Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

jAN brzechwa Akademia pana kleksa

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "jAN brzechwa Akademia pana kleksa"— Zapis prezentacji:

1 jAN brzechwa Akademia pana kleksa

2 Książka czy komputer ? Boli Cię głowa od patrzenia w ekran komputera lub telefonu ?? Mam dla Ciebie rozwiązanie !!  Przenieś się w niesamowitą podróż do Akademii Pana Kleksa .

3 Skład Akademii W Akademii Pana Kleksa jest 24 chłopców , których imiona zaczynają się na literę …?

4 Informacje o Akademii Założycielem i głównym nauczycielem w Akademii jest Ambroży Kleks . Postać ta jest bardzo barwna zarówno ze względu na wygląd zewnętrzny, jak i na osobowość. Opis postaci Pana Kleksa zająłby co najmniej 5 slajdów , więc warto przeczytać książkę i zobaczyć go oczami swojej wyobraźni.

5 Dzień w Akademii Pobudka codziennie o 5 rano. Mateusz otwiera tak zwane śluzy. Są to niewielkie otwory w suficie, poumieszczane akurat nad łóżkami chłopców. Otworów takich jest tyle, ile łóżek, czyli 24. Gdy Mateusz je otwiera , zaczyna przez nie sączyć się zimna woda , która kapie prosto na noski chłopców. Akademia Pana Kleksa nie ma żadnej służby i wszystkie niezbędne czynności wykonywane są przez chłopców.

6 Jadłospis w Akademii Głównym kucharzem jest Pan Kleks, który gotując zupę pomidorową używa : 3 kwart pomarańczowych szkiełek garść białego proszku wodę samodzielnie namalowane grochy płomyki świec .

7 Sny w porcelanowej miseczce…
Za pomocą waty nasyconej sennym kwasem pan Kleks zbiera z lusterek wszystkie wybrane sny i wyciska je do porcelanowej miseczki .Tam suszą się one przez jakiś czas. Gdy wyschną już na proszek, Kleks wytłaczał z nich okrągłe pastylki, które wszyscy zażywamy na noc. Dzięki temu mamy ładniejsze i ciekawsze sny.

8 Przedmioty w Akademii Kleksografia, przędzenie liter, leczenie chorych sprzętów i geografia. Kleksografia- polegała na tym , że na arkuszu papieru robiło się kilka dużych kleksów ,po czym arkusz składało się na pół i kleksy rozmazywały się po papierze , przybierając kształty rozmaitych figur, zwierząt i postaci. Czy w Waszych szkołach też są takie przedmioty ??

9 Moja wielka przygoda Czy łatwo jest latać ??
Zawsze wydawało nam się , że latanie jest rzeczą całkiem łatwą, i że wystarczy unieść się tylko w powietrze , a już można poszybować wzorem ptaków aż pod samo niebo. Chcesz dowiedzieć się, jak skończy się historia latania? Zajrzyj do książki .

10 Niesamowity sen Adasia
Adaś , w swym śnie przeżył ciekawą przygodę. Walczył z różnymi zjawiskami przyrody. Zdobycze swej sennej walki umieścił w szklankach. Szklanek było 7, a w każdej inne zjawiska. Do pierwszej szklanki trafił WICHER. Zgadnij, co było w pozostałych 6 szklankach ??

11 Kto zniszczył sekrety Kleksa ??
Pan Kleks zapisywał swoje sekrety na specjalnych tabliczkach w języku chińskim. Pewnego dnia jeden z domowników Akademii, dobrał się do pudełka z sekretami Kleksa. Kto to zrobił i dlaczego … ?

12 Krótkie podsumowanie Książkę tą przeczytałem z wielkim zainteresowaniem i fascynacją. Każdy rozdział był ciekawy i pełen niesamowitych zdarzeń. Książka ta działa szczególnie na wyobraźnię . Ci ,którzy już ją czytali, sięgają po nią jeszcze raz , a Ci ,którzy jeszcze jej nie przeczytali – niech szybko biegną do biblioteki  Polecam 

13 Dziękuję za uwagę    Prezentację wykonał Bartłomiej Chrzan kl. IV b


Pobierz ppt "jAN brzechwa Akademia pana kleksa"

Podobne prezentacje


Reklamy Google