Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wyszukiwanie danych o sytuacji gospodarczej i społecznej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wyszukiwanie danych o sytuacji gospodarczej i społecznej."— Zapis prezentacji:

1 Wyszukiwanie danych o sytuacji gospodarczej i społecznej

2 Podstawowym, łatwo dostępnym źródłem informacji liczbowych o społeczeństwie i gospodarce jest strona internetowa Głównego Urzędu Statystycznego. Na stronie głównej GUS (tak jak na stronach internetowych podmiotów publicznych), mamy bezpośredni dostęp do Biuletynu Informacji Publicznej (BIP). Podstawowym, łatwo dostępnym źródłem informacji liczbowych o społeczeństwie i gospodarce jest strona internetowa Głównego Urzędu Statystycznego. Na stronie głównej GUS (tak jak na stronach internetowych podmiotów publicznych), mamy bezpośredni dostęp do Biuletynu Informacji Publicznej (BIP).

3 BIP Podmioty publiczne zobowiązane zostały do uruchomienia internetowego Biuletynu Informacji Publicznej na mocy Ustawy o dostępie do informacji publicznej z dnia 6 września 2001 roku. Był to pierwszy akt prawny wprowadzający ideę elektronicznej administracji do polskiego porządku prawnego. Podmioty publiczne zobowiązane zostały do uruchomienia internetowego Biuletynu Informacji Publicznej na mocy Ustawy o dostępie do informacji publicznej z dnia 6 września 2001 roku. Był to pierwszy akt prawny wprowadzający ideę elektronicznej administracji do polskiego porządku prawnego.

4 Główny Urząd Statystyczny http://www.stat.gov.pl

5 Informacje statystyczne można także znaleźć na portalach poszczególnych instytucji. Np. Narodowy Bank Polski Komisja Nadzoru Finansowego Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego Informacje statystyczne można także znaleźć na portalach poszczególnych instytucji. Np. Narodowy Bank Polski Komisja Nadzoru Finansowego Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

6 www.nbp.pl Narodowy Bank Polski

7 www.knf.gov.pl Komisja Nadzoru Finansowego

8 www.nauka.gov.pl Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

9 Zadania do samodzielnego wykonania W Materiałach dydaktycznych prowadzącego zajęcia odszukać plik o nazwie SSE-TI-3, zadania i skopiować go do swojego folderu. Przeszukując zaprezentowane strony internetowe, znaleźć odpowiedzi na zadane pytania wpisać je i podać źródło otrzymanej informacji. W Materiałach dydaktycznych prowadzącego zajęcia odszukać plik o nazwie SSE-TI-3, zadania i skopiować go do swojego folderu. Przeszukując zaprezentowane strony internetowe, znaleźć odpowiedzi na zadane pytania wpisać je i podać źródło otrzymanej informacji.


Pobierz ppt "Wyszukiwanie danych o sytuacji gospodarczej i społecznej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google