Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

SPRAWDŹ I WYBIERZ COŚ DLA SIEBIE!!!. Szkolne Koło Caritas im. Matki Teresy z Kalkuty Spektakularne akcje charakterystyczne dla działalności naszego koła.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "SPRAWDŹ I WYBIERZ COŚ DLA SIEBIE!!!. Szkolne Koło Caritas im. Matki Teresy z Kalkuty Spektakularne akcje charakterystyczne dla działalności naszego koła."— Zapis prezentacji:

1 SPRAWDŹ I WYBIERZ COŚ DLA SIEBIE!!!

2 Szkolne Koło Caritas im. Matki Teresy z Kalkuty Spektakularne akcje charakterystyczne dla działalności naszego koła to: Olimpiada osób niepełnosprawnych „Bądźmy razem” Dni kardiologiczne Kwesta dla fundacji św. Brata Alberta w czasie Wszystkich Świętych Mikołajki w Filharmonii Rzeszowskiej (już od 10 lat sami piszemy scenariusz do przedstawienia mikołajkowego) Sprzedaż opłatków i świec wigilijnych Kaziuki – sprzedaż piernikowych serc Sprzedaż baranków wielkanocnych Sprzedaż chlebków na Boże Ciało Bierzemy udział w wielu akcjach, które nie są organizowane przez Caritas diecezji rzeszowskiej, lecz przez inne organizacje., w tym m.in.: Pomóż dzieciom godnie żyć (akcja Karan) Pomóż dzieciom przetrwać zimę (akcja I programu polskiego radia) Przynależność do Szkolnego koła CARITAS uczy nas bezinteresownej miłości drugiego człowieka, a także otwiera nasze serca na potrzebujących. Ogromną radość sprawia nam uśmiech, radość i wdzięczność na twarzach ludzi, którym pomagamy. Tak, więc przynależność do Szkolnego Koła Caritas to nie tylko praca, ale także wspólne dzielenie się sobą i przezywanie wielu radosnych chwil.

3 Szkolne Centrum Wolontariatu Szkolne Centrum Wolontariatu zajmuje się: zbiórką przyborów szkolnych, zabawek edukacyjnych (bajek, książek) dla szpitali zbiórką pieniędzy dla podkarpackiego hospicjum dla dzieci (stała współpraca) pomocą dla powodzian, pogorzelców (zbiórki środków czystości, żywności) prezenty mikołajkowe dla domu dziecka, pogotowia opiekuńczego w Rzeszowie udział wolontariuszy w świetlicach socjoterapeutycznych współpraca z Bankiem Żywności pomoc najuboższym i niepełnosprawnym pomoc przedświąteczna (paczki żywnościowe) dla najuboższych mieszkańców Rzeszowa współpraca z Towarzystwem Brata Alberta (coroczna zbiórka przyborów szkolnych i pomocy naukowych) szlachetna paczka Wolontariat ma również na calu uwrażliwienie wolontariuszy na krzywdę, nieszczęście innych osób, problemy ze zdrowiem, zła sytuacją rodzinną i finansową.

4 Gazetka Szkolna,,Halo drugie!”- szkolna gazetka, ukazuje sie od wielu lat pod opieką nauczycieli polonistów i pod ich merytorycznym nadzorem przybierała wiele różnych form. Od samego początku duży wpływ na gazetkę miała sama Redakcja i pomysły jej członków. Wraz z każdą zmianą pokolenia uczniów, zmieniała się sama gazeta, rubryki tematyczne oraz wizja gazetki, ale zawsze najważniejszym jej celem było i jest opisywać naszą szkolną rzeczywistość. Tematyka oraz kształt każdego wydania Gazetki jest omawiany w czasie zebrań Redakcji, które odbywają się raz w tygodniu. W czasie kolegium staramy się w toku dyskusji wyłonić najlepsze pomysły, ustalić tematykę kolejnego wydania oraz szatę graficzną. Każde wydanie jest efektem naszej wspólnej pracy i naszej kreatywności. Często mamy różne wizje dotyczące artykułów czy ostatecznego wyglądu gazetki, często sprzeczamy się z naszym redaktorem naczelnym i ze sobą nawzajem, jednak zawsze dochodzimy do porozumienia. Każda wydana przez nas gazetka to rezultat wielu kompromisów, ale także twórczych pomysłów, z których jesteśmy dumni.

