Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Piosenka o prawach dziecka. Święto to przypada w rocznicę uchwalenia przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych najważniejszego dokumentu określającego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Piosenka o prawach dziecka. Święto to przypada w rocznicę uchwalenia przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych najważniejszego dokumentu określającego."— Zapis prezentacji:

1 Piosenka o prawach dziecka

2 Święto to przypada w rocznicę uchwalenia przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych najważniejszego dokumentu określającego prawa dziecka - Konwencji o Prawach Dziecka.

3 Uchwalenie Konwencji jest jednym z ważniejszych osiągnięć Polski w dziedzinie ochrony praw dziecka. To Polska była jej inicjatorem i współtwórcą i w 1978 roku zaproponowała Komisji Praw Człowieka ONZ jej uchwalenie i przedstawiła projekt, który był później dwukrotnie modyfikowany. Na podstawie Konwencji powołano do życia organ nadzorujący jej realizację przez państwa, które ją ratyfikowały - Komitet Praw Dziecka. Dokument ten do dzisiaj nazywany jest Światową Konstytucją Praw Dziecka.

4 PAMIĘTAJ Twoje Prawo może być ograniczone ze względu na: poszanowanie praw innych osób albo dla ochrony bezpieczeństwa lub porządku publicznego.

5

6 POWINNIŚCIE WIEDZIEĆ ŻE, MACIE PRAWO DO:

7 NASZE PRAWA FILM

8

9 Marek Michalak

10 strefamlodych.pl

11 Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka to bezpłatna, działająca całodobowo linia telefoniczna, Telefon jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.15 do 20.00. Każdy, kto zadzwoni po godzinie 20.00 lub w dni wolne od pracy może przedstawić swój problem i zostawić numer kontaktowy. Pracownik telefonu zaufania oddzwoni następnego dnia.

12

13 FILM

14 https://www.unicef.pl/Co-robimy/Prawa-dziecka/Dla-dzieci http://www.eurotest.pl/ http://brpd.gov.pl/ Szczecinek 2015


Pobierz ppt "Piosenka o prawach dziecka. Święto to przypada w rocznicę uchwalenia przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych najważniejszego dokumentu określającego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google