Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dokumentacja programu komputerowego i etapy tworzenia programów.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dokumentacja programu komputerowego i etapy tworzenia programów."— Zapis prezentacji:

1 Dokumentacja programu komputerowego i etapy tworzenia programów.

2 MENU GŁÓWNE Dokumentacja programu Etapy tworzenia programów

3 Dokumentacja programu to ogół dokumentacji technicznej i dokumentacji użytkownika stworzonej dla określonego programu komputerowego przez jego twórców. W jej skład wchodzą: Dokumentacja użytkownika Dokumentacja techniczna

4 Dokumentacja użytkownika to opis programu przeznaczony dla jego użytkownika. Składają się na nią np. pliki pomocy, ogólne informacje o programie i jego sposobie obsługi.

5 Dokumentacja techniczna jest przeznaczona dla osób, które mogą potrzebować modyfikować program. Zawiera dokładny opis metody działania programu, algorytmów w nim zastosowanych, rozmieszczenia i sposobu działania poszczególnych komponentów itp. Ze względu na swoją naturę jest ona przeznaczona dla programistów, a dla zwykłego użytkownika właściwie niezrozumiała.

6 Dokumentacja programu powinna w swojej podstawie zawierać dokumenty piśmiennicze (w języku naturalnym, w formie zrozumiałej dla człowieka, z ang. human readable), choć w zależności od wymagań i rodzaju dokumentacji wskazane może być posiłkowanie się dokumentami niepiśmienniczymi, takimi jak fragmenty kodów źródłowych, wykresy, graficzne reprezentacje algorytmów, zdjęcia interfejsu użytkownika, diagramy przepływu, opisy UML czy XML).

7 Jak powstaje program komputerowy
Jak powstaje program komputerowy? Spójrz niżej na podany schemat, zobaczysz jak mało potrzeba. Program (kod) źródłowy – zapisany (na podstawie algorytmu) tekst programu przy użyciu składni wybranego języka programowania. Program (kod) wynikowy – nazywany równieŜ kodem maszynowym lub wykonywalnym, plik zawierający rozkazy (instrukcje, polecenia) gotowe do wykonania przez procesor. Kompilacja (ang. compilation) – tłumaczenie kodu źródłowego na kod binarny, którego postać zależy od systemu operacyjnego. Łączenie (ang. link editing, linking) – łączenie pliku programu głównego z plikami nagłówkowymi, modułami w wyniku czego, powstaje gotowy do uruchomienia program wynikowy; wszystkie łączone pliki występują w postaci binarnej.


Pobierz ppt "Dokumentacja programu komputerowego i etapy tworzenia programów."

Podobne prezentacje


Reklamy Google