Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Mój gnomon wynosił 14 cm. Miałam zaobserwować długość cienia około południa i wieczorem. Jednak nie miałam możliwości zaobserwować tego wieczorem, więc.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Mój gnomon wynosił 14 cm. Miałam zaobserwować długość cienia około południa i wieczorem. Jednak nie miałam możliwości zaobserwować tego wieczorem, więc."— Zapis prezentacji:

1 Mój gnomon wynosił 14 cm. Miałam zaobserwować długość cienia około południa i wieczorem. Jednak nie miałam możliwości zaobserwować tego wieczorem, więc zrobiłam obserwacje po czterdziestu pięciu minutach od południa i o 16:20. Zapraszam do obejrzenia prezentacji!

2 To zdjęcie zrobiłam około godziny 12:05. Cień wyniósł 28,5 centymetra. Potrzebne mi było do wykonania obserwacji: -ołówek -plastelina -miarka krawiecka -długopis -dobra pogoda.

3 Po 45 minutach o godzinie 12:50 cień ołówka zmienił się o 1 centymetr. Z 28,5 na 29,5. Tam gdzie jest sama łodyga liścia to miejsce 28,5 cm.Obserwacja jest robiona na chodniku przed moim domem.

4 To zdjęcie pokazuje odstęp między punktem 28,5 cm i 29,5cm.

5 Tam gdzie strzałka pokazuje jest koniec cienia, który rzuca gnomon (ołówek). To godzina 16:20( jak już wspominałam) więc cień jest długi.

6 WNIOSEK: Długość cienia zmienia się,gdy Słońce pozornie wędruje na widnokręgu. CO ZAOBSERWOWAŁAM: Zarówno rano, jak i wieczorem cień jest najdłuższy. W południe cień jest najkrótszy, a Słońce jest najwyżej nad widnokręgiem.


Pobierz ppt "Mój gnomon wynosił 14 cm. Miałam zaobserwować długość cienia około południa i wieczorem. Jednak nie miałam możliwości zaobserwować tego wieczorem, więc."

Podobne prezentacje


Reklamy Google