Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Gabriela Barnaś kl.1i. Komunikacja – proces wymiany informacji pomiędzy jej uczestnikami. Istnieją różne sposoby komunikacji: jest to na przykład komunikacja.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Gabriela Barnaś kl.1i. Komunikacja – proces wymiany informacji pomiędzy jej uczestnikami. Istnieją różne sposoby komunikacji: jest to na przykład komunikacja."— Zapis prezentacji:

1 Gabriela Barnaś kl.1i

2 Komunikacja – proces wymiany informacji pomiędzy jej uczestnikami. Istnieją różne sposoby komunikacji: jest to na przykład komunikacja werbalna, niewerbalna, a także, we współczesnym świecie szczególnie obecna, komunikacja internetowa.

3 Werbalna Komunikacja z użyciem mowy jako środka komunikacji. Jest to podstawowy sposób komunikacji międzyludzkiej. Telekomunikacja Dziedzina techniki i nauki, zajmująca się transmisją wszelkiego rodzaju informacji na odległość. Obejmuje również sposoby przetwarzania tych informacji, sprzęt telekomunikacyjny, i wiele innych zagadnień. Obecnie telekomunikacja w coraz większym stopniu zależy od rozwiązań informatycznych i zaczyna odgrywać coraz większe znaczenie w sieciach komputerowych. Niewerbalna Mowa ciała i język gestów. Często przekazuje nam znacznie więcej komunikatów niż komunikacja werbalna.

4

5  Już w czasach średniowiecza ogniska sygnałowe usytuowane na wzgórzach pełniły ważna rolę w komunikacji pomiędzy osadami.  W 1792 r. powstał pierwszy telegraf optyczny. System potrzebował jednak wykwalifikowanych specjalistów, mogących go obsługiwać, oraz kosztownych wież stojących w odstępach od dziesięciu do trzydziestu kilometrów.  Angielscy naukowcy stworzyli pierwszy elektryczny telegraf, który został oddany do użytku 9 kwietnia 1839. Samuel Morse opracował swoją niezależną wersję elektrycznego telegrafu, którą przedstawił 2 września 1873 r. Pierwszy transatlantycki kabel telegraficzny pojawił się 27 lipca 1866, przyczyniając się do pierwszej transatlantyckiej komunikacji.  Alexander Graham Bell stworzył niezależnie tradycyjny telefon w 1876 roku. Pierwsze usługi telefoniczne powstały w latach 1878 i 1879 po obu stronach Atlantyku, w Londynie i New Haven.

6 Telegraf optyczny Pierwszy telefon Telegraf

7  W 1832 r. James Lindsay zaprezentował swoim studentom bezprzewodowy telegraf. W 1854 był zdolny pokazać transmisję na dystansie trzech kilometrów, używając wody jako medium transmisyjnego. W 1901 r. Guglielmo Marconi nawiązał bezprzewodową komunikację Pomiędzy miastami w Kanadzie i Anglii, za co otrzymał w 1909 r. Nagrodę Nobla w dziedzinie fizyki. Jednakże niewielkiej skali komunikacja radiowa została zaprezentowana już w 1893 przez Nikolę Teslę.  W 1925 John Logie Baird zademonstrował transmisję ruchomych obrazów w londyńskim domu towarowym. Urządzenie Bairda zostało nazwane mechaniczną telewizją. To stanowiło podstawę dla eksperymentów z nadawaniem pod przewodnictwem British Broadcasting Corporation (BBC). Jednakże większość dwudziestowiecznej telewizji jest zależna od kineskopu z działem elektronowym, wynalezionym przez Karla Brauna.

8

9

10


Pobierz ppt "Gabriela Barnaś kl.1i. Komunikacja – proces wymiany informacji pomiędzy jej uczestnikami. Istnieją różne sposoby komunikacji: jest to na przykład komunikacja."

Podobne prezentacje


Reklamy Google