Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Szkoła Podstawowa nr 22 w Sosnowcu

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Szkoła Podstawowa nr 22 w Sosnowcu"— Zapis prezentacji:

1 Szkoła Podstawowa nr 22 w Sosnowcu
Agata Mróz Naszą Patronką

2 Agata Mróz urodziła się
7 kwietnia 1982r. W Dąbrowie Tarnowskiej. Pochodzi ze sportowej rodziny. Jej tata był koszykarzem a mama siatkarką. Swoje dzieciństwo spędziła w Tarnowie, gdzie rozpoczęła treningi siatkówki.

3 Pierwszym jej klubem była Tarnovia.
Jako szkołę średnią Agata wybrała Szkołę Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Sosnowcu. To właśnie w Sosnowcu Agata zaczęła zdobywać medale na imprezach rangi mistrzowskiej.

4 W wieku 17 lat dowiedziała się że jest chora
W wieku 17 lat dowiedziała się że jest chora. Była wówczas w trzeciej klasie liceum. Odeszła ze szkoły w Sosnowcu i wróciła do domu rodzinnego, jednak zawsze wierzyła w to, że wróci na boisko. Po trzech latach walki z chorobą jej stan zdrowia znacząco się poprawił. To wtedy, za namową taty, Agata postanowiła wrócić do swojego ukochanego sportu.

5 Wstąpiła do drugoligowego klubu z Ostrowca Świętokrzyskiego, gdzie ponownie zaczęła grać w siatkówkę. Niespodziewanie, ówczesny trener reprezentacji Polski, Zbigniew Krzyżanowski, ku zaskoczeniu 21 letniej wówczas Agaty powołał ją do kadry seniorskiej W 2003r. drużyna Agaty wywalczyła mistrzostwo Europy, a sama Agata przeszła do pierszoligowego klubu BKS Stal Bielsko-Biała, z którym wywalczyła w 2004r. mistrzostwo Polski oraz w 2004r. i 2006r. puchar Polski. W 2005r. Polki ponownie wywalczyły mistrzostwo Europy

6 W 2006r. Agata przeszła do zespołu Gruppo Murcia 2002, w którym w 2007r. wywalczyła mistrzostwo i puchar Hiszpanii oraz puchar Top Teams. W 2007r. z powodu pogarszającego się stanu zdrowia Agata postanowiła zakończyć swoją karierę siatkarską.

7 4 kwietnia 2008r. pomimo ciężkiej choroby
W 2007r. Agata wyszła za mąż za Jacka Olszewskiego 4 kwietnia 2008r. pomimo ciężkiej choroby Agata urodziła śliczną córeczkę Lilianę

8 4 czerwca 2008r. po przeszczepie szpiku kostnego Agata Mróz zmarła.
Odeszła od nas wspaniała siatkarka, wspaniała kobieta i wspaniała mama Ale pamięć po Niej pozostanie z nami na zawsze…


Pobierz ppt "Szkoła Podstawowa nr 22 w Sosnowcu"

Podobne prezentacje


Reklamy Google