka nad najmłodszymi.

15

16 Changliani,60,dziewiąta żona Ziona Thangzeli, 40, czternasta żona Ziona

17 Rami,27,trzydziesta trzecia żona Ziona i Lalthai,38, trzydziesta czwarta żona Ziona

18 Trzydziesta szósta żona Ziony,Kimii (36 lat). Trzydziesta dziewiąta żona Ziony, Siami (30 lat) którą poślubił w 2010 r.

19 Wśród gromadki dzieci pięcioletni Engi – jedno z najmłodszych dzieci Ziony

20 Przygotowania do obiadu. Na typowy obiad potrzeba 30 kurczaków, 60 kilo patatów i około 100 kg ryżu, nie licząc innych dodatków.

21 Suszarnia na dachu domu.

22 W oknie jedna z wnuczek.

23 Żony mają osobne, wieloosobowe sypialnie. Najmłodsze w sąsiedztwie prywatnej sypialni Ziony, by zawsze były "pod ręką". Na noc zabiera tylko jedną z nich. Starsze śpią na innym piętrze. Jego synowie z żonami i dziećmi mieszkają w osobnych pokojach,

24

25 Wnuk ze swoją mamą

26 Kuchnia i jadalnia są wspólne dla całej rodziny.

27 W jadalni. Żony gotują na zmianę, a córki zajmują się sprzątaniem i zmywaniem.

28

29 Nie dla wszystkich starcza miejsc przy stole.

30 Saroni (42) i Manuni (35), 12 i 32 - żona Ziona, tną gałęzie bananowca do karmienia świń.

31 Synowie pieką prosię.

32 Synowie i wnuki grają w piłkę nożną

33 Ziona Chana nazywany jest przez członków rodziny"Ka pa",tj. ojciec, bo jest przywódcą sekty.

34

35 Synowie Ziona i jego dwudziesta żona, 37-letnia Zuali

36 Ziona z synami w drodze na plac budowy świątyni.

37 Punjabi Dhun.Traditional Indian Music oprac. na podstawie WEB – jokoretsina (zdjęcia z 2011 r) www.rotfl.com.pl


Pobierz ppt "NAJWIĘKSZA RODZINA NA ŚWIECIE Indie Baktwang W górskim stanie Indii Mizoram, we wsi Baktwang mieszka Ziona Chana z rodziną."

Podobne prezentacje


Reklamy Google