Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Skład Akademii W Akademii Pana Kleksa jest 24 chłopców, których imiona zaczynają się na literę …?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Skład Akademii W Akademii Pana Kleksa jest 24 chłopców, których imiona zaczynają się na literę …?"— Zapis prezentacji:

1

2

3 Skład Akademii W Akademii Pana Kleksa jest 24 chłopców, których imiona zaczynają się na literę …?

4 Założycielem i głównym nauczycielem w Akademii jest Ambroży Kleks. Postać ta jest bardzo barwna zarówno ze względu na wygląd zewnętrzny, jak i na osobowość. Opis postaci Pana Kleksa zająłby co najmniej 5 slajdów, więc warto przeczytać książkę i zobaczyć go oczami swojej wyobraźni.

5 Pobudka codziennie o 5 rano. Mateusz otwiera tak zwane śluzy. Są to niewielkie otwory w suficie, poumieszczane akurat nad łóżkami chłopców. Otworów takich jest tyle, ile łóżek, czyli 24. Gdy Mateusz je otwiera, zaczyna przez nie sączyć się zimna woda, która kapie prosto na noski chłopców. Akademia Pana Kleksa nie ma żadnej służby i wszystkie niezbędne czynności wykonywane są przez chłopców.

6 Głównym kucharzem jest Pan Kleks, który gotując zupę pomidorową używa : 3 kwart pomarańczowych szkiełek garść białego proszku wodę samodzielnie namalowane grochy płomyki świec.

7 Za pomocą waty nasyconej sennym kwasem pan Kleks zbiera z lusterek wszystkie wybrane sny i wyciska je do porcelanowej miseczki.Tam suszą się one przez jakiś czas. Gdy wyschną już na proszek, Kleks wytłaczał z nich okrągłe pastylki, które wszyscy zażywamy na noc. Dzięki temu mamy ładniejsze i ciekawsze sny.

8

9

10 Adaś, w swym śnie przeżył ciekawą przygodę. Walczył z różnymi zjawiskami przyrody. Zdobycze swej sennej walki umieścił w szklankach. Szklanek było 7, a w każdej inne zjawiska. Do pierwszej szklanki trafił WICHER. Zgadnij, co było w pozostałych 6 szklankach ??

11

12

13


Pobierz ppt "Skład Akademii W Akademii Pana Kleksa jest 24 chłopców, których imiona zaczynają się na literę …?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google