Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wykonali: Ania Kamińska Ewelina Kosmecka Dominika Kamińska Amelia Burasińska i Marcin Barański TARGOWISKA KIEDYŚ I DZIŚ.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wykonali: Ania Kamińska Ewelina Kosmecka Dominika Kamińska Amelia Burasińska i Marcin Barański TARGOWISKA KIEDYŚ I DZIŚ."— Zapis prezentacji:

1 Wykonali: Ania Kamińska Ewelina Kosmecka Dominika Kamińska Amelia Burasińska i Marcin Barański TARGOWISKA KIEDYŚ I DZIŚ

2 ZNACZENIE SŁOWA - TARGOWISKO Targowisko - inaczej: targ, bazar (pers. bāzār ) – wydzielony teren przeznaczony do handlu, zazwyczaj na otwartej powierzchni (plac targowy).

3 Targowiska mogą mieć charakter spontaniczny lub zorganizowany. W tym drugim przypadku teren przeznaczony do handlu może mieć wyznaczone płatne stanowiska dla osób oferujących swoje towary. Targowiska umożliwiają swobodny, bezpośredni kontakt handlowca z klientem i bezpośrednie negocjowanie ceny. W pewnym sensie rozwinięciem idei targowiska są giełdy, które od targowisk różnią się w zasadzie tylko bardziej sformalizowanym stylem negocjowania cen. Według danych z 31 grudnia 2010 r. w Polsce było 2235 stałych targowisk oraz 6913 targowisk sezonowych i miejsc wyznaczanych na ulicach i placach.

4 INNE NAZWY TARGOWISKA Targ Bazar Jarmark Rynek Zieleniak Kiermasz Giełda

5 JAK TO WYGLĄDAŁO W DROBINIE? Rynek w Drobinie 1915.r.

6 Rynek w Drobinie w latach 1939-1945.

7 RYNEK W DROBINIE 2015.R.

8

9

10

11 TARGOWISKA W CZASACH PRL-U

12

13

14 Targ kiedyś Targ dziś

15 A teraz przedstawimy materiały filmowe, które pokazują, jak targi wyglądały kiedyś…

16

17

18 ZALETY I WADY KUPOWANIA NA TARGACH

19 Zalety: Przyjazna atmosfera; Rozsądne ceny; Można się targować; Świeże produkty; Tanio, smacznie, zdrowo – warzywa i owoce; Znajdziesz tu wszystko – od chleba po kosiarki i dywany; Możliwość zakupu żywych zwierzątek (kaczuszki, kurczaczki)

20 Wady: Kupowanie może być nieprzyjemne podczas brzydkiej pogody; Brak przymierzalni; Brak gwarancji; Naciągacze, np.: kupił na Allegro za 20zł, sprzedał za 50zł; Kieszonkowcy

21 DLACZEGO WARTO KUPOWAĆ NA TARGU? Jakość produktów kupowanych na targu jest o wiele wyższa niż tych, kupowanych w supermarketach – bardziej eko, bez konserwantów i sztucznych barwników; Ceny można minimalnie negocjować ze sprzedawcą;

22 Bezpośredni kontakt handlowca z klientem; Niektórzy sprzedawcy pozwalają na degustację swoich produktów uprawnych

23 WYWIAD Z BABCIĄ 1.W jakich miejscowościach w twojej okolicy były największe rynki? 2.Co sprzedawane było na targach? 3.Jakie produkty najczęściej kupowałaś na targach? 4.Czym ludzie przyjeżdżali na targ? 5.Jaka atmosfera panowała na targach? 6.Co najbardziej lubiłaś w targach?

24 7.Czy na targach można było kupić produkty, których nie można było kupić w sklepach? 8.Co ty sprzedawałaś na rynku? 9.Jak ludzie postrzegali targ? 10.Jak bardzo różnią się współczesne targi od tych sprzed lat? 11.Co sądzisz o współczesnych targach? 12.Co najdziwniejszego ludzie chcieli sprzedać na targach? 13.Jak długo trwał rynek?

25 DZIĘKUJEMY ZA UWAGĘ


Pobierz ppt "Wykonali: Ania Kamińska Ewelina Kosmecka Dominika Kamińska Amelia Burasińska i Marcin Barański TARGOWISKA KIEDYŚ I DZIŚ."

Podobne prezentacje


Reklamy Google