Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

DARY ANIOŁA Weronika Reszelewska Ania Stecyna Daria Sadecka Dominika Mieszkowska.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "DARY ANIOŁA Weronika Reszelewska Ania Stecyna Daria Sadecka Dominika Mieszkowska."— Zapis prezentacji:

1 DARY ANIOŁA Weronika Reszelewska Ania Stecyna Daria Sadecka Dominika Mieszkowska

2 KILKA SŁÓW O AUTORCE Cassandra Clare właściwie Judith Rumelt urodziła się 27 lipca 1973 roku w Teheranie w Iranie. Do 10 roku życia mieszkała we Francji, w Wielkiej Brytanii i Szwajcarii. W okresie szkoły średniej mieszkała w USA w Los Angeles i Nowym Yorku. Prace nad powieścią,,Miasto kości” zaczęła w 2004 roku. Jej natchnieniem był krajobraz Manhattanu

3 DARY ANIOŁA- SERIA Polska nazwaAngielska nazwa Data wydania książki Ekranizacja Miasto kościCity of Bones30 września 2009r 21 sierpnia 2013r-film 2015r -serial Miasto popiołówCity of Ashes21 października 2009r Miasto szkłaCity of Glass24 marca 2010r Miasto upadłych aniołów City of Fallen Angels marzec 2011r Miasto zagubionych dusz City of Lost Souls 28 listopada 2012r Miasto niebieńskiego ognia City of Heavenly Fire 24 września 2014r

4 KSIĄŻKI Z SERII

5 NOCNY ŁOWCA A PRZYZIEMNY Nocni łowcy to półludzie i półanioły. Zostali stworzeni, aby walczyć z demonami i ochraniać zwykłych ludzi. Potrafią zwiększać swoje możliwości za pomocą run. Przyziemny to zwykły śmiertelnik, który nic nie wie o Świecie Cienia. Przy kontakcie z runami staje się Wyklęty i najlepszym wyjściem, wtedy dla niego jest śmierć.

6 ŚWIAT NOCNYCH ŁOWCÓW

7 RUNY Anielska moc - najsilniejsza runa pozwala nocnym łowcą udoskonalać swoje wyjątkowe zdolności.. Bezbolesne leczenie - powoduje ona dość szybkie leczenie. Zatrzymuje stany zapalne i infekcje. Runa Parabatai - znak dzięki któremu dwójka nocnych łowców staje się dla siebie bardzo bliska. Każdy łowca cienia może mieć w życiu tylko jednego Parabatai..

8 RUNY TWORZY SIĘ ZA POMOCĄ STELI Precyzja - umożliwia ona bardziej precyzyjne ruchy Bezdźwięczność - nocni łowcy dzięki niej chodzą bezszelestnie. Jej efekt jest krótkotrwały. Wytrzymałość - dodaje siły i chroni przed chorobą. Jej efekt jest bardzo krótki i trzeba go często ponawiać Unik/blok - pozwala uniknąć ataku przeciwnika

9 PODZIEMNI WILKOŁAKI WAMPIRY

10 CZAROWNICY FAERIE

11 CISI BRACIA Cisi Bracia to Nocni Łowcy, którzy zamiast walczyć woleli pogłębiać moc runów.

12 BROŃ NOCNYCH ŁOWCÓW Serafickie ostrze.Ulubiona broń Nocnych Łowców. Na ostrzu posiada runy, które umożliwiają mu zabicie demonów.

13 BICZ Z ELEKTRUM Elastyczny bat, który jest przedłużeniem ręki Nocnego Łowcy. Wytworzony z materiału, który rani demony.

14 ŚWIECĄCY KAMIEŃ Każdy młody Nocny łowca dostaje swój własny kamień, gdy zostają mu nałożone pierwsze runy. Kamień, gdy się na nim zaciśnie rękę zaczyna świecić.

15 SENSOR Sensor pozwala wykryć demoniczna energii, dzięki czemu Łowcy wiedzą z wyprzedzeniem, że w pobliżu jest demon.

16 BOHATEROWIE

17 JACE HERONDALE CLARY FRAY Główna bohaterka, Nocna Łowczyni, ale żyła jak Przyziemna. Kiedy jej matka zostaje porwana, musi się o na zmierzyć z okrutna prawdą. Najlepszy Nocny Łowca swojego pokolenia. Ironiczny i sarkastyczny, ale gdy spotyka Clary będzie musiał się zmierzyć z tajemnicami skrywanymi przez jego ojca.

18 ISABELL LIGHTWOOD ALEC LIGHTWOOD Nocny Łowca, najlepszy przyjaciel Jace’a i jego Parabatai. Świetnie strzela z łuku. Skrywa tajemnicę, która jest dla niego bardzo niebezpieczna. Uznana za Jedną z najzdolniejszy ch Nocnych Łowczyń w swoim pokoleniu. Zaprzyjaźnia się z Clary.

19 MAGNUS BANE SIMON LEWIS Najlepszy przyjaciel Clary, jest Przyziemny m, ale zostaje zamieszany w sprawy Łowców. Jest Najwyższym Czarownikiem Brooklynu. Mimo że jest Podziemnym często pomaga Nocnym Łowcą. Jest nieśmiertelny.

20 FABUŁA Wszystko zaczyna się, gdy matka Clary zostaje porwana. Wtedy właśnie dziewczyna trafia na tajemniczego Jace’a, który mówi jej,ż jest Nocna Łowczynią. Dziewczyna zaczyna poszukiwania matki. Po drodze czeka na nią wiele niebezpieczeństw oraz odkrycie,że przez całe życie była okłamywana. Pozna również okrutną prawdę o jej najbliższych oraz o niej samej. W tym samym czasie Jace również musi się zmierzyć z przeszłością oraz zatajoną prawdą.

21 KONIEC


Pobierz ppt "DARY ANIOŁA Weronika Reszelewska Ania Stecyna Daria Sadecka Dominika Mieszkowska."

Podobne prezentacje


Reklamy Google