5 Teatr szkolny W naszej szkole od zawsze działały grupy teatralne, kółka recytatorskie oraz kabarety uczniowskie. W 2013 r. z inicjatywy p. Ewy Kolendowskiej przy współpracy p. Ewy Sareckiej została zaprezentowana inscenizacja „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. Przedsięwzięcie zostało przygotowane z dużym rozmachem bo wzięło w nim udział ponad 20 uczniów - aktorów, recytatorów, tancerzy oraz scenografów. Koło teatralne II LO w Rzeszowie działało prężnie i spotykało się regularnie na próbach od września 2014r. Jest to grupa kilkudziesięciu osób, które interesują się sztuką, teatrem, filmem i muzyką. Młodzi aktorzy nie tylko wystawiali swoje spektakle w szkole, ale także brali udział w licznych konkursach zewnętrznych. Zmotywowani radością pracy w teatrze oraz sukcesami naszych aktorów i reżyserów, zapraszamy wszystkich, którzy mają artystyczną duszę i chcą rozwijać swoje talenty!

6 Klub fotograficzny i media Klub Fotograficzny: www.foto2lo.ugu.plwww.foto2lo.ugu.pl SEKCJA WIDEO Przy II LO w Rzeszowie działa sekcja wideo. Jest to grupa kilku osób, której zadaniem jest dokumentowanie wszystkich wydarzeń szkolnych. Do dyspozycji mamy dwie cyfrowe kamery i trzy aparaty fotograficzne (cyfrowy Sony, Panasonic i lustrzanka Canon). Po każdej uroczystości nagrania umieszczane są na szkolnej stronie www, a opracowane materiały przechowywane są w archiwum. SEKCJA WWW Wchodząc na stronę www naszego liceum można sprawdzić informacje dotyczące bieżących spraw szkoły, imprez szkolnych, wiadomości związanych z Dniem Otwartym Szkoły, przetargami czy rekrutacją. W sekcji www pracują najlepsi webmasterzy 2LO. Zapraszamy do odwiedzania naszej strony www.

7 Harcerska Drużyna Wodna 23 Harcerska Drużyna Wodna została założona w 1977 roku przez dh. Wiesława Krymskiego-lekarza laryngologa, żeglarza, pilota szybowcowego, członka Szarych Szeregów. Od początku swojej działalności prowadziła aktywną pracę harcerską oraz zajmowała się wychowaniem morskim harcerzy oraz uczniów II Liceum. Dzięki temu, że Drużyna otrzymała od II Oddziału Towarowego PKS składane kajaki typu Neptun oraz Jantar, można było organizować wakacyjne spływy kajakowe w oparciu o własny sprzęt. Pierwszy spływ odbył się w 1978 roku i każde wakacje, aż do dnia dzisiejszego, kolejne pokolenia uczniów i harcerzy naszej Szkoły spędzają na wodzie,poznając najpiękniejsze rzeki Polski. Przepłynęli m.in. Drawę, Czarna Hańczę, Wielkie Jeziora Mazurskie, Krutynię, Wdę, Brdę oraz rzeki Podkarpacia. Spływ kajakowy to aktywny wypoczynek, możliwość obcowania z przyrodą, poznania nowego regionu, ale także możliwość zdobycia nowych umiejętności przydatnych w życiu. Oprócz organizacji spływów kajakowych Drużyna prowadzi także szkolenie żeglarskie. Największą przygodą żeglarską naszych uczniów był trwający trzy miesiące rejs żaglowcem Zawisza Czarny do Ameryki Południowej i ich udział w Światowym Zlocie Skautów w Chile. Wszystkich, którzy chcą poznać tajniki pływania kajakiem oraz jachtem żaglowym, pragną przeżyć prawdziwą przygodę żeglarską, obcować z naturą oraz zmagać się z siłami przyrody, zapraszamy do Klubu Wodnego 23 HDW.

