Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ekologia i komputery Nowosolska Jedynka czysto gra.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ekologia i komputery Nowosolska Jedynka czysto gra."— Zapis prezentacji:

1 Ekologia i komputery Nowosolska Jedynka czysto gra

2 Uczniowie klasy 6a i 6c naszej szkoły stworzyli projekt badawczy: Ekologia i komputery. Nowosolska Jedynka czysto gra. Co wspólnego może mieć przyroda ze światem wirtualnym? Otóż może. Internet to bogate źródło informacji i możliwość wymiany myśli i doświadczeń. A e-podręczniki (http://www.epodreczniki.pl/) to źródło lekkie, łatwe i przyjemne,http://www.epodreczniki.pl/ a na dodatek bezpłatne. Warto też sprawdzić informacje i doświadczać na własnej skórze, nosie, oczach i uszach. Uczniowie badali tak zanieczyszczenia powietrza, wody i gleby w okolicach szkoły, a zdobyte informacje, wnioski i obserwacje z doświadczeń porównali z danymi Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Nowej Soli podczas wizyty w Stacji. Zbiórka elektrośmieci i zużytych baterii to podsumowanie projektu. Segregując odpady przyczyniamy się do zmniejszenia zanieczyszczenia naszego najbliższego środowiska.

3 Korzystamy z e-podręczników także na lekcjach przyrody www.epodreczniki.pl Wiedzę o przyrodzie można czerpać z różnych źródeł. My korzystaliśmy z e-podręczników i własnych doświadczeń i obserwacji.

4 Zdobytą wiedzę sprawdzamy doświadczalnie Badamy zanieczyszczenie powietrza Powietrze w okolicy naszej szkoły nie jest bardzo zanieczyszczone, mniejsze jest przy budynku szkolnym, w ogródku, niż przy ulicy.

5 Badamy zanieczyszczenia wody Obserwowaliśmy kolor, przejrzystość i zapach wody z rzeki, ze stawu i deszczówki. Najbardziej zanieczyszczona jest woda ze stawu.

6 Badamy zanieczyszczenia gleby Badaliśmy wpływ zanieczyszczenia gleby na rozwój roślin podlewając wyhodowaną przez nas rzeżuchę, wodą z solą, wodą z proszkiem do prania i wodą z płynem do mycia naczyń. Roślinka podlewana detergentami zwiędła po dwóch dniach.

7 Wizyta w Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Nowej Soli Dowiedzieliśmy się, że można pić wodę z kranu, a nasze kąpieliska są bezpieczne i systematycznie badane.

8 Zbiórka zużytych baterii i innych elektrośmieci Segregując odpady, szczególnie tak niebezpieczne jak zużyte baterie, przyczyniamy się do ochrony środowiska naturalnego. Baterie odbiera od nas firma zajmująca się gospodarowaniem odpadami.

9 Podsumowanie Zdobyte informacje o zależnościach między człowiekiem a środowiskiem naturalnym zostały przedstawione graficznie.

10 Więcej informacji o projekcie na stronie kółka przyrodniczego. Informacje o nas są również w Tygodniku Krąg, Gazecie Lubuskiej i na stronie internetowej Urzędu Miejskiego.

11 W realizacji projektu Ekologia i komputery. Nowosolska Jedynka czysto gra wykorzystano: E-podręczniki: www.epodreczniki.plwww.epodreczniki.pl podręcznik i ćwiczenia Na tropach przyrody, klasa 6 Strony internetowe: Urzędu Miejskiego w Nowej Soli: http://www.nowasol.pl/ Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Nowej Soli: http://www.wsse.gorzow.pl/pssenowasol/ Związku Międzygminnego Eko - Przyszłość: http://eko-przyszlosc.pl/ Reba. Organizacja odzysku: http://www.reba.com.pl/index-n-0.html Zdjęcia: Izabela Szwaja, Jolanta Pańczak Grafika: Sebastian Zimoląg


Pobierz ppt "Ekologia i komputery Nowosolska Jedynka czysto gra."

Podobne prezentacje


Reklamy Google