Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Weronika Reszelewska Ania Stecyna Daria Sadecka Dominika Mieszkowska

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Weronika Reszelewska Ania Stecyna Daria Sadecka Dominika Mieszkowska"— Zapis prezentacji:

1 Weronika Reszelewska Ania Stecyna Daria Sadecka Dominika Mieszkowska
DARY ANIOŁA Weronika Reszelewska Ania Stecyna Daria Sadecka Dominika Mieszkowska

2 KILKA SŁÓW O AUTORCE Cassandra Clare właściwie Judith Rumelt urodziła się 27 lipca 1973 roku w Teheranie w Iranie. Do 10 roku życia mieszkała we Francji, w Wielkiej Brytanii i Szwajcarii. W okresie szkoły średniej mieszkała w USA w Los Angeles i Nowym Yorku. Prace nad powieścią ,,Miasto kości” zaczęła w 2004 roku. Jej natchnieniem był krajobraz Manhattanu

3 DARY ANIOŁA- SERIA Polska nazwa Angielska nazwa Data wydania książki
Ekranizacja Miasto kości City of Bones 30 września 2009r 21 sierpnia 2013r-film 2015r -serial Miasto popiołów City of Ashes 21 października 2009r Miasto szkła City of Glass 24 marca 2010r Miasto upadłych aniołów City of Fallen Angels marzec 2011r Miasto zagubionych dusz City of Lost Souls 28 listopada 2012r Miasto niebieńskiego ognia City of Heavenly Fire 24 września 2014r

4 KSIĄŻKI Z SERII

5 Nocny łowca a przyziemny
Przyziemny to zwykły śmiertelnik, który nic nie wie o Świecie Cienia. Przy kontakcie z runami staje się Wyklęty i najlepszym wyjściem, wtedy dla niego jest śmierć. Nocni łowcy to półludzie i półanioły. Zostali stworzeni, aby walczyć z demonami i ochraniać zwykłych ludzi. Potrafią zwiększać swoje możliwości za pomocą run.

6 świat nocnych łowców

7 Runy Runa Parabatai - znak dzięki któremu dwójka nocnych łowców staje się dla siebie bardzo bliska. Każdy łowca cienia może mieć w życiu tylko jednego Parabatai. Anielska moc - najsilniejsza runa pozwala nocnym łowcą udoskonalać swoje wyjątkowe zdolności. Bezbolesne leczenie - powoduje ona dość szybkie leczenie. Zatrzymuje stany zapalne i infekcje. . .

8 Runy tworzy się za pomocą steli
Wytrzymałość - dodaje siły i chroni przed chorobą. Jej efekt jest bardzo krótki i trzeba go często ponawiać Precyzja - umożliwia ona bardziej precyzyjne ruchy Bezdźwięczność - nocni łowcy dzięki niej chodzą bezszelestnie. Jej efekt jest krótkotrwały. Unik/blok - pozwala uniknąć ataku przeciwnika

9 Podziemni WILKOŁAKI WAMPIRY

10 Czarownicy FAERIE

11 Cisi bracia Cisi Bracia to Nocni Łowcy, którzy zamiast walczyć woleli pogłębiać moc runów.

12 Broń Nocnych łowców Serafickie ostrze .Ulubiona broń Nocnych Łowców . Na ostrzu posiada runy, które umożliwiają mu zabicie demonów.

13 Bicz z elektrum Elastyczny bat, który jest przedłużeniem ręki Nocnego Łowcy. Wytworzony z materiału, który rani demony .

14 Świecący kamień Każdy młody Nocny łowca dostaje swój własny kamień, gdy zostają mu nałożone pierwsze runy. Kamień, gdy się na nim zaciśnie rękę zaczyna świecić.

15 Sensor Sensor pozwala wykryć demoniczna energii, dzięki czemu Łowcy wiedzą z wyprzedzeniem, że w pobliżu jest demon.

16 BOHATEROWIE

17 jace herondale CLARY FRAY
Główna bohaterka, Nocna Łowczyni, ale żyła jak Przyziemna. Kiedy jej matka zostaje porwana, musi się o na zmierzyć z okrutna prawdą. Najlepszy Nocny Łowca swojego pokolenia. Ironiczny i sarkastyczny, ale gdy spotyka Clary będzie musiał się zmierzyć z tajemnicami skrywanymi przez jego ojca.

18 ALEC LIGHTWOOD Isabell lightwood
Nocny Łowca, najlepszy przyjaciel Jace’a i jego Parabatai. Świetnie strzela z łuku. Skrywa tajemnicę, która jest dla niego bardzo niebezpieczna. Uznana za Jedną z najzdolniejszych Nocnych Łowczyń w swoim pokoleniu. Zaprzyjaźnia się z Clary.

19 SIMON LEWIS Magnus bane
Jest Najwyższym Czarownikiem Brooklynu. Mimo że jest Podziemnym często pomaga Nocnym Łowcą. Jest nieśmiertelny. Najlepszy przyjaciel Clary, jest Przyziemnym, ale zostaje zamieszany w sprawy Łowców.

20 Fabuła Wszystko zaczyna się, gdy matka Clary zostaje porwana. Wtedy właśnie dziewczyna trafia na tajemniczego Jace’a, który mówi jej ,ż jest Nocna Łowczynią. Dziewczyna zaczyna poszukiwania matki. Po drodze czeka na nią wiele niebezpieczeństw oraz odkrycie ,że przez całe życie była okłamywana. Pozna również okrutną prawdę o jej najbliższych oraz o niej samej. W tym samym czasie Jace również musi się zmierzyć z przeszłością oraz zatajoną prawdą.

21 Koniec


Pobierz ppt "Weronika Reszelewska Ania Stecyna Daria Sadecka Dominika Mieszkowska"

Podobne prezentacje


Reklamy Google