Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Da - Ma Art deco - styl w sztuce: architekturze, malarstwie, grafice oraz w architekturze wnętrz, rozpowszechniony w latach 1919–1939. Art déco był reakcją.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Da - Ma Art deco - styl w sztuce: architekturze, malarstwie, grafice oraz w architekturze wnętrz, rozpowszechniony w latach 1919–1939. Art déco był reakcją."— Zapis prezentacji:

1

2 Da - Ma

3 Art deco - styl w sztuce: architekturze, malarstwie, grafice oraz w architekturze wnętrz, rozpowszechniony w latach 1919–1939. Art déco był reakcją na secesję (Art nouveau), wyrazem sprzeciwu wobec - typowego dla sztuki secesyjnej - braku dyscypliny przestrzennej. Sztuka art deco charakteryzowała się klasycyzującym zgeometryzowaniem i dążeniem do syntetycznego ujmowania form, poszukiwaniem piękna w funkcji przedmiotu użytkowego i jasności przekazu w grafice czy malarstwie. Żywą i jasną kolorystykę kierunek odziedziczył po fowizmie. Szczyt popularności przypadał na lata 20. XX w. W okresie art. deco podjęto prace na rozpowszechnieniem wzornictwa przemysłowego z myślą o funkcji i wpływie przedmiotu na fizyczne i społeczne otoczenie człowieka. Twórcy art déco przykładali też wielką wagę do perfekcyjnego wykonania przedmiotu użytkowego, ze względu więc na stosowanie wysokiej jakości materiałów, wyroby te dostępne były dla bardziej zamożnej klienteli.

4 Da - Ma

5

6

7

8 http://chomikuj.pl/kursina/PPS-y


Pobierz ppt "Da - Ma Art deco - styl w sztuce: architekturze, malarstwie, grafice oraz w architekturze wnętrz, rozpowszechniony w latach 1919–1939. Art déco był reakcją."

Podobne prezentacje


Reklamy Google