Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Przedmioty na licytację podczas koncertu Głosy dla Hospicjum w Ośrodku Kultury w Środzie Wlkp. dnia 10 października 2015 r.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Przedmioty na licytację podczas koncertu Głosy dla Hospicjum w Ośrodku Kultury w Środzie Wlkp. dnia 10 października 2015 r."— Zapis prezentacji:

1 Przedmioty na licytację podczas koncertu Głosy dla Hospicjum w Ośrodku Kultury w Środzie Wlkp. dnia 10 października 2015 r.

2 1.Obraz p. Andrzeja Frasia - przekazany przez Autora

3 2.Linoryt p. Andrzeja Gniotowskiego (2 szt.) - przekazany przez Autora.

4 3.Ikona Matki Bożej Włodzimierskiej – napisana przez p. Hieronima Kurczewskiego, przekazana przez Autora. Matka Boża Włodzimierska Jedna z najbardziej czczonych w Rosyjskim Kościele Prawosławnym ikon Matki Bożej. Według tradycji ikona została napisana przez Ewangelistę Łukasza na desce ze stołu w Wieczerniku. Jednak według badań historyków sztuki powstała znacznie później, w pierwszej połowie XII w. W Bizancjum. Jej autor jest nieznany. Ikona jest jednym z wizerunków Matki Bożej przywiezionych na Ruś z Bizancjum w okresie, gdy schrystianizowane państwa ruskie nie posiadały jeszcze własnych ośrodków sztuki sakralnej (prawdopodobnie 1131r.). Tym samym stanowiła ona jeden z wzorów dla pierwszych ruskich twórców ikon.

5 4.Miedzioryty - przekazane przez p. Arkadiusza Szymurskiego z firmy Phytopharm, wykonane przez Adama Półtoraka, artystę z Nowego Miasta.

6 5.Album 5 płyt Krystyny Prońko z autografem Artystki – przekazany przez p. Prońko.

7 6.Płyta znanego hiszpańskiego gitarzysty Manuela Gonzaleza z dedykacją Artysty dla sponsora średzkiego hospicjum – przekazana przez Barbarę Król.

8 7.Książka Leszka Balcerowicza z dedykacją od Autora – przekazana przez Barbarę Król.

9 8.Widokówka Środy z XIX wieku wykonana metodą litograficzną – przekazana przez anonimowego Darczyńcę.

10 9.Zestaw patery, 2 filiżanek i 2 talerzyków deserowych firmy Rosenthal przekazane przez Hannę Wencel.

11 10.Wykonana ręcznie przez Hannę Wencel owalna serweta szydełkowa.

12 11.Włoskie czerwone wino przekazane przez Artura Grajewskiego.

13 12.Piłka nożna z autografem aktualnego prezesa PZPN p. Zbigniewa Bońka.


Pobierz ppt "Przedmioty na licytację podczas koncertu Głosy dla Hospicjum w Ośrodku Kultury w Środzie Wlkp. dnia 10 października 2015 r."

Podobne prezentacje


Reklamy Google