Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jak przygotować stroje?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jak przygotować stroje?"— Zapis prezentacji:

1 Jak przygotować stroje?
Kolędnicy Misyjni 2015

2 Grupa kolędnicza Maryja z Dzieciątkiem, Józef, Latynos, Afrykańczyk, Azjata, Anioł. Grupa kolęduje z gwiazdą i skarboną.

3 Kolędnicy przedstawiają z pamięci scenę kolędową i śpiewają tegoroczne hasło „Kristo kausaj rajku”, które powinno być umieszczone na skarbonce lub gwieździe.

4 O czym należy pamiętać przygotowując gwiazdę?
Gwiazda powinna być w kolorach misyjnych kontynentów: żółty – Azja niebieski – Oceania biały - Europa czerwony – Ameryka zielony - Afryka Może na niej widnieć hasło tegorocznej kolędy

5 Powinna być lekka, aby dzieci bez trudu mogły z nią kolędować.
Małych rozmiarów, aby łatwo można było wejść do mieszkań. Starannie i estetycznie ozdobiona.

6 Skarbonka Powinna zawierać symbole misyjne i nawiązywać do projektów, które będą realizowane przez misjonarzy z zebranych ofiar.

7 Należy umieścić na niej hasło tegorocznego kolędowania „Kristo kausaj rajku”

8

9 Jak przygotować stroje?
wykorzystujemy dostępną w domu odzież i inne materiały nadające się do przygotowania stroju dla danej postaci; dbamy, aby każda postać była kompletnie ubrana z dodatkami ozdabiającymi: korale, chusty, apaszki, rękawiczki, itp... Wszystkie stroje przygotowujemy na ciepłą odzież, kurtki i czapki; stroje nie powinny mocno krępować ruchów dziecka;

10

11 Każda postać grupy powinna być starannie ubrana
Każda postać grupy powinna być starannie ubrana. Ważne aby kolędnik na głowie i wokół szyi miał dużo ozdobnych elementów współgrających z całością stroju. Wszystkie ozdoby należy dokładnie przyszyć i przymocować aby dziecko mogło swobodnie poruszać się bez obawy, że strój się zdeformuje.

12 Liczne i dobrze dobrane elementy ozdobne na głowie oraz wokół szyi czynią postać barwną i radosną.

13 Maryja z Dzieciątkiem Dbamy o to, aby postać miała estetyczne wierzchnie okrycie biało – niebieskie. Należy przyszyć welon z opaską, aby nakrycie nie ulegało deformacji przy poruszaniu się.

14 Dbamy o to, aby postać miała białe ozdobne wierzchnie okrycie.
Anioł Dbamy o to, aby postać miała białe ozdobne wierzchnie okrycie. Najlepiej na prostą tunikę założyć sukienkę z firanki lub innego lekkiego białego materiału.

15

16 Dziecko latynoamerykańskie
Strój nie powinien mocno krępować ruchów dziecka.

17 Dziecko afrykańskie

18 Dbamy o to, aby postaci były ubrane
w różnorodnego rodzaju elementy ozdobne.

19

20 Azjata

21 Dbamy o to, aby strój zawsze był zakładany na wierzchnią odzież
Dbamy o to, aby strój zawsze był zakładany na wierzchnią odzież. Należy dobrze przymocować czapkę Azjaty do czapki chroniącej przed zimnem.

22 Józef

23 O czym warto pamiętać przygotowując stroje?
strój zawsze zakładamy na kurtkę lub ciepły sweter stosownie do temperatury na zewnątrz; na głowę zakładamy czapkę lub opaskę najlepiej ją przyszyć do stroju; strój nie może mocno krępować ruchów dziecka; dbamy aby dzieci miały na sobie elementy zdobnicze charakterystyczne dla danej postaci, chusty, apaszki, korale, rękawiczki, itp… Ważne, aby strój postaci był dopracowany, dużo ozdób a elementy zdobnicze na głowie przyszyte do czapki.

24 Kolędnicy misyjni parafii Iwkowa
Opracowanie Alina Zięć


Pobierz ppt "Jak przygotować stroje?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google