Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

To nabyta potrzeba wykonywania jakiejś czynności lub zażywania jakiejś substancji. W praktyce określenie to ma kilka znaczeń. W języku potocznym termin.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "To nabyta potrzeba wykonywania jakiejś czynności lub zażywania jakiejś substancji. W praktyce określenie to ma kilka znaczeń. W języku potocznym termin."— Zapis prezentacji:

1

2 To nabyta potrzeba wykonywania jakiejś czynności lub zażywania jakiejś substancji. W praktyce określenie to ma kilka znaczeń. W języku potocznym termin ten jest stosowany głównie do osób, które nadużywają narkotyków, leków, alkoholu, czy papierosów.

3 ► Nie mają zbyt silnej woli ► Trudno jest im zrezygnować z czegoś do czego się przyzwyczaili ► Chcą się „rozluźnić”

4

5 Narkotyki są stosowane w medycynie jako środki łagodzące ból i uspokajające. Jednak wykorzystywanie ich tylko po to, aby się odurzyć czy poczuć euforię, może skończyć się problemami zdrowotnymi, psychicznymi, a nawet śmiercią. Szczególnie niebezpieczne są uzależnienia od narkotyków i ich długotrwałe przyjmowanie. Jednorazowe „eksperymenty” także nie pozostają obojętne dla organizmu. Narkotyki w różny sposób wpływają na mózg i postrzeganie, różni się także ich działanie na organizm.

6 ► Agresja ► Przemoc domowa ► Rozpad rodziny ► Brak przyjaciół, a tym samym brak wsparcia w walce z nałogiem

7 ► Nie próbować ► Mieć kontrolę nad sobą ► Mieć silną wolę ► Unikać złego towarzystwa

8 ► Własna chęć wyjścia z niego ► Wsparcie rodziny i przyjaciół ► Ośrodek uzależnień

9

10 Prezentację wykonali uczniowie klasy 3B gimnazjum: ► Błażej Andrzejewski ► Dominika Milkowska ► Natalia Andrzejewska ► Patryk Kniat


Pobierz ppt "To nabyta potrzeba wykonywania jakiejś czynności lub zażywania jakiejś substancji. W praktyce określenie to ma kilka znaczeń. W języku potocznym termin."

Podobne prezentacje


Reklamy Google