Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

KRÓTKA HISTORIA SAMORZĄDNOŚCI Samorząd uczniowski – jeden z organów szkoły, niezależna organizacja uczniów danej szkoły, obejmująca całą społeczność.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "KRÓTKA HISTORIA SAMORZĄDNOŚCI Samorząd uczniowski – jeden z organów szkoły, niezależna organizacja uczniów danej szkoły, obejmująca całą społeczność."— Zapis prezentacji:

1

2 KRÓTKA HISTORIA SAMORZĄDNOŚCI

3 Samorząd uczniowski – jeden z organów szkoły, niezależna organizacja uczniów danej szkoły, obejmująca całą społeczność uczniowską,

4 Pozostałymi organami są: Dyrektor i Rada Pedagogiczna

5  Prekursorami samorządności uczniowskiej w Polsce byli: Janusz Korczak Władysław Przanowski Aleksander Kamiński

6 Powołanie samorządu uczniowskiego w polskiej szkole gwarantuje Ustawa o systemie oświaty z dnia 7 grudnia 1991 roku. Zgodnie z ustawą samorząd uczniowski tworzą wszyscy uczniowie danej szkoły. Uczniowie w demokratycznych wyborach wybierają swoich przedstawicieli zasiadających w organach samorządu uczniowskiego.

7 Zasady wybierania przedstawicieli uczniów do organów muszą zostać ustalone w regulaminie samorządu uczniowskiego, który jest uchwalany przez uczniów w powszechnym, równym i tajnym głosowaniu.

8 ,,Bo wychowywanie siebie nawzajem – to istota i sens samorządu.(Radziewicz J.)”

9 Pamiętając, że każdy z nas jest obywatelem i nabędzie prawo głosu, warto się do tego przygotować. Szczególnie, że w Polsce wciąż frekwencja wyborcza rzadko przekracza 50%!


Pobierz ppt "KRÓTKA HISTORIA SAMORZĄDNOŚCI Samorząd uczniowski – jeden z organów szkoły, niezależna organizacja uczniów danej szkoły, obejmująca całą społeczność."

Podobne prezentacje


Reklamy Google