8 Szkolny Klub Turystyczny Szkolny Klub Turystyczny działający przy II LO ma na celu popularyzację pieszych wędrówek z plecakiem. Jest to organizacja do której należą wszyscy pragnący podziwiać piękno polskiej przyrody, poznawać ciekawe zakątki regionu podkarpackiego i nie tylko… Plan działania: 1. zdobywanie Górskiej Odznaki Turystycznej 2. tradycje i kultura regionu 3. wycieczki krajoznawcze 4. współpraca z PTTK

9 Sekcje sportowe przy II LO W II LO działają liczne sekcje sportowe, w których każdy uczeń może rozwijać swoją sprawność i umiejętności. Biegi – A. Koryl i J. Niedziałek Fitness – Joanna Niedziałek Grupa Ratownicza – Maciej Nabożny Koszykówka – Maciej Nabożny Lekkoatletyka – Anna Koryl Piłka nożna chłopców – Michał Szyndlar Piłka ręczna dz. i chł. – Jolanta Ludwin Piłka siatkowa chłopców – Leszek Kapłon Piłka siatkowa dziewcząt – Joanna Niedziałek Pływanie UKS Foxball – Maciej Nabożny Siłownia – Michał Szyndlar Tenis stołowy – Maciej Nabożny Unihokej dz. i chł. – A. Koryl i M. Szyndlar Więcej informacji można uzyskać na stronie www szkoły w dziale poświęconym sukcesom naszych uczniów! sukcesom naszych uczniów!

10 Mażoretki Mażoretki to dziewczęca grupa artystyczna, wykonująca układy marszowo-taneczne do repertuaru Orkiestry Szałamaistek. Prezentują też efektowne popisy żonglerskie z buławkami oraz występują z samodzielnym programem tanecznym. Z racji na swój unikalny charakter i aktywność, zespół wraz z orkiestrą od lat jest najbardziej reprezentacyjnym zespołem, nie tylko Wojewódzkiego Domu Kultury, ale także Rzeszowa i Województwa Podkarpackiego. Zespół może poszczycić się uczestnictwem m. in. w: „Karnawale 2000” – Włochy, Francja 2000r. 25 Festiwalu „Święto Muzyki” w Malenie (Niemcy) – 2000r. Europejskich Mistrzostwach Mażoretek i Tamburmajorek – 2002r. Europejskim Przeglądzie Zespołów Mażoretkowych – 2003r. 156 Festiwalu Muzyki w Lubece (Niemcy) – 2004r. Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr i Zespołów w Pertuis (Aix en Provence – Francja) – 2005r. XIII Festiwalu Polonijnym Zespołów Folklorystycznych – Rzeszów 2005r. Festiwalu Orkiestr, Zespołów i Teatrów Ulicznych w Carmaux (Francja) – 2006r. „Dniach Mende” (Francja) – 2006r. Wszelkie pytania dotyczące zapisów do Zespołu oraz innych informacji można kierować pod adres e-mail: mazoretki@gmail.commazoretki@gmail.com

11 Szałamaistki Szałamaje to oryginalne instrumenty dęte blaszane, których pierwowzory były znane już w Średniowieczu. Są one proste w budowie, złożone z wiązki trąbek i jednego ustnika. Charakteryzują się głośnym i efektownym brzmieniem. Orkiestra powstała w 1977r w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie, drugą instytucją patronującą zespołowi jest Nasze liceum. Rzeszowskie Szałamaistki to jedyna tak liczna dziewczęca grupa muzykująca na tych instrumentach w Polsce. Repertuar orkiestry to: muzyka marszowa, wiązanki popularnych melodii ludowych i rozrywkowych, układy musztry artystycznej. Do tej pory Orkiestra ma na swym koncie ponad 1000 koncertów, w tym ponad 250 za granicą. Odwiedziła już takie kraje jak: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Francja, Hiszpania, Luksemburg, Niemcy, Słowacja, Ukraina, Węgry, Włochy.

12 Klub rowerowy Klub rowerowy przy II LO to organizacja dla miłośników jazdy na rowerze w różnych wariantach: wyczynowym, turystycznym oraz rekreacyjnym. Członkowie Klubu chętnie biorą udział w wycieczkach rowerowych, rajdach oraz grach miejskich. Program działalności Klubu oraz podejmowane przez jego członków przedsięwzięcia można poznać na stronie internetowej: http://www.2lo.rz.pl/?cat=74 http://www.2lo.rz.pl/?cat=74

13 ORGANIZACJE I KOŁA ORGANIZACJE I KOŁA działające przy II Liceum Ogólnokształcącym im. płk. Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie


Pobierz ppt "SPRAWDŹ I WYBIERZ COŚ DLA SIEBIE!!!. Szkolne Koło Caritas im. Matki Teresy z Kalkuty Spektakularne akcje charakterystyczne dla działalności naszego koła."

Podobne prezentacje


Reklamy